Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Kenan Turhan

1/48 | F-16C AGGRESSOR | Tamiya | Kenan Turhan

Recommended Posts

6 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

Çok teşekkür ederim Osman Bey,elimizden geldiği kadarı ile yapmaya çalışıyoruz :) tarifleri de açık açık yazıyorum belki birilerinin az da olsa işine yarar diye :)

Elinize sağlık yaptığınız her model birbiri ile yarışıyor :) 

Bahsettiğiniz birileri arasında bende varım :) 

21 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

az tel az plastik kullanarak ref.lere göre detay yapıldı.

31

Az tel az plastik dediğin bu mu abi... 

21 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Bu kısımda tek kıl fırça ile boya dökülme efekti yapıldı,hidrolik borular ilave edildi.

71

Abi Tek kıl fırça senin icadın mı? Nette Tek kıl fırça diye aratınca 

rBVaV1wV8iyAKYD8AADj347X9wY176.jpg

Bu çıkıyor...

Detaylarının Hastasıyım komutanııım 

378703_192391850859617_324493144_n.jpg?_

39

49

49999852217_06d972d25c_z.jpg

49999598416_e396ee6260_z.jpg

Adam tamiya kitinden çıkan parça ile rezin parça arasındaki farkı görebilelim diye, kullanmayacağı parçayıda bizim için boyamış. Helal olsun ya...

49999598346_53271d3083_z.jpg

9 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

benim ki ortaokul bir seviyesi ,birileri belki faydalanır diye not düşüyoruz altlarına o kadar 

Abi hangi ortaokul söyle üniversite diplomalarımı yakıp o orta okula girecem söz....

dur yaaa şaşkınlıktan nevrim kaydı. Başta söyleyeceğimi şimdi söylüyorum. Ellerine sağlık Komutanım. harika oluyor... Çok güzelllll. Muhtemelen zaten birmiş vitrini süslüyordur, yada Baky abem çalıp dibinden tutuup vuuuv vuuuv diye uçakçılık oynuyordur :D 

Bulut hocam çok sağ ol:D,yani yukarıdaki posta bir baktım,konunun özetini çıkartmışsın ağam,ellerine sağlık:P;)vallahi daha bitmedi yalan yok kamo devam ediyor :D Baky konusunda yanlışın var :D bırak çalmayı,elini sürsün bi,bak ben ona neler yapıyorum,sivri uçlu cımbızla barnaklarını çimdik çimdik edip didiklerim B)

Bir saat önce, Bayram KOÇER yazdı:

Kutsal krem tüpü aşkına :o krem tüplü köyün kavalcısı fısıldamaktan uzun havaya geçmiş:blink:

Bayramcığım çok sağ ol :) krem tüplerinin kulak arkalarına üflemekten şişti dalak,kalmadı böbrek,olsa da yesek bir Edirne tava ciğer :lol::D

Bir saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Abi Tek kıl fırça senin icadın mı 

Evet bana ait bir icat,nette arama boşuna bulamazsın :lol: tek kılı kalmış fırçada denebilir :lol: basit aslında gür saçlı bir ucuz fırçanın kıllarına kıyıp pense ile kökünden çekip yerine tek dal diş fırçası kılını yapıştır caponla oldu da bitti ;)

Komutanım aynı kit stoklarımda duruyor. Aires kokpit detay seti ve nozzel setleri eklemeleri yapmıştım ama nozzel için gerek yokmuş sanırım. Yaptığın işçilik ufkumu genişletti eline koluna sağlık. 

Büyük bir keyifle takip ediyorum. İniş takımlarında kullandığın tellerin tamamı elde üretim mi :) Çok merak ediyorum. Tek kelimeyle harika...

3 saat önce, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

elinize sağlık. detaylar mükemmel olmuş. keyifle takipteyim.

Çok sağ ol Hasan hocam :)

3 saat önce, Eren Erdogan yazdı:

Komutanım aynı kit stoklarımda duruyor. Aires kokpit detay seti ve nozzel setleri eklemeleri yapmıştım ama nozzel için gerek yokmuş sanırım. Yaptığın işçilik ufkumu genişletti eline koluna sağlık. 

