Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Alperen Yüksel

1/48 | F-15E Strike Eagle|Revell | Alperen Yüksel

Recommended Posts

Bir saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Ellerine sağlık Alperen ,çok güzel olmuş :) boya karışımların kısa vadede kullanım için ideal,ama uzun süre kullanmayacağın boyaları bu şekilde inceltip muhafaza etmen bence ilerde sıkıntı çıkarır.İster İpa ile ister akrelik selülözik tiner ile incelt,bir süre sonra mutlaka buhar ve uçucu özelliği çok fazla olan bu sıvılar bir miktar azalarak şişe içindeki boyanın tabanca ile atılması için hazırladığından kıvamlı olacak ,inceltmek için tekrar karışıma inceltici sıvı koymak zorundasın,bu da her zamanki tabanca ile attığın inceliği vermeyecek,seni çileden çıkartacak,tabi bunlar benim senaryolar değil yaşadıklarım :D 

Teşekkür ederim Kenan abi :) Anlaşılan pek düşündüğüm gibi mükemmel bir çözüm olmayacak bu iş.Boya şimdilik bir yere uçup kaçmasın da en azından biraz idare edeyim :D 

Nozzle bölgesinin boyamasını yaptıktan  sonra tonlamaları da tamamladım ve verniği attım.Egzoz bölgesinin düz metalik halini hiç beğenmediğim için sarı siyah mavi ne varsa abartarak uyguladım.İçime pek sinmedi fakat daha sonra akıntı efektlerini uygularken bir şekilde kapatırım diye üstüne gitmedim.Fotoğraflarda aşırı renkli gözükmüş fakat normal gözle o derece ışıl ışıl değil.Sıra kitin hiç beğenmediğim dekallerini uygulamaya geldi.

51095645345_9a2071169e_b.jpg

51095645260_a0889d5e10_b.jpg

51094936772_1814d88af8_b.jpg

51094919259_9efea56b29_b.jpg

Decalleri tamamladıktan sonra yağlı boya ile efektler üzerine uğraştım.Bu ilk yağlı boya denemem olduğu için eksik kalan,abartılı noktalar olacaktır fakat şu anlık içime gayet sindi diyebilirim.Bu arada kuyrukta görüldüğü üzere decallerde sıkıntılar mevcut.3 farklı solüsyon kullanmama rağmen hiçbiri tam bir sonuç vermedi.2.Vernik öncesi son kez Microsol kırmızı ile decallerin üzerinden geçeceğim.

51102782549_51cbfdbb2f_b.jpg

51102707281_8715894b8a_b.jpg

51102944973_6e3603211b_b.jpg

51102808887_219079b35a_b.jpg