Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Alperen Yüksel

1/48 | 132.Hançer Filo F-4E 2020 "Terminator" Türk Hava Kuvvetleri|Hasegawa | Alperen Yüksel

Recommended Posts

2 saat önce, Furkan Erbilgin yazdı:

Mükemmel olmuş elinize sağlık. Belki nozzle biraz daha detaylandırılabilirdi. Özellikle boya çok güzel duruyo. Bu modelde inceltici olarak tiner mi kullandınız yoksa izopropil alkol mü?

Çok teşekkür ederim :) Nozzle benim de içime hiç sinmedi açıkçası.Üzerindeki boyayı son anda attım üzerinde tonlama yapmak hiç aklıma gelmedi biraz arada kaynadı.İnceltici olarak izopropil alkol kullanıyorum tineri sadece vernikte kullandım.

1 saat önce, ismet güralp yazdı:

Mis gibi final. Çok emek var. Ellerine sağlık...

Çok teşekkür ederim İsmet abi :) 

1 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Harika, ellerine sağlık.

Çok teşekkürler Gökay abi :) 

1 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Alperen ellerine sağlık çok güzel bitirdin baba fontomu :) sadece pitot ile gövde birleşiminde küçük ayrık var,bir de egzozun dışına az daha is yapabilirdin,çok fazla metalik ve temiz duruyor,bu derece alır :);)

Çok teşekkürler Kenan abi sen bitirmeden ben bitiriyimde benimkini yermesinler dedim :D:D Pitot birleşimindeki ayrığı farkettim aslında abi ama boyamadan sonra yapıştırdığım için boşluğu nasıl kapatacağımı bilemedim boyamadan önce yapıştırıp defalarca yamultunca insan ona da katlanıyor :D Egzoza kesinlikle katılıyorum abi üzerine sadece boya atıp geçmek gibi bir hata yaptım.Yalan yok final heyecanıyla tonlama yapmayı unutmuşum :D 

Herkesin beğenmesine ayrı ayrı çok sevindim herkese tekrardan teşekkür ederim :) 

Daha güzel modellerin var Alperen. Maksat kusur bulmak değil, kusur arayan göz mutlaka bulur ama madem yarışmaya girecek, hava alıklarının girişindeki ters taktığın splitter plakaları düzelt bari, sağı sola solu da sağa takmışsın :)

6 dakika önce, Hakan Güney yazdı:

Elinize sağlık...

Çok güzel sahiden...

Çok teşekkür ederim :) 

1 dakika önce, Can TARI yazdı:

Daha güzel modellerin var Alperen. Maksat kusur bulmak değil, kusur arayan göz mutlaka bulur ama madem yarışmaya girecek, hava alıklarının girişindeki ters taktığın splitter plakaları düzelt bari, sağı sola solu da sağa takmışsın :)

Can abi bari aralıklarla vursaydın ard arda ağır geldi :D Şaka bir yana uyarı için teşekkür ederim abi hallettim dediğin gibi plakaları ters takmışım :D 

9 dakika önce, Alperen Yüksel yazdı:

Can abi bari aralıklarla vursaydın ard arda ağır geldi :D Şaka bir yana uyarı için teşekkür ederim abi hallettim dediğin gibi plakaları ters takmışım :D 

Ben bir şey yapmadım, sen ters takmışsın plakaları, ben n'aapiiim :):)

Şu gayet sıkıcı ve tekdüze "eline sağlık" muhabbetinin ötesinde problemli bir noktaya dikkatini çekmek istedim sadece. Otomatiğe bağlamış gibi "eline sağlık" demenin ne modelciye, ne foruma, ne forumu takip edenlere ve ne de modelciliğimize bir katkısı ya da faydası var. "Şurası hatalı" demek sevimsiz bir şey ve ben antipatik olma pahasına bile olsa zaman zaman bu hatırlatmaları yapıyorum sevdiğim modelcilere, görebildiğimce ve bilgim elverdiğince.

Yabancı yarışma ve forumlarda insanların yaptıklarına hayranlıkla bakmak güzel de...

