Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Samet Peker

1/35 I Türk Kara Kuvvetleri Leopard 2A4 I Italeri I Samet Peker

Recommended Posts

Herkese merhabalar,

Hayatımda dönem dönem devam ettirdiğim plastik maket modelciliğine pandemi döneminde hız verdim diyebilirim. Bu dönemde  WW2 Panzer serisi tanklar (1 adet Panzer IV, Panther Tiger I Early & Late, King Tiger) Rus köyüne mevziilenmiş  Wehrmacht unsurlarını tasvir eden 1 adet Diorama, M4A3 Sherman ve T34/85 tanklarına ait 1/35 modeller tamamladım. Bunları da forumda zamanla paylaşmak isterim.

Son olarak yeni kutulanmış ve TSK dekallerini içeren eski kalıptan Italeri’ye ait Leopard 2A4’ü tamamladım ve sizlerle ilk olarak bu modeli paylaşmak istedim.

Tankın kendisini çok yalın bulduğumdan birkaç aksesuarla tamamlamaya çalıştım. Zeytin Dalı Operasyonu’na ait fotoğraflardan esinlenmeye çalıştım.

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

6A88D42B-8FDD-4E95-BAA2-453E05E8D756

1C1F5402-44F8-4B0E-95EC-92B670B4168A

126F4E9C-0F0C-4680-B0A4-1F05F99167C0

AEF1BF76-A716-4E63-8BED-64400F2FF0F8

94C1FD3A-BFD1-4DA9-99C3-72F6887A9311

440C1844-21D6-4AAE-8391-76B237D65075 7097F91E-487D-4DE9-A6CC-803722159BB3

Ellerinize sağlık :) 

Genel olarak güzel görünüyor. Aksesuarlar modele hareketlilik getirmiş. Kulenin sağ önündeki kafes teli de entersan bir hava katmış.

Köşe ve kenarlara yapılacak metalik kuru fırçalama veya grafit uygulaması modele daha gerçekçilik hissi verecektir. Eteklerdeki kirlenme modelin diğer bölümlerine de orantılı olarak uygulanırsa daha iyi olur. Çok fazla foto olmadığı için paletler hakkında tam fikir sahibi olamadı ama onlar da biraz tozlanma/eskime istiyor gibi.

Elinize sağlık.

Ana renk koyu kaçmış, Daha sarımsı olmalıydı. Ya da ana renginiz bir tık koyuydu verniği yiyince daha da koyulaştı.

49543728_303.jpg

Panel yıkama zayıf kalmış. Fatih Hocamın dediği kuru fırça gibi hatları ortaya çıkaran , modele hareket katan teknikleri kararında uygulamak gerek. Mesela çelik halat kesin siyah yıkamaya ihtiyaç duyar. Tekdüze kalıyor.

Yeşil kamuflaj rengi çok dağılmış.

Antenleri ağaçtan çekerek uygulayın. Daha iyi sonuç alırsınız. Öyle yaptıysanız biraz daha çalışmanız gerekir.

Vernik tam matlık sağlamamış mı ışıktan mı sanki biraz parlak gibi.

Paletlerde padler biraz daha dokunuş istiyor. Tek renk gibi durmuş.

Montaj güzel.

Bunları bir acemiden tavsiyeler olarak algılayın lütfen.