Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Kahraman Ege Ceri

1/144 I Tornado ECR TigerMeet 2011 I Revell I K. Ege Ceri

Recommended Posts

Merhaba,

Ciddi bir projeye başlamadan arada çerezlik bir model yapmak istedim ve bunun sonucunda Revell'in 04846 numaralı bu kitini yapmaya karar verdim. Bu ölçekteki ilk modelim olduğu için özel bir yanı da var. Uzun zamandır minik bir kuş yapmak istiyordum :) Normalde böyle alacalı, yanarlı dönerli boyamaların pek hayranı olmasam da bu oldukça hoşuma gitti. 

Kit hakkındaki görüşlerime gelirsek memnun kaldığımı söyleyebilirim. Uyum sorunu hiç yaşamadım, montajı zaten 5 dakikada tamamlıyorsunuz. Kanatlar istenen açıya göre ayarlanabiliyor. Dekaller ise gerçekten çok kaliteliydi. MicroSet ve MicroSol ile (biraz da saç kurutma makinesi yardımıyla) yüzey detaylarına oldukça iyi oturdular. Dekalleri uygulamak iki tam günümü aldı, beklediğimden daha çok uğraştım. Kılavuzda bazı dekallerin numarası belirtilmemiş veya yanlış yazılmış, yapacaklar bu konuya dikkat etmeli. Ayrıca buruna çok az ağırlık da konabilir. Bitince model dengede duruyor ama çok sağlam basmıyor yere, bazı fotoğraflarda Patafix ile tutturmak zorunda kaldım.

2 1 3 4 5 6 7 8 11 10 9

2 saat önce, Alperen Yüksel yazdı:

Çok iyi olmuş elinize sağlık :) Benim de etkinlik için 144 ölçek bir F-15 planım var ölçek küçük olunca böyle  bol dekalli bir boyamaya girişmek istemedim umarım bu arkadaşı da görürüz kategoride :) 

Teşekkür ederim. Bir minik F-15 de bende var yine TigerMeet boyamalı versiyon. Yarışmaya sokacak modellere sürenin yaklaşmasıyla karar vermeyi düşünüyorum şimdiden girmektense, ne olacağı belli olmaz :D

2 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Çok başarılı tebrikler.

Çok teşekkür ederim

2 saat önce, Muhteşem Fırtına Özçınar yazdı:

Elinize sağlık benim ilk maketimdi tecrübeli ellerde çok daha güzel olmuş tabiki :)

Teşekkürler. İlk maket için oldukça zorlayıcı olabilir dekaller sebebiyle, iyi ki hobiden soğutmamış :D

Bir saat önce, Ege Babacan yazdı:

Ellerinize sağlık, minik kuşun finali güzel olmuş :) 

Teşekkür ederim

Bir saat önce, ismet güralp yazdı:

Güzel modelmiş,  güzel de bitmiş. Eline sağlık. Havacı olmasam da listede. ..

Teşekkürler abi. Bence stoklarda olmayı hakediyor bu tarz modeller. Sıkılınca aç bitir tarzı :D Yalnız ben internette bir siteden stoktaki son ürünü model-set halinde 40 liraya aldım. Diğer sitelerde bakıyorum 80-90 liraya satılıyor. Bu fiyat da biraz fazla bence ama sen bilirsin tabi :)

48 dakika önce, Hakan Güney yazdı:

Elinize sağlık...Çok güzel...

Teşekkür ederim beğenmenize sevindim.

49 dakika önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Teşekkürler abi. Bence stoklarda olmayı hakediyor bu tarz modeller. Sıkılınca aç bitir tarzı :D Yalnız ben internette bir siteden stoktaki son ürünü model-set halinde 40 liraya aldım. Diğer sitelerde bakıyorum 80-90 liraya satılıyor. Bu fiyat da biraz fazla bence ama sen bilirsin tabi 

Tiger meet modeli kalmış. Dekali bunun kadar hoşuma gitmedi ama araştırıyorum.

9 saat önce, Ahmet Ege Gürbulak yazdı:

2013 yılına ilk modelimi yaptığım güne ışınladınız beni. Çok temiz güzel bir iş olmuş elinize sağlık.

Anlaşılan pek çok kişi ilk model olarak seçmiş kendisini :) Teşekkür ederim.

58 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

Ege ellerine sağlık,hiç içine girmediğim ölçek,girmekte artık çok zor :D 

Teşekkürler abi. Valla bir girişince sonucu geliyor bence, zaten bir haftalık iş, dedim ya arada değişiklik olsun diye :) zaten olmasa bile verdiğin paraya üzülmeye değmemesi ve çok az malzeme harcamak da cabası :D 

44 dakika önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Eline sağlık güzel bir minik olmuş.

Teşekkür ederim.

14 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Ellerine sağlık. Güzel bir model olmuş.

O decaller ve o ölçekte gerçekten çok iyi iş çıkartmışsın. Normalde adamı hayattan soğuturlar :) 

Teşekkür ederim. Aslında ilk dekali (burun kısmındaki büyük bölüm) uyguladığım sırada bile öyle bir kırıştı ki dedim battı model... ama daha sonra microsol ve saç kurutma makinesi yardımıyla mükemmel bir şekilde oturdular ve sağolsunlar sinirlerimle oynamadılar :)

On 21.06.2020 at 23:56, Çağıl İçen yazdı:

Ben Revell'in 1/144 kitlerini seviyorum. Sanırım çok beklenti olmadığı için de biraz güzel geliyor ama bu çok güzel bitirilmiş gerçekten dekaller vs on numara elinize sağlık

Teşekkür ederim. Ben de oldukça memnun kaldım. Zaten 3-5 parça birleştirip onların da sorun çıkarmaması gerçekten iyi. Bakalım stokta aynı ölçekte yine Tigermeet şemalı F-15 de var onun da sorun çıkaracağını sanmıyorum.

1 saat önce, Bayram KOÇER yazdı:

Eline sağlık Kahraman çok şirin güzel bir model olmuş minik..

Teşekkür ederim Bayram hocam beğenmene sevindim. Bittikten sonra avcuma koyup bakmak masadaki bir 32 ölçeğe bakmaktan daha başka bir haz verdi bana da :D