Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Çağıl İçen

1/144 I Airbus A350-900 I Revell I Çağıl İçen

Recommended Posts

Elinize sağlık güzel görünüyor. Bu şekilde temiz bir airliner yapmak kolay değil. Sadece kanatların rengi bana koyu gözüktü, Revell'in önerdiği renkler bunlar mıydı?

Edit: Videoyu şimdi izledim cevabı vermişsiniz zaten. Ancak bana yine de koyu göründü. Referans var mı acaba?

4 saat önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Elinize sağlık güzel görünüyor. Bu şekilde temiz bir airliner yapmak kolay değil. Sadece kanatların rengi bana koyu gözüktü, Revell'in önerdiği renkler bunlar mıydı?

Edit: Videoyu şimdi izledim cevabı vermişsiniz zaten. Ancak bana yine de koyu göründü. Referans var mı acaba?

Çok teşekkürler. Haklısın, referans fotoğrafları daha açık renkteler, birde vernik olunca iyice koyulaşmış .

3 saat önce, Ege Babacan yazdı:

Ellerinize sağlık, çok temiz iş olmuş. Bir ben bu kadar temiz bırakamıyorum herhalde ne zaman vernik atsam toz toprak ne varsa üstünde bitiyor :D 

Teşekkürler, boya veya vernik attıktan sonra kuruma sürecinde kapalı bir kutuda muhafaza etmeye çalışıyorum veya vantilatörün karşısında toz olmayan bir odada tutuyorum bir süre.

2 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Işıklandırma modeli çok üst düzey hale getirmiş. Kalite işçilikte kendini gösteriyor, tebrikler.

Evet, çok uğraştırdı, çok daha güzel olabilirdi ,bağlantılar lehimler vs ama sonunda ışıkların yandığını görmek güzel oluyor.

2 saat önce, Bayram KOÇER yazdı:

Eline sağlık Çağıl ışıklandırma çok ayrı bir hava katmış modele.

Kesinlikle katılıyorum, teşekkürler.

29 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Eline sağlık Çağıl... Güzel bir disiplin örneği. .. 

Çok teşekkürler

Eline sağlık Çağıl yine güzel bir çalışma olmuş.

Regülatörü yakman kötü olmuş. usb kablosu kullanmak zorunda kaldığından kablo kalın kaçmış. Sıvı maskede de bir kaç yerde çok ama çok az taşma olduğundan pencere kenarları sanki biraz aşınmış gibi durmuş. Ama muhtemelen çıplak gözle belli değildir.

Işıklandırma modele çok şey katmış. Gökay demiş zaten üst düzey bir model olmuş. kablolama, ışıklandırma, ardino vs bunlar hep özel şeyler...

Kuruguyu söylemiyorum bile. Senin profesyonel kurgulaman zaten artık belli olan bir şey. 

Kolay gelsin....

12 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Ellerine sağlık.Çok detaylı ve faydalı bilgilerle dolu anlatım,çok beğendim :)

Çok teşekkürler

11 saat önce, Kadir Engin İLGÜN yazdı:

Ellerine sağlık çok güzel olmuş ışıklandirma muhteşem 

Çok teşekkürler

11 saat önce, Furkan Erbilgin yazdı:

Ledleri nereden satın alabiliriz? Küçük boyutlu kırmızı ve yeşil ledleri bulması zor

Furkan, ben de çok aradım en son direnç.net sitesinde buldum. Genel olarak herşey vardı o sitede.

17 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık Çağıl yine güzel bir çalışma olmuş.

Regülatörü yakman kötü olmuş. usb kablosu kullanmak zorunda kaldığından kablo kalın kaçmış. Sıvı maskede de bir kaç yerde çok ama çok az taşma olduğundan pencere kenarları sanki biraz aşınmış gibi durmuş. Ama muhtemelen çıplak gözle belli değildir.

Işıklandırma modele çok şey katmış. Gökay demiş zaten üst düzey bir model olmuş. kablolama, ışıklandırma, ardino vs bunlar hep özel şeyler...

Kuruguyu söylemiyorum bile. Senin profesyonel kurgulaman zaten artık belli olan bir şey. 

Kolay gelsin....

çok teşekkürler, keskin gözler fark etti hemen. İçime sinmeyen kısımlar oldu zaten ama arduino ya çok odaklandım. Montajı kablolalması gerçekten yordu beni o yüzden enerjim kalmadı bir kısmına, tekrar teşekkürler.

15 dakika önce, Umut Can Aydın yazdı:

Ellerinize sağlık.

Çok teşekkürler

44 dakika önce, Furkan Erbilgin yazdı:

https://www.direnc.net/3528-kilif-smd-led-soguk-beyaz-honglitronic Bu ledi buldum ancak sitede ürün boyutu falan yazmıyo emin olamadım. Aldığınız ledlerin linkini atabilir misiniz eğer vaktiniz varsa

3528 kılıf dediği ledin boyutu oluyor. Videoda kullandığım ledlerin boyutlarını şema içerisinde yazdım ordan tekrar bakabilirsin 

Şimdi, Çağıl İçen yazdı:

3528 kılıf dediği ledin boyutu oluyor. Videoda kullandığım ledlerin boyutlarını şema içerisinde yazdım ordan tekrar bakabilirsin 

Tamamdır. Çok teşekkür ederim

4 saat önce, Furkan Erbilgin yazdı:

Aklıma bir şey daha takıldı. Boyama esnasında ledleri nasıl korudunuz? Ledlerin üzerinde sizin eklediğiniz bi koruyucu var mı?

Kanat uçlarındaki ledleri maske sıvısı ile kapattım. dışarda olan veya kanat içindeki ledlere patafix koydum.  burun kısmındaki led dışarda ancak sadece ön kısmına patafix koyup kalanını olduğu gibi boyadım.