Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
ertuncerdem

Güzel insanlara selamlar!

Recommended Posts

Merhaba, 

35 yaşında ilk model uçağını yapmaya çalışan bir bankacı olarak aranıza katıldım. Ankara'da yaşıyorum.

Bu tanışık olma bahanesiyle aklımın takıldığı soruları da sorayım sizlere. 

Şu an Revell'in F104G modelini yapıyorum, astar atmadım, zımparalayıp macunladım. Henüz astar almadım, dekal sölüsyonum da yok. Sizce bunlar gerekli mi? Nasıl bir yol izleyebilirim?

Teşekkürler.

10 dakika önce, ertuncerdem yazdı:

Merhaba, 

35 yaşında ilk model uçağını yapmaya çalışan bir bankacı olarak aranıza katıldım. Ankara'da yaşıyorum.

Bu tanışık olma bahanesiyle aklımın takıldığı soruları da sorayım sizlere. 

Şu an Revell'in F104G modelini yapıyorum, astar atmadım, zımparalayıp macunladım. Henüz astar almadım, dekal sölüsyonum da yok. Sizce bunlar gerekli mi? Nasıl bir yol izleyebilirim?

Teşekkürler.

Merhabalar,

Aramıza hoş geldiniz. :) AB kullanmıyorsanız sprey astar kullanmanızı tavsiye ederim.

Astar boyadan önce sizin yüzeyde ki hataları görmenizi sağlayacak ve düzeltmeniz yönünde bilgi verecek ve astarlı yüzeyde boya daha iyi tutunacaktır.

Dekal solüsyonu ise dekallerin boya gibi görünmesi için incelmesini sağlayacak ve modelin görsel kalitesini artıracaktır.

Çok teşekkürler, sizin gibi ustalardan öğrenmek çok güzel gerçekten. Aslında astarın gerekli olduğunu düşünüyordum ama ilk modelim olduğundan acaba sonra mı alsam demiştim. Bir de ilk katı attım modelde. İkinci modelimde artık astar atarım :):)

merhaba hoşgeldiniz,

ortalık normale döndüğünde bizim Ankara buluşmalarımız da normale dönecektir sizleride davet etmek isteriz her ayın son pazar günü kızılayda bir kafede toplanıyoruz gelmek isterseniz haberdar edebilirim.  

Hoş geldiniz. Başlıkta güzel insanlar demişsiniz o yüzden üstüme alınmamış olsam da geldim :D 

Astar için gerekli şeyleri söylemişler zaten. Solisyon da aslında lazım ama bu hobinin sizin için doğru hobi olduğuna kesin karar verene kadar almasanız da olur. Elzem değil. Ama baktınız hobi size zevk veriyor, devam edeceksiniz o zaman almanız gereken malzemelerden biri bence.