Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Gökay Yalçın

5. Online Hobimaket Plastik Model Yarışması

Recommended Posts

Şimdi, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Gökay şu an yaptığımız modelle katılabilir miyiz? Yoksa yeni modele mi başlayalım?

Şu an yaptığınız ya da eski model fark etmiyor katılım için sadece her kategoriye aynı ölçekte tek model ile katılabiliyoruz, aynı kategoriye bir den çok katılım için ölçek farkı var sadece.

İsterseniz yeni bir model de yaparak yapım aşamaları ile de paylaşıp katılabiliyorsunuz. 

Herhangi bir yarışmaya gireceksem iddialı olmam lazım. E değilim modelcilikte o kadar iddialı... N'apiiim, bu kadar kabiliyetim var.  Ben de seyirci olurum o zaman :)

Gökay'cım, başka türlü bir destek vs lazım olursa bu organizasyonun başarısı için, elimden gelen katkıda bulunmaya hazırım.

Go Hobimaket go :P :)

1 saat önce, Can TARI yazdı:

Herhangi bir yarışmaya gireceksem iddialı olmam lazım. E değilim modelcilikte o kadar iddialı... N'apiiim, bu kadar kabiliyetim var.  Ben de seyirci olurum o zaman :)

Gökay'cım, başka türlü bir destek vs lazım olursa bu organizasyonun başarısı için, elimden gelen katkıda bulunmaya hazırım.

Go Hobimaket go :P :)

Senin modeller best of show'a oynar abi, tabi ki katılmanı çok isterim ama senin tercihine de saygım sonsuz.

Şu an için yapilacak bir şey kalmadı ama çevreniz de ki modelcileri katılama teşvik edebilirsiniz.

1 saat önce, Ege Babacan yazdı:

Harika organizasyon, kazanma gibi bir iddaam olmaz ama yarışma deneyimimiz olsun diye yetiştirebilirsem 1 modelle katılırım ben de :)

Ben de orada vardım demek bile yeter bence.

50 dakika önce, Alperen Yüksel yazdı:

Uçakta birden fazla ölçekle katılmayı planlıyorum maksat yarışmada canlılık olsun yoksa forumun canlı olması bile kendi adıma çok güzel bir ödül :)  

Çok doğru düşünüyorsun Alperen.🙂

31 dakika önce, Viktor Gorelov yazdı:

Arkadaşim beni “Bu yarışma yetişkin sadece mi?" diye sordu

Gençler kategorimiz yok Viktor bey online bir etkinlik olduğu için yaş sınırlandırması getirmedik herkes katılabilir.

Sadece katılım yaparken modelinin bilgileri ile birlikte Standart mı ? Usta kategorisin de mi olmak istediğinizi yazmanız gerekiyor.

Merhabalar, şunu öğrenmek isterim.

Örneğin Kara araçları'nın tank, kamyon vb. sınıflara ayrılıp ayrılmayacağını ne zaman öğrenebiliriz? 2 modelim var mesela bu başlık altında biri tank biri değil, veya hava için biri askeri helikopter diğeri sivil uçak, bunlardan birini koydum diyelim, diğerini istesem de koyamayacağım için açılacağı varsa bile sınıf açılmayacak, o iş nasıl olacak :) 

Bence hepsini açın, yeterli katılım olmazsa katılımcılardan onay alarak kapatın, sergilenmesini istediği modeli ana sınıfa taşıyın onayını alarak ;)

2 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Senin modeller best of show'a oynar abi, tabi ki katılmanı çok isterim ama senin tercihine de saygım sonsuz.

Şu an için yapilacak bir şey kalmadı ama çevreniz de ki modelcileri katılama teşvik edebilirsiniz.

Ben de orada vardım demek bile yeter bence.

Çok doğru düşünüyorsun Alperen.🙂

Gençler kategorimiz yok Viktor bey online bir etkinlik olduğu için yaş sınırlandırması getirmedik herkes katılabilir.

Sadece katılım yaparken modelinin bilgileri ile birlikte Standart mı ? Usta kategorisin de mi olmak istediğinizi yazmanız gerekiyor.