Bilgi-beceri seviyemizi ve eleştiri kalitemizi yükseltmeden daha güzel modellere sadece seyirci kalırız. Yoksa, herkes iyi kötü bir emek veriyor ve herkesin tabii ki "eline sağlık" elbette...

12 dakika önce, Can TARI yazdı:

Şu gayet sıkıcı ve tekdüze "eline sağlık" muhabbetinin ötesinde problemli bir noktaya dikkatini çekmek istedim sadece. Otomatiğe bağlamış gibi "eline sağlık" demenin ne modelciye, ne foruma, ne forumu takip edenlere ve ne de modelciliğimize bir katkısı ya da faydası var. "Şurası hatalı" demek sevimsiz bir şey ve ben antipatik olma pahasına bile olsa zaman zaman bu hatırlatmaları yapıyorum sevdiğim modelcilere, görebildiğimce ve bilgim elverdiğince.

Yabancı yarışma ve forumlarda insanların yaptıklarına hayranlıkla bakmak güzel de...

Bilgi-beceri seviyemizi ve eleştiri kalitemizi yükseltmeden daha güzel modellere sadece seyirci kalırız. Yoksa, herkes iyi kötü bir emek veriyor ve herkesin tabii ki "eline sağlık" elbette...

Aman abi sizler hatalarımızı söylemeseniz bu hobide başka türlü nasıl ilerleyeceğiz ki? Gördüğün hataları söylemen hiç sıkıntı değil abi hataları belirttiğiniz kadar da (hatta daha çok) destek oluyorsunuz bunda kesinlikle antipatik olacağın bir durum yok  :)Kimi zaman bilgisizlikten,unutkanlıktan,dikkatsizlikten veya üşengeçlikten yapılan hatalar elbette oluyor.Bir modeli bitirirken farkında olduğum hataları göre göre  bitirince size karşı mahcup hissediyorum.Yukarıda da dediğim gibi kusursuz bir model yaptığım zaman hobiyi bırakacağım yani anlayacağın çok çok uzun bir süre daha bu hobideyim :D 

Eline sağlık. Zaten hataları biliyorsun. Mesela kanatları ters takmıştın.... Ben yapım aşamasında da didiydim.... Benim geeeeçççççç gelen (gelmeyen) gamyona taş attığında didiydim... Tekeri eğri demiştim onu düzeltmişsin ;)... Can Abinin dediği  splitter (usta) ları kastetmiştim ben (yersen :))

Şaka bir yana eğrisiyle doğrusu ile güzel bir model oldu...

Ama madem Splitter'a el attın az bir şeyde egzoz'a ve çıkışlarına eğilirsen seviye biraz daha yükselir... Muhtemelen sıkıldın ama Özenilmiş güzel bir model... bu şekilde rafa kaldırma BENCE...

3 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık. Zaten hataları biliyorsun. Mesela kanatları ters takmıştın.... Ben yapım aşamasında da didiydim.... Benim geeeeçççççç gelen (gelmeyen) gamyona taş attığında didiydim... Tekeri eğri demiştim onu düzeltmişsin ;)... Can Abinin dediği  splitter (usta) ları kastetmiştim ben (yersen :))

Şaka bir yana eğrisiyle doğrusu ile güzel bir model oldu...

Ama madem Splitter'a el attın az bir şeyde egzoz'a ve çıkışlarına eğilirsen seviye biraz daha yükselir... Muhtemelen sıkıldın ama Özenilmiş güzel bir model... bu şekilde rafa kaldırma BENCE...

Çok teşekkür ederim Bulut abi :D Senin kamyona laf atan çarpılıyor galiba bir daha laf yok :D Hataları düzelttim abi rafa düzgün kalktı ama benim için  modelden daha eziyetli olan fotoğraf çekme kısmıyla tekrardan uğraşmaya vaktim olmadığından fotoğrafları yenileyemedim.

