Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Kürşat Kaan Kerimoğlu

1/35 I Pz.Kpfw. II Ausf. J I Ark Models I Kürşat Kaan Kerimoğlu

Recommended Posts

Panzer 1F artık sona yaklaşırken kardeşi olan bu modele başlayayım dedim. Eğer şu an başlamasam bir daha bu modeli yapmazdım. Kitin ne kadar kötü olduğunu bildiğimden uyum problemlerine şaşırmadım. 

yqyyjp.jpg

Panzer 1F kitiyle Panzer 2J kitinin paletleri ve alt takımları aynı. Öncekini kalıp halinde dışarıda birleştirmiştim ama tanka monte edememiştim. Bu sefer paletleri direk tekerleklerin üzerinde birleştirdim. Sağ ön çamurluk beni delirtti. Her türlü yamulttum kırdım ama yine de düzleyemedim. İyice yerine yapışsın bi daha bükmeyi deniycem.

yqyrV6.jpg

52 dakika önce, Bayram KOÇER yazdı:

Daha modele başlamadan sızlanmaya başlamışsın abi:o:D

Hah benim kaynanalardan ilki geldi. :D Bi filmde vardı, askerler sızlanınca komutan "Asker eğer şikayet etmiyorsa orda sorun vardı" diyodu. Bi modelci de ağlamıyosa orda ya sorun ya da Meng kiti vardır. :)

54 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Kolay gelsin Kürşat.  Çamurlukdaki sıkıntı pek belli olmuyor.

Hah Bayram'dan sonra ikinci kaynanam da geldi. :D Aracın sağ çamurluğu yere paralel değil yaklaşık 20 derece açıyla yukarıya bakıyor. Üstünde büktüğüm yerlerin beyazlığı belli oluyor ama anca bu kadar oldu. Yarın iyice kemikleşsin bi daha dalıcam.

42 dakika önce, Alperen Yüksel yazdı:

Aynı markanın T-34 kitini boş vakitlerimde ufak ufak açıp birleştiriyorum ve Kürşat abiye katılıyorum.Gerçek Kesit'e konu olabilecek derecede kitler.İlk tank maketine böyle bir modelle başlamak sanırım yanlış oldu onu da şimdi anladım :rolleyes: 

Düşenin halinden düşen anlar işte. Ben Panzer 1f'le bu acıya o kadar alıştım ki artık müptelası oldum Panzer 2J'ye başladım.

5 dakika önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Hah Bayram'dan sonra ikinci kaynanam da geldi. :D Aracın sağ çamurluğu yere paralel değil yaklaşık 20 derece açıyla yukarıya bakıyor. Üstünde büktüğüm yerlerin beyazlığı belli oluyor ama anca bu kadar oldu. Yarın iyice kemikleşsin bi daha dalıcam.

Ya millet camurlugu yamultacam diye 9 takla atar sen duzeltmeye çabaliyon. Bırak kalsın...Bu sefer bari namlunun deliğini unutma da 3. kaynanan vıyhırmasın...😂😂😂😂

(  O boştaki kurşun da dip oltasına iyi gidermiş)

hehehehe 3. kaynanada geldi. :D:D :lol:

Esnemeyen plastiklerde saç kurutma makinesi kullanmayı denedin mi? Tamam eskiden benim evimde saç kurutucusunun ne işi var diye şikayet ediyordun ama artık mutlaka vardır :D yalnız sen onun nasıl birşey olduğunu bilmezsin. hanıma sor. Yanlışlıkla saç düzleştiriciyi kullanma sonra :D:D 

19 saat önce, ismet güralp yazdı:

Ya millet camurlugu yamultacam diye 9 takla atar sen duzeltmeye çabaliyon. Bırak kalsın...Bu sefer bari namlunun deliğini unutma da 3. kaynanan vıyhırmasın...😂😂😂😂

(  O boştaki kurşun da dip oltasına iyi gidermiş)

Ya bende simetri hastalığı var bi yer yamuk oldu mu kafam oraya takılıyo. Namluyu hallettim kaynanamlar konuşmadan. Balık tutma eşyası satanlar beni balıkçı sanıyo :D :D 72 ölçekte ağırlık olsun tekerleklere takılan metal ağırlıklardan topluyorum oto lastikçilerden. Onlar da deli sanıyo heralde.