Sadece katılım yaparken modelinin bilgileri ile birlikte Standart mı ? Bu cümle tam olarak anlamadım. Lütfen anlatabilirmisiniz? Arkadaşım modellik sınıfında çocuklar için öğretmeni

2 saat önce, Viktor Gorelov yazdı:

Sadece katılım yaparken modelinin bilgileri ile birlikte Standart mı ? Bu cümle tam olarak anlamadım. Lütfen anlatabilirmisiniz? Arkadaşım modellik sınıfında çocuklar için öğretmeni

Cümle anlamsız olmuş. Aslında Gökay şunu söylemiş:

"Yarışmaya kayıt yaptırırken modelin bilgilerini verin. Bu bilgilerle beraber hangi kategoride yarışmak istediğinizi de belirtin. İki kategori var: 1. STANDART 2. USTA. Bu kategorilerden bir tanesini seçmeniz gerekiyor."

10 saat önce, Baran İşmen yazdı:

Merhabalar, şunu öğrenmek isterim.

Örneğin Kara araçları'nın tank, kamyon vb. sınıflara ayrılıp ayrılmayacağını ne zaman öğrenebiliriz? 2 modelim var mesela bu başlık altında biri tank biri değil, veya hava için biri askeri helikopter diğeri sivil uçak, bunlardan birini koydum diyelim, diğerini istesem de koyamayacağım için açılacağı varsa bile sınıf açılmayacak, o iş nasıl olacak :) 

Bence hepsini açın, yeterli katılım olmazsa katılımcılardan onay alarak kapatın, sergilenmesini istediği modeli ana sınıfa taşıyın onayını alarak ;)

Ana kategorilere katılım yapabilirsiniz her ölçek ve klasman ayrımı için 5 modelci 5 model şartı koyduk.

Bu şartların sağlandığı kategorileri bizler ayırıp oluşturacağız.

Amacımız bol katılımlı, bol modelli, bol kategorili bir etkinlik yapmak.

Yani siz 144 sivil bir uçak ve 72 ölçek askeri bir uçağı Hava araçlarına kaydedebilirsiniz. Sizin gibi dört modelci daha sivil uçak ekler ise o kategoriye biz sivil uçaklar için ayrı askeri uçak veya helikopterler için ayrı kategoriler yapmış olacağız.

10 saat önce, Viktor Gorelov yazdı:

Standart ve Master değerlendirme için bu ayrımı koyduk.

Yani siz modelinize master (usta) yazarsanız sizin gibi usta kategorsinde katılan modeller arasın da değerlendirilecek.

Standart ise hobiye yeni başlayan, dostlarımız için ayrı bir değerlendirme kategorisi olacak.

7 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Cümle anlamsız olmuş. Aslında Gökay şunu söylemiş:

"Yarışmaya kayıt yaptırırken modelin bilgilerini verin. Bu bilgilerle beraber hangi kategoride yarışmak istediğinizi de belirtin. İki kategori var: 1. STANDART 2. USTA. Bu kategorilerden bir tanesini seçmeniz gerekiyor."

Anladım. Teşekkürler

Gökay tekrar ellerine sağlık ve hayırlı olsun :) Ben de elimden geldiği kadar fazla modelle katılmaya çalışacağım. Bu arada yarışma sonuçlanmadan önce Türkiye'ye gelebilirsem ben de ödül havuzuna katkıda bulunmak isterim :) 

28 dakika önce, Fatih Taş yazdı:

Gökay tekrar ellerine sağlık ve hayırlı olsun :) Ben de elimden geldiği kadar fazla modelle katılmaya çalışacağım. Bu arada yarışma sonuçlanmadan önce Türkiye'ye gelebilirsem ben de ödül havuzuna katkıda bulunmak isterim :) 

Çok sağol abi. :) 

18 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

İsterseniz yeni bir model de yaparak yapım aşamaları ile de paylaşıp katılabiliyorsunuz. 

yapım aşamalarını illa paylaşmak gerekir mi ? işlerin yoğunluğundan bazen bende eksik oluyo onlar bende.