Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Mahmut Velioğlu

1/18 | F458 Speciale Dönüşüm Prior Design-Novitec | Burago | Mahmut Velioğlu ( Die Cast )

Recommended Posts

18 saat önce, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Çok emek isteyen bir iş, kolay gelsin, çok iyi oluyor. :) Bu Ferrarilere Japonlar da harika işler yapıyor, 'Liberty Works' dü galiba firma adı.

Emek mi amelelik mi bilemedim:)

Evet liberty works var, rhau welt var ama prior alaman firması

Bu arada kripin tavan diye bir şey var. Belki aranızda kullanan vardır. Bana göre çok kullanışlı bir malzeme. Elle çok kolay şekilleniyor, kolay kesiliyor.

Büyük yapı marketlerde bulunabilir. Karton gibi sac ya da alüminyum ya da başka bir metal türevi bir malzeme. Boya da çok güzel tutuyor.

mJ7Ay4.jpg

NDCeX9.jpg

Devam edelim

Dün marşpiyelleri de uzatmaya karar verdim. Önce plastikten parçaları yapıştırdım. Macun kuruduktan sonra plastiğe yapışmaması için maskeleme sıvısı sürdüm.

Sonra da macunu boca ettim:)

Bu arada fotoların kalitesi (daha doğrusu kalitesizliği) için kusura bakmayın, odanın ışıklandırması berbat ve ben de gece çalıştığım için böyle oluyor fotolar.

G9eTm3.jpg

akBaxE.jpg

hiwYj6.jpg

Macun kuruduktan sonra çok kaba montajlı hali

boylarını biraz kısaltayım derken fazla kısaltmışım , bir de fazla kısaltmamak için kalemle kılavuz çizgiler çizdim. Büyük sığırlık yaptım, şirazem kaydı sanırım :)

Akşam tekrar uzatıcam

wfKLZo.jpg

eNyyWn.jpg

yesNCF.jpg

LMsUus.jpg

rVwNqI.jpg

EZqSaO.jpg

mlvkro.jpg

YM9loA.jpg

qVipZ7.jpg

ZsOKxV.jpg

8EgQO6.jpg

Elimin ayarına....

RHwNut.jpg

IvP9Tj.jpg

B4T2hi.jpg

M1Cq3M.jpg

eline sağlık. Güzel gidiyor. Micro deliklere pigmet ile karışık japon dene. senin ufak delikler için seni işini kolaylaştırır. pigment + japon, yapıştırıcıyı renkli yapıp ne kadar sürdüğünü nereye sürdüğünü görmeni sağlar. CA yani japon çok şeffar. bazen taşmış oluyor ancak boya atınca anlıyorsun. Yabancı ülkelerde bu iş için hazır renkli CA yapıştırıcıları var.