Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Kürşat Kaan Kerimoğlu

1/35 I T-90 I Zvezda I Kürşat Kaan Kerimoğlu

Recommended Posts

uWxTdx.jpg

Kit sağolsun bana @Mustafa Dombay 'ın hediyesi. Kendisi bunu bana hediye edip sonra kendine aynı tankın Meng olanını aldı hain. Sonra da mükemmel bir model yaptı. Vidyo açılıyodur inşallah. 

Bu seviyeye ulaşamayız ama uzun zamandır 72 ölçek sonrasında da 72 ölçek kadarcık 35 Panzer 1-2 yapınca kallavi bir tank yapayım dedim. Çok güzel bir kit, lego sanki. Zvezda cidden kendini inanılmaz geliştirdi kit kalitesinde. 

uWxHvp.jpg

uWxaT6.jpg

Bir parça üzerinde saçma sapan bir parmak izi bıraktım. Ya detaylara veda edip tamamen zımpara yapıcam ya da üstüne branda örtücem. İleride karar veririm artık.

6 dakika önce, ismet güralp yazdı:

İlk yorum benden gelsin. Kolay gelsin tohturum civanım...

Dakka bir gol bir diyeyim...

Üstteki resimde sandığın yanındaki taret birleşim köşesinde sıkıntı var.

zSJLp5.jpg

Macun çökmüş yaw. Bi da yapınca düzelir.

Yavaş yavaş ilerlemeye devam. Çok fazla parçası olan bir kit. Taret zaten adamı illallah ettiriyor. Ama cidden güzel bir kit. Herkese tavsiye ederim aklınızda varsa kesin alın.

xKRzWU.jpg

Gövdeyi de baya bir adam ettim. Tekerlek ve paletlerin ilginç bir sistemi var. Önce iç tekerleri takıp, sonra paleti üstünde kurup sonra dış tekerleri takıyorsunuz. Çok hoşuma gitti.

xKRvXo.jpg

Paletleri birleştirip dışarı aldım. Eskitmesini, soldurmasını, parlatmasını dışarıda yapıp sonra montajını bitiricem.

xKRKPH.jpg

25 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Güzel toplanmış. Çok detay var. Uzun boyama süreci olacak gibi.  

Yurtdışı fiyatı çok makul bir kitmiş. Listeye yazdim. 

İsmet aklında varsa kesin al. Fiyatı çok iyi ve kalitesi de fiyatına göre çok iyi. Gerçi ben iki tane Ark Model'den Zvezda'ya geçince bana çok iyi gelmiş de olabilir. Bunu satın almamıştım, bana itelenmişti ama ödül gibi olmuş resmen.

26 dakika önce, Muhteşem Fırtına Özçınar yazdı:

Kolay gelsin boyaması da çok zevkli olur bunun :) kamuflaj kutu üstündeki gibi mi olacak? 

Teşekkür ederim. Aynen o kamuflajı yapmayı planlıyorum. Ben kamuflaj konusunda zayıfım o yüzden çok abartı değil de basit bir şey olsun istiyorum.

Yaptığım kamuflajı beğenmediğimden resim paylaşmıyordum ama geldiğim noktayı göstereyim dedim. Klasik Rus T-90'ı olarak boyadım. Mat verniği yedi. Şu anda eskitme aşamasındayım. Kamuflaj boyaması konusunda çok tecrübem yok, benim için öğrenme modeli oluyor biraz. Bir de yıkayamadım arkadaş. Ciddi ciddi yıkayamadım. Tamiya panel liner, Humbrol enamel wash, yağlı boya v.s. ne denediysem yok yıkanmadı, artık kaldı, bulaştı.

5t1rz1.jpg

5t1QYA.jpg

34 dakika önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Yaptığım kamuflajı beğenmediğimden resim paylaşmıyordum ama geldiğim noktayı göstereyim dedim. Klasik Rus T-90'ı olarak boyadım. Mat verniği yedi. Şu anda eskitme aşamasındayım. Kamuflaj boyaması konusunda çok tecrübem yok, benim için öğrenme modeli oluyor biraz. Bir de yıkayamadım arkadaş. Ciddi ciddi yıkayamadım. Tamiya panel liner, Humbrol enamel wash, yağlı boya v.s. ne denediysem yok yıkanmadı, artık kaldı, bulaştı.

5t1rz1.jpg

5t1QYA.jpg

Oooo misss gibi olmuş. Eline emeğine sağlık.  

18 dakika önce, Ahmet Gürkan yazdı:

Kamo iyi be doktor, çok da göze batan bir şey yok bence. Siyahlar biraz daha geniş ve oval hatlı olabilirmiş belki ama onun dışında hoş.  Modülasyon eksik sanki, fotolar net değil belki de ondan algılayamadım. 

Hacı modülasyonu yağlı boyayla yaparım dedim. Baktım bulamaç gibi oldu. Bıraktım. Yağlı boyayla şu nokta koyup yapılan olayı yapamıyorum.

2 saat önce, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Kolay gelsin Kürşat hocam, güzel gidiyor. Sakin kafayla biraz daha eskitme çalışıp daha iyi sonuç elde edilebilir.

Teşekkür ederim. Bu modern meretler eskimiyor da. WW2 oldu mu pası, çiziği, vuruğu derken iyi eskiyordu. Bakalım bir şeyler yapıcaz. Bu abi böyle kalmıycak.

1 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Gayet güzel gidiyor bence de. Boyalar mat yüzeye tutunuyor bu yüzden temizlenmiyor sanırım. 

Sen normalde bu aşamada satin kullanmaz mıydın?

Temizlemek için White Spirit kullan. Ciddi fark ediyor. 

Ya aslında ben satin üzeri yıkama zor oluyor diye parlak attım. Farklı farklı solüsyonlar kullandım. Ya terebentinim sıkıntılı ya da verniğim. Bir de white spirit kullanarak deneyeyim bakalım.

16 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Klasik Rus T-90'ı olarak boyadım. Mat verniği yedi.

Bunu görünce mat vernik üstüne çalıştın diye düşündüm.

1 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Ya aslında ben satin üzeri yıkama zor oluyor diye parlak attım.

Parlak attıysan çok silmede çok sorun olmaması lazım. 

Gerçi öyle çokda problem görmedim çalışmada...