Büyük bir keyifle takip ediyorum. İniş takımlarında kullandığın tellerin tamamı elde üretim mi :) Çok merak ediyorum. Tek kelimeyle harika...

Eren çok sağ ol,stokta olması iyi bunun birde mavi tonlu kamolusunu ( Donanmada kullandıkları Top Gun )yapmayı isterdim,ilerde belki yaparım ;) bu kit için kokpit ve egzoz için reçine elimde var fakat hiç kullanmaya gerek yok,Tamiya detaylı vermiş zaten,daha bir gerçeklik için kullanılabilir.Biraz daha işçilik ve ameliyat sevenlere gider :D

Eline sağlık komutanım.

Baki abime söyleyimde, sana şu resimleri daha büyük bir çözünürlükte paylaşmanı rica etsin. Şimdi emir komuta zincirinde ben en altta olduğumdan direkt sana gelemiyorum :D:D 

12 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Maskeleme bantı sarısı ve siyah da enteresan kamo olurmuş.  Bal arısı gibi...😊

Hakikaten .... Güzel bir kombinasyon. Bun konbinasyondan iyi whatIf olur :D 

52 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Maskeleme bantı sarısı ve siyah da enteresan kamo olurmuş.  Bal arısı gibi...😊

Ama renkler müthiş olmuş Komutanım. 

Çok sağ ol İsmet hocam,vallah bal mı eşşek arısı mı bilmem :lol: F-18 yapmıştım onun yerine sayalım :lol:

37 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık komutanım.

Baki abime söyleyimde, sana şu resimleri daha b üyük bir çözünürlükte paylaşmanı rica etsin. Şimdi emir komuta zincirinde ben en altta olduğumdan direkt sana gelemiyorum :D:D 

Hakikaten .... Güzel bir kombinasyon. Bun konbinasyondan iyi whatIf olur :D 

Bulut hocam çok sağ ol,Baky abine bu aralar söylesek,söylesek ancak şarkı söyleriz :lol: evinin önünden geçen internet direği çortladı giremiyor zırt pırt siteye,yapamıyor hunharca sörf örf :lol: bir istek türkü çalayım ben ona '' evlerinin önü boyalı direk,yerden yere vurdun Baky connecti zalim Türknet '' :lol: çözünürlüğü yüksek olunca yükleme ve açılmasında sorun oluyor genelde 640x480 kullanıyorum yıllardır,bende isterim şöyle üç oda bir salon salamonje 4840x3655 ama nerde :P:lol:

36 dakika önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Muhteşem oluyor gene Kenan komutanım, nasıl yaptığını görüp anlıyorum ama yapmaya cesaret bile edemem.

Ahmet hocam çok sağ ol,senin devre yakan projelerden değil bizimkiler ustam :lol:;) vallah zor değil kılavuzda ne yazıyorsa onu yapıyorum :lol:

19 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

evinin önünden geçen internet direği çortladı giremiyor zırt pırt siteye,yapamıyor hunharca sörf örf 

Haaaaa o yüzden aldınız o baltayı...... 

19 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

genelde 640x480 kullanıyorum yıllardır,

Komutanım 640x480mi kaldı artık. HD çağına geldik... Şu ebadı en azından 1080p yap yada 720p artık :) (1920x1080 yada 1280x720)

valla ne diyeceğimi bilemedim.

resimlere bakarken yoruldum ama siz yaparken hiç yorulmuşa benzemiyorsunuz :)

modelciliğe yeni başlayan biri olarak böyle kaliteli ve lezzetli çalışmaları gördükçe moralim bozuluyor :)

hani derler ya " el tokadını yemeyen,kendi yumruğunu balyoz zannedermiş" misali 

dediğim gibi izlerken kafayı sıyırdım :) allah size kolaylık versin

ellerinize sağlık

yarışmada dereceyi hak ediyor:wub:

Çok sağ olun,beğendiğinize sevinsem mi yoksa üzülsem mi bilemedim ki :lol: vallahi kötü niyet yok yeni başlayanlara yol iz gösterelim yürüyüp bizi geçsinler diye uğraşıyorum :lol: misal sör her yere macun Baky bak aldı başını gitti tutabilene aşk olsun ;)