Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Ferhat Karadeniz

1/72 | F-22 Raptor | İtaleri | Ferhat KARADENİZ

Recommended Posts

Merhabalar eski Kalıp italeri kitleri genelde sorunludur buda çok fazla macun zımpara isteyen bir kit. Çoğu parçası uyumsuz ve birçok parçada kalıp izleri mevcut. Birçok detayı yeniden açtım bazılarını beceremedim ve artık olduğu kadar diye düşünerek bıraktım, tavsiye edermiyim? bu fiyata daha güzel kitler piyasada mevcut o yüzden çok tavsiye etmem. 

E5MGj2.jpg

QZwVZA.jpg

b0oBne.jpg

hixSpe.jpg

aTTg80.jpg

On 09.08.2020 at 19:32, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Resimler biraz fazla parlak çıkmış ama renklerin tonu ve solukluğu çok hoşuma gitti.

Evet fotoğraf çekme özürlüyüm malesef bi 50mm lens almak şart ya 18-55 ile zor 

3 saat önce, Ferhat Karadeniz yazdı:

Evet fotoğraf çekme özürlüyüm malesef bi 50mm lens almak şart ya 18-55 ile zor 

Elinize sağlık. Fotoğraf çekerken ben de hala 18-55 kit lensi kullanıyorum aslında güzel sonuç elde edebilirsiniz. Lensi 55 mm getirip makinayı olabildiğince geriye çekiyorum. Vizörden baktığımda yanlarda çok boşluk kalmayacak şekilde bırakıyorum. Yeterli ışık önemli oluyor tabii, odaklandığı noktaları bile değiştiriyor.  Bir de diyafram ayarını 11 lerde tutuyorum. Lens Canon ise 8 diyaframda  verebildiği en keskin fotoğrafları veriyor ancak modelin tamamını bu şekilde çekerseniz çok kısıtlı bir alana odaklanıyor.

On 16.08.2020 at 01:14, Çağıl İçen yazdı:

Elinize sağlık. Fotoğraf çekerken ben de hala 18-55 kit lensi kullanıyorum aslında güzel sonuç elde edebilirsiniz. Lensi 55 mm getirip makinayı olabildiğince geriye çekiyorum. Vizörden baktığımda yanlarda çok boşluk kalmayacak şekilde bırakıyorum. Yeterli ışık önemli oluyor tabii, odaklandığı noktaları bile değiştiriyor.  Bir de diyafram ayarını 11 lerde tutuyorum. Lens Canon ise 8 diyaframda  verebildiği en keskin fotoğrafları veriyor ancak modelin tamamını bu şekilde çekerseniz çok kısıtlı bir alana odaklanıyor.

Teşekkürederim dostum fotoğraf konusuna biraz daha ağırlık vermem lazım malum modeli gösteren onlar, evet makine canon ya aslında iş biraz üşengeçlikten kaynaklanıyor bende snin videolarıda izliyorum kurgu ve görüntü kalitesi çok güzel emeklerine sağlık .