Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Kıvanç Demiraslan

1/24|Porsche 911S Coupe|Fujimi Enthusiast|Kıvanç Demiraslan

Recommended Posts

2020-2021(2022'ye kadar da sürebilir:D) arası yapmayı planladığım Le Mans'ta yarışmış Porsche'ler serisi (1969-1981) içinde yer alan bir üyesine başlamış bulunmaktayım.  Kit eski Porsche 911 S Coupe Fujimi Enthusiast'ın yeniden kutulanmış halidir.

IMG_0245

Yapılacak aracın referans fotosu 

IMG_0160

Aracın bagaj kapağını, kapılarını, motor kaputunu açılır kapanır yapmayı planlıyorum. Gidişat ile ilgili fotolar:

IMG_0182 IMG_0237 IMG_0244 IMG_0183 IMG_0246

Kitte yavaş yavaş yol alıyorum detayları ilerledikçe sizlerle paylaşıyor olacağım.

Hepinize iyi haftalar ve iyi maketler dilerim...

Yarış Porsche'si olduğundan araçta yarış deposu mevcut. O yüzden sol taraftaki benzin kapağını iptal edip bagaj kapağının ortasına almayı planladım. Daha sonra yarış tipi benzin kapağını yapacağım. Bagaj içi detayının bir kısmını eklemiş bulundum. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Devamı gelecek...

IMG_0265 IMG_0267

Aracın kapılarını ilk yaparken diecast gibi açılıyordu fakat gerçeği çok yansıtmadığından kapıları içerden dönecek şekilde ayarladım. Kaporta işleri tamamen bittikten sonra zımparalama,astarlama ve boyama seanslarına geçilecek:D

IMG_0471

Motor kapağı kitin içerisinde menteşeli verilmemişti. Onu da elden geçirip açılır kapanır yaptım. 

IMG_0473

Bir de aracı bitirdikten sürpriz bir projeyle sizlere dönüş yapacağım. Araca kullanacağım figürü önden bir denedim :D

IMG_0362

Hepinize iyi haftalar, iyi maketler diliyorum...

23 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Elinize sağlık. Çok saçma bir soru sorucam. Le Mans'ta yarışan araçlarda güneşlik oluyor mu? Yarış aracına koyarlar mı?

Çok teşekkür ederim yorumunuz için. 1969 yılında Le Mans'ta yarışmış tüm Porsche 911'lere bakmıştım. Çoğunda güneşlik kullanılmış. Referans fotosu olan araçta güneşlik bariz görülüyor. Benim yapacağım araçta da çok seçilmese de güneşlik olduğunu gördüm.

IMG_0160 69lm41