Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Mahmut Velioğlu

1/18 | F458 Speciale Dönüşüm Prior Design-Novitec | Burago | Mahmut Velioğlu ( Die Cast )

Recommended Posts

Şimdi, Bulut Solmaz yazdı:

eline sağlık. Güzel gidiyor. Micro deliklere pigmet ile karışık japon dene. senin ufak delikler için seni işini kolaylaştırır. pigment + japon, yapıştırıcıyı renkli yapıp ne kadar sürdüğünü nereye sürdüğünü görmeni sağlar. CA yani japon çok şeffar. bazen taşmış oluyor ancak boya atınca anlıyorsun. Yabancı ülkelerde bu iş için hazır renkli CA yapıştırıcıları var. 

Sağol Bulut hocam. Bu pigment şu mu 

https://www.hobidunya.com/taki-malzemeleri/epoksi-recine-taki-malzemeleri/sedef-toz-pigment-siyah.html?search=pigment

Son rotüşları yapıp astarı attım. Astarı yeni kabinde attım , tahmin ettiğimden daha başarılı emiş vs genel performansı. 

2k Oto boyası kullanıyorum.  Astarı 1:1 akrilik tinerle 4 kat olarak 0,3 mm ab - 1,7 barda attım. Sanıyorum hava sıcaklığından ötürü astar kurudu ve model üzerinde kum kum oldu ama çok sorun olacağını düşünmüyorum. Astar iyice kuruduktan sonra (6-8 saat) sulu zımpara geçip boyama aşamasına geçmeyi planlıyorum.

Aslında hala var ufak tefek macun rotuş işleri ama artık sıkıldım ve yoruldum, olduğu kadar artık:)

Aracın yan ve ön marşpiyellerinin genel formunu değiştirdim bu arada.  Ama ne renk yapacağıma hala karar veremedim. Kafamda gri gövde rengi, yan marşpiyeller siyah ve kırmızı da yarış şeritleri yapmak var. Ama çok kararsızım ve referans modelim olmadığı için soru işareti. Fikirlerinize açığım renklerle ilgili.

8vMvnm.jpg

xCDxCN.jpg

nkmJL3.jpg

XB7LnP.jpg

gJDPr8.jpg

5FkVyO.jpg

nO3mAQ.jpg

Bir saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Başarılı bir zımparalama süreci olmuş. 

Yok maalesef hiç olmadı Kürşat hocam.

Kullandığım astar şu

mb7cgo.png

Astarı atıp 4 saat bekledim. 1000 numara ıslak zımparaya başlamamla astarın sökülmesi bir oldu, yüzeyde astar falan kalmadı hiç:angry:

Fikri olan var mı?

Hava sıcak o yüzden mi oldu ya da fazla mı incelttim? 

Elimde Gunzenin astarı var onu mu kullansam ?

Oto boyası ile maket boyayan arkadaşlar ne der ?

Astarı söküp daha önceden aldığım mission models astar ve kendi özel inceltisini kullanayım dedim, demez olaydım astar işi tam kabus oldu. Ab nin içinde çamurlaştı ve deliği tıkadı. Sanırım bozulmuş. Atabildiğim kısımları tekrar temizledim. Temizlerken rotüş yaptığım yerler bozulduğundan hepsini tekrar rotüşladım. Tiner döküp yakmayı düşünüyorum:unsure:

Nihayet astar aşamasını bitirdim. Sol ön tampon altında çok ufak bir hata kalmış, biraz daha macun ve zımpara istiyor ama artık usandığım için uğraşamadım. 

Akşam sulu zımpara geçip gövde rengini atmayı planlıyorum.

Sizce aşağıdaki renklerden hangisi olmalı ? (elimde olan renkler)

-Gri (kafamdaki)

-Kırmızı

-Siyah

-Sarı

Bu arada gövde rengi haricinde marşpiyellerin eklerinde farklı renk kullanıcam. Ayrıca gövdede yarış şeritleri de olacak.

Kafamdaki gövde rengi gri, marşpiyel ve spoiler grubu siyah, kırmızı da yarış şeritleri. İnternette bu kombinasyonu göremediğim için emin olamıyorum.

pKDU69.jpg

RfkXE8.jpg

IkNULp.jpg

pREaou.jpg

NvcCXk.jpg

tAN5hx.jpg

Buej8k.jpg

Fv7Qz3.jpg