Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Efe Evren

1/35 |M1A1HA Abrams|Dragon|Efe Evren

Recommended Posts

12 saat önce, Ercan Karakaş yazdı:

Elinize sağlık, bu gidişle ben de bir tane edineceğim herhalde.

Teşekkür ederim Ercan Bey. Bağımlılık yaptı, ben de M1A2’lerle seriye devam etmeyi düşünüyorum. 

Efe bey ellerinize sağlık, gerçekten seyir zevki ve gerçekçiliği yüksek bir model olmuş :) Tank üzerine uyguladığınız detaylar ise modelin yaşanmışlık hissini çok güzel desteklemiş. Bütün bunları bir de fırça ile yaptığınızı göz önüne alınca modelin kıymeti daha da artıyor.

Model bu kadar üst seviye olunca gözüme takılan bir kaç hususu da belirteyim istedim. 50 cal. makineli tüfek ve M4 tüfeğin boya ve eskitmeleri gerçeğine pek uygun olmamış gibi geldi bana. Mühimmat kutularının rengi (fotodan da olabilir)  ya haki yada yeşil olur ama sizinki siyah gibi görünüyor.  Gövde üzerindeki çizikler çok başarılı ama kule üzerinde aynı çiziklerin oluşması için ormanlık bir alana girmek lazım ki bu da Bağdat bölgesinde çok bulunan bir şey değil :) Son olarak sağ arka kısımdaki yakıt akıntısı olan bölge aracın genel tozlanma oranına göre fazla temiz kalmış.

Tekrar ellerinize sağlık :) 

14 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Efe bey ellerinize sağlık, gerçekten seyir zevki ve gerçekçiliği yüksek bir model olmuş :) Tank üzerine uyguladığınız detaylar ise modelin yaşanmışlık hissini çok güzel desteklemiş. Bütün bunları bir de fırça ile yaptığınızı göz önüne alınca modelin kıymeti daha da artıyor.

Model bu kadar üst seviye olunca gözüme takılan bir kaç hususu da belirteyim istedim. 50 cal. makineli tüfek ve M4 tüfeğin boya ve eskitmeleri gerçeğine pek uygun olmamış gibi geldi bana. Mühimmat kutularının rengi (fotodan da olabilir)  ya haki yada yeşil olur ama sizinki siyah gibi görünüyor.  Gövde üzerindeki çizikler çok başarılı ama kule üzerinde aynı çiziklerin oluşması için ormanlık bir alana girmek lazım ki bu da Bağdat bölgesinde çok bulunan bir şey değil :) Son olarak sağ arka kısımdaki yakıt akıntısı olan bölge aracın genel tozlanma oranına göre fazla temiz kalmış.

Tekrar ellerinize sağlık :) 

Çok teşekkür ederim Fatih Bey,

Makineli tüfeğin tamamı M4'ün ise metal kısımları gunmetal renginde. Fakat dediğiniz gibi şimdi benim de dikkatimi çekti ki; metalik kuru fırçalama sırasında bazı sıkıntılar yaşanmış bunları düzelteceğim. Mühimmat kutularının rengi, askeri standartlara göre çoğunlukla yeşil olmasına rağmen, nadir de olsa siyah olanları mevcut. (bkz. https://www.google.com/search?q=black+ammo+box&tbm=isch&sxsrf=ALeKk01w37H9LEqwTfruUpmO9BK_0OMGbw:1591716777512&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwj41OyIh_XpAhUPr4sKHTqpBqYQ_AUIVygB&biw=1440&bih=757#imgrc=wmWg9d85No-KJM

Çizikler için ise şunu söyleyebilirim; Irak savaşına katılan NATO kamuflajlı Abrams'ların tamamı; Almanya, Kore ve Japonya gibi ormanlık alanların yoğun olduğu yerlerdeki Amerikan birliklerinden sevkedilip, boyamaya zaman kalmadığı için bu halleriyle çatışma hattına sürüldüler. O yüzden çiziklerin o bölgelerde gerçekleşmiş bir askeri tatbikat sırasında oluşmuş olabileceğini göz önünde bulundurmak gerek. 

Son olarak yakıt akıntısı da dediğiniz gibi biraz sırıtmış, kirletsem iyi olacak. 

Yeniden yapıcı eleştirileriniz için teşekkür ediyorum. :)

On 11.06.2020 at 23:45, Ahmet Selim yazdı:

Elinize sağlık çok güzel olmuş. Rich marka boya kullanıyorum demiştiniz yanlış hatırlamıyorsam, incelterek mi kullanıyorsunuz veya neyle inceliyorsunuz

Teşekkür ederim . 

Evet genellikle Rich kullanıyorum. Genelde su ile inceltiyorum ama bu modeli boyarken inceltici olarak limon kolonyası kullanmıştım.