Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Kerimcan Uzun

1/35 | Commando Car | Italeri| Kerimcan Uzun

Recommended Posts

Sanırım Italeri'nin en popüler kitlerinden birisi olabilir. Daha önce de forumda çokça paylaşılmış. 

İlk defa altılık yapmak istedim. Toprak materyalini oluşturmak için Tutkal, toprak ve kahverengi akrilik boya karıştırdım. Fakat bu karışım kurudukça hacim kaybediyor ve çatlaklar oluşuyor. Yeni bir kat daha yapmayı planlıyorum; fakat fotoğrafları o katmansız çekmiş bulundum. O nedenle tabanda malesef büyük çatlaklar var şimdilik. 

Fotoğrafları çekmek için güzel bir kabin yapmak istiyorum; fakat hala nasıl yapmam gerektiğine ilişkin yeterli arştırma yapamadım. O nedenle evin balkonunda çektim, arkadaki yapraklar çok bozmaz fonu diye düşündüm. 

Araç üzerinde de benim farkında olduğum bazı hatalar var. Eminim sizler başkalarını da göreceksinizdir. 

IMG_20200606_193438 IMG_20200606_193321 IMG_20200606_193303 IMG_20200606_192921 IMG_20200606_192623 IMG_20200606_192421 IMG_20200606_192055 IMG_20200606_192634

Kolay gelsin..

Kaçınıcı modeliniz bilmiyorum ama baya iyi olmuş.

Çantalar bira detaylandırılabilir ve ışık gölge oyunları alabilirmiş. Şimdi de var ama üzerinde daha da uğraşılması modeli zenginleştirirmiş.

Çamur zemin biraz abartı olmuş. Çökmeler çekmeler dışında, ilgiyi kendi üstüne çekip modelin önüne geçmeye meyilli. Biraz daha yüzeysel yapılıp ıslak çamur etkisi vernik yada 100 kat vernik vs ile verilebilir. teker izi de güzel olur.

Silahlar biraz daha kuru fırça istermiş.

Steptenin arkasına biraz pigmet çalışılsa güzel olur. Önde çamur var tamam ama arkası çok temiz. çamur değil ama toz vs....

Elinize sağlık. 

On 07.06.2020 at 16:15, Bulut Solmaz yazdı:

Kolay gelsin..

Kaçınıcı modeliniz bilmiyorum ama baya iyi olmuş.

Çantalar bira detaylandırılabilir ve ışık gölge oyunları alabilirmiş. Şimdi de var ama üzerinde daha da uğraşılması modeli zenginleştirirmiş.

Çamur zemin biraz abartı olmuş. Çökmeler çekmeler dışında, ilgiyi endi üstüne çekip modelin önüne geçmeye meyilli. Biraz daha yüzeysel yapılıp ıslak çamur etkisi vernik yada 100 kat vernik vs ile verilebilir. teker izi de güzel olur.

Silahlar biraz daha kuru fırça istermiş.

Steptenin arkasına biraz pigmet çalışılsa güzel olur. Önde çamur var tamam ama arkası çok temiz. çamur değil ama toz vs....

Elinize sağlık. 

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim çok faydalı benim için. Kuru fırça için çok arada kaldım. İlk kuru fırçadan sonra çok metalik sırıttı, tekrar boyadım bazılarını, ondan sonra da abartmaktan çekindim. 

21 dakika önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Elinize sağlık. Renklerin tonu çok güzel. Ama çantalar çok monoton duruyorlar. Kalıplarının kötülüğünden de kaynaklı biraz da sanırım.

Biraz kuru fırçayla üstten ışık verebilirdim ama onun haricinde çantaların arkası da dümdüz, o da biraz garip geliyor göze dediğiniz gibi.