Şimdi, Alperen Yüksel yazdı:

Senin kamyona laf atan çarpılıyor galiba bir daha laf yok

Yok valla istediğin lafı edebilirsin... Ben ağzıma geleni söylüyorum mesela :D 

Sıkıntı gamyoda. sövenin işi rast gitmiyor. En çok söven ben olduğumdan işim rast gitmiyor. Rast gitmeyince bende sövmeye devam ediyorum. sonra işim yine rast gelmiyor. kısır döngü işte... sonra model niye bitmiyor :D 

Şimdi, Bulut Solmaz yazdı:

Yok valla istediğin lafı edebilirsin... Ben ağzıma geleni söylüyorum mesela :D 

Sıkıntı gamyoda. sövenin işi rast gitmiyor. En çok söven ben olduğumdan işim rast gitmiyor. Rast gitmeyince bende sövmeye devam ediyorum. sonra işim yine rast gelmiyor. kısır döngü işte... sonra model niye bitmiyor :D 

O kamyonda bir lanet var ben diyim :D 

15 saat önce, Can TARI yazdı:

Can Hocam haklısın da, şimdi yazmış arkadaşım  " xtript pylonu yolunun ozafagus açısından krem tüplü siklonu..." ya da ne bilim "...kitinden aldığım tekli Gbu-31 dişlerini kesip biçerek bir şekilde uydurdum ve başka bir kitten bulduğum pimlerle gerçek F-4 pylonunu yakalamaya çalıştım." Demiş. . Ya da komutanim "Hud altı düğmeler,yapıştırıcı kurumadan basınçtan eğri büğrü oldu,macro çekimde net görünse de ...." Demiş.  Biz acemilere bunu sokakta deseler küfür sanip arbede cikaririz.

Gözümüze güzel görünüyor eline emeğine sağlık diyoruz. Kusurumuza bakma. Lütfen siz ustadlarimiz her kusuru söyleyin, hatta yerin dibine sokun biz yine de razıyız.  Sağolun varolun...

1 saat önce, ismet güralp yazdı:

Can Hocam haklısın da, şimdi yazmış arkadaşım  " xtript pylonu yolunun ozafagus açısından krem tüplü siklonu..." ya da ne bilim "...kitinden aldığım tekli Gbu-31 dişlerini kesip biçerek bir şekilde uydurdum ve başka bir kitten bulduğum pimlerle gerçek F-4 pylonunu yakalamaya çalıştım." Demiş. . Ya da komutanim "Hud altı düğmeler,yapıştırıcı kurumadan basınçtan eğri büğrü oldu,macro çekimde net görünse de ...." Demiş.  Biz acemilere bunu sokakta deseler küfür sanip arbede cikaririz.

Gözümüze güzel görünüyor eline emeğine sağlık diyoruz. Kusurumuza bakma. Lütfen siz ustadlarimiz her kusuru söyleyin, hatta yerin dibine sokun biz yine de razıyız.  Sağolun varolun...

:):)

Her şeyde olduğu gibi dengeyi korumak ve kantarın topuzunu kaçırmamak lazım İsmet. Öncelikle, "üstad"lık o kadar kolay bir şey değil. "Abi" gibi sevgi ve saygı ifadesi için kullanıldığında itirazım yok ama modelcilik açısından en "ben bilirim" diyenimizin bile gideceği epey yol var. Anlatmaya çalıştığın örnekleri anlıyor ve katılıyorum, bu işin zevkini de tadını da kaçırmamak lazım. Hele, "ben şu kadar bilgiliyim" müsabakasına hiç dönüştürmemek gerek, sevimsiz de oluyor ayrıca. Ama bildiklerimizi de paylaşalım, çok belirgin hataları da işaret etmekten geri durmayalım ki bilgimiz görgümüz artsın, daha nitelikli çalışmalar yapalım, yaptığımız işi daha ciddiye alalım. Yoksa kısır ve yavan bir tebrik döngüsüne giriliyor, bu da forumun kalitesinden tut yapılan her modele kadar yansıyor sonunda...

Bu işi bize kendimizi iyi hissettirdiği müddetçe sürdürüyoruz. Ama daha iyi modeller üretince daha iyi hissedeceğimizi de unutmayalım. 

En nihayetinde hepimizin, herkesin eline sağlık. Hepimiz sağolalım, varolalım...