18 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Ustacığım kolay gelsin,ellerine sağlık :) benim bildiğim Kaan hoca bunu tuş eder,sonra karşısına geçip bir bardak limonata içer o derece :lol:

Abi güreşe başladık da kim kimi tuş edecek bilemiyorum.

11 saat önce, Viktor Gorelov yazdı:

Kolay gelsin

Teşekkür ederim.

8 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

hehehehe 3. kaynanada geldi. :D:D :lol:

Esnemeyen plastiklerde saç kurutma makinesi kullanmayı denedin mi? Tamam eskiden benim evimde saç kurutucusunun ne işi var diye şikayet ediyordun ama artık mutlaka vardır :D yalnız sen onun nasıl birşey olduğunu bilmezsin. hanıma sor. Yanlışlıkla saç düzleştiriciyi kullanma sonra :D:D 

Hahh ben de 3. Kaynanam nerde diyodum. Abi artık evde saç kreminden şampuana kadar her şey var. Dediğini yaptım 0 km Mercedes limuzin gibi oldu alet.

Bulut'un dediği gibi saç kurutma makinesiyle sağ çamurluğu düzelttim. Topun namlu ucunu açtım. Siz söylemeden makineli tüfeği değiştirdim. Bir kaç yer macun istiyor. En son topluca yapıcam. Tavanda çıkış kapağının üstünde itici izleri varmış görmemiştim halledicem onu da.

yUkHVM.jpg

Bir saat önce, Bayram KOÇER yazdı:

En alttaki fotoda namlu hafiften yukarı bakıyor gibi🤨 sen birliktir o macunları da sonra unut orası mıydı burası mıydı:D ne kaynana varmış arkadaş sende de:lol:

Şimdi onu yazacaktim, Bayram kapmış. ... Ama başka bir şey buldum. Taretin altlarındaki ufak tırnaklar orjinal mi ağaç izi de zimparaya mi üşendin...😂😂😂

Bir saat önce, Bayram KOÇER yazdı:

En alttaki fotoda namlu hafiften yukarı bakıyor gibi🤨 sen birliktir o macunları da sonra unut orası mıydı burası mıydı:D ne kaynana varmış arkadaş sende de:lol:

Plastik alet hacı, hafid aşağı kaktırdım mı düzelir o. Yok macunluk kısımlar aklımda ama belki üstüne arkasına bir şey gelir de görğnmez olur ümidiyle bekletiyom.

10 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Şimdi onu yazacaktim, Bayram kapmış. ... Ama başka bir şey buldum. Taretin altlarındaki ufak tırnaklar orjinal mi ağaç izi de zimparaya mi üşendin...😂😂😂

Hangileri yahu göremedim. Ağaçtan ayırdığım yerlerse oralar zımparalı ama biraz çökükler. Ama çökük her zaman çıkıntıdan iyidir.

3 dakika önce, Bayram KOÇER yazdı:

Tembel modelcinin elli tonu:o bari kötü örnek olma -_-

Bu modelin birleştirme kısmını bitirene madalya vermeli. Adamlar Panzer 1 alet edevatını tekrar kalıplamış vermiş. Ama Panzer 2 nin çamurlukları farklı. Hiç bir alet gösterilen yere oturmuyor. Numaralar yanlış, mesela 23 numara yok gösterilen alet 80 diye numaralanmış. Ya bana gelen kit Panzer 1'le karıştı ya da bu kiti yapanlar sülalelerine sövdürmek istiyo.