Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Kürşat Kaan Kerimoğlu

1/72 I T55 A/AM I Revell I Kürşat Kaan Kerimoğlu

Recommended Posts

Yapım aşaması için:

49604455727_fcb58f8780_c.jpg

Aslında baya bir önce bitmişti ama anca resimleyebildim. Son hali resimlerdeki gibidir. Gerçekte modelin yeşili resimlerdeki kadar monoton değil. Sanırım ışık direk vurunca rengin üzerindeki modülasyonu sildi biraz.

50229626528_ac95a9190a_c.jpg

50230490987_c6b2ac4059_c.jpg

50230537747_d0e04fe4f1_c.jpg

50230543757_46e31abe0d_c.jpg

Gerçekten çok güzel olmuş. Ayrıca Revell'in 72 ölçeği olması sebebi ile ayrıca bir övgüyü hak ediyor göründüğü kadarı ile.  Ön tarafta yaprak detayları gibi bir şey var sanırım tam seçemedim o kısmı çok beğendim. Belki kuledediki akıntılar bir tık azaltılabilirdi ama bu tamamen kişisel bir yorum. Elinize sağlık.

6 saat önce, Çağıl İçen yazdı:

Gerçekten çok güzel olmuş. Ayrıca Revell'in 72 ölçeği olması sebebi ile ayrıca bir övgüyü hak ediyor göründüğü kadarı ile.  Ön tarafta yaprak detayları gibi bir şey var sanırım tam seçemedim o kısmı çok beğendim. Belki kuledediki akıntılar bir tık azaltılabilirdi ama bu tamamen kişisel bir yorum. Elinize sağlık.

Teşekkür ederim. Kuledeki akıntıları modeli çıplak gözle görenler de söylediler. Sanırım sıkıntı rengin aşırı koyu ve baskın olması. Bu tanktan sonra yaptığım modelde akıntı koyu olunca üzerinden toz efekti yaparak yumuşattım. Ama bu modele geri dönmeye üşendim açıkçası.

Aslında öndekiler başarısız bir eskitme girişimi. Ama göze hoş gelmesine sevindim. Ben kalın eskitme çok yapmıyorum, denediğimde de beceremiyorum. Orada pigment vernik karışımıyla toz toprak birikimi yapmaya çalışmıştım. Gözüme hoş gelmeyince bıraktıydım. Tam yerinde bırakınca kararında olmuş demek ki.

On 16.08.2020 at 09:35, Gökay Yalçın yazdı:

Bence de çok başarılı modelin koyu tonlara düşmemesi modeli bir üst seviyeye taşımış.

Akıntıların sıkıntısı her bölgede aynı olması bence farklı tonlarda ve boyutlarda olmaları gerekli.

Emeğine sağlık.

Teşekkürler Gökay. Dediğin gibi akıntılar için farklı tonlar kullanmak en iyisi sanırım.

22 saat önce, ismet güralp yazdı:

Eline sağlık Kürşat Hocam. Renkler, ışık, fotoğraflama çok güzel.

Teşekkürler. Sen Xanax filan mı aldın? En azından sağ ön paletin kırık olduğunu görürsün diyordum. Bulut namlucu olduğundan dikkat etmez palete pek.

22 saat önce, Ferhat Karadeniz yazdı:

Doktor senin mesai filan yokmu işyerindemi yapıyon fabrikamı kurdun üretim canavarı oldunuz ahmet ile sen. Ellerine sağlık.

Yok yahu, bunlar bitip de fotoğraflanmayı bekliyordu. Yeni makine aldım. Toplu resimledim.

21 dakika önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Teşekkürler. Sen Xanax filan mı aldın? En azından sağ ön paletin kırık olduğunu görürsün diyordum. Bulut namlucu olduğundan dikkat etmez palete pek.

Şimdi adamın günahını alma.... normal resimlerde pek belli olmuyor. gölgede kalmış palet. 

sen söyleyince 3587x2394 çözünürlükteki resimde büyütünce gördüm sadece... :D 

1 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Şimdi adamın günahını alma.... normal resimlerde pek belli olmuyor. gölgede kalmış palet. 

sen söyleyince 3587x2394 çözünürlükteki resimde büyütünce gördüm sadece... :D 

Güzel, kırık yeri yapıştırıp yeniden resim çekmeye üşendiydim. Fark edilmiyo olması iyi.

13 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Tohturum biten modele pek sarmayayım artık diyorum. En son fena sopa yedim.

Neyse Bulut namlucu... Ona bırakıyorum namluları. O da formdan düştü mü ne? Son aldığı elektrostatik çim makinesi çok fazla elektrik çarpmış olmalı. :lol: :lol: :lol: :lol:

Paleti görmedim değil de yapım aşamasındayken gömmek daha iyi oluyor. Adamda iştah falan bırakmamak, modelden-modelcilikten soğutmak daha zevkli.

Haa. Gene illa bir şey demek lazım. Yoksa şüpheleniyorsun. Anlaşıldı.

Ön zırhdaki birleşim yeri 2 parmak açık kalmış...

Her taraf kıl tüy dolu...

Sağ çamurluk ortasındaki çamurumsu yığıntı ne öyle...

Branda da çok parlak.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

17 saat önce, ismet güralp yazdı:

Tohturum biten modele pek sarmayayım artık diyorum. En son fena sopa yedim.

Neyse Bulut namlucu... Ona bırakıyorum namluları. O da formdan düştü mü ne? Son aldığı elektrostatik çim makinesi çok fazla elektrik çarpmış olmalı. :lol: :lol: :lol: :lol:

Paleti görmedim değil de yapım aşamasındayken gömmek daha iyi oluyor. Adamda iştah falan bırakmamak, modelden-modelcilikten soğutmak daha zevkli.

Haa. Gene illa bir şey demek lazım. Yoksa şüpheleniyorsun. Anlaşıldı.

Ön zırhdaki birleşim yeri 2 parmak açık kalmış...

Her taraf kıl tüy dolu...

Sağ çamurluk ortasındaki çamurumsu yığıntı ne öyle...

Branda da çok parlak.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sussan daha iyiydi. :D Hocam eleştiri her zaman iyidir. Aldığın eleştiriye göre ne kadar iyi modelci olduğunu anlayabilirsin.

Yani sana gelen eleştiri kıl-tüyden, branda parlaklığından bahsediyorsa yani ultra ileri detaylara bakılıyorsa oraya gelene kadar yaptıkların doğru demektir. Bu senin modelcilikteki ilerlemeni gösterir. Bu tür eleştiriden gurur duyarım.

Ama denk getirirsem kafanı gözünü yararım senin.