Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Bayram KOÇER

1/72 │IS 7│ Trumpeter│ Bayram KOÇER

Recommended Posts

Herkese selamlar,

Yarımları bitirmeye devam^_^ Yapım aşamasında duzgun fotoğraf çekmemişim. Düzgün bir kaç foto var buraya ekleyeceğim. Modelimiz Trumpeterin yeni nesil kitlerinden. Paletler bütün ve detaylı az parçalı vs. 72 yapmak isteyen arkadaşlara başlangıç için öneririm. Bu modelde yavaş kuruyan daksil ile döküm görüntüsü için deneme yaptım. Tarette fena da olmadı ama gövde önünde istediğim görüntüyü yakalayamadım. Tarete hareketlilik katmak için yağlı boya ile slogan yazıldı. Fotoğrafları incelerken periskopların bir kısmını boyamadığımı  farkettim:D Boyadım ama yeni fotoğraf çekmedim üşendim:rolleyes: Bu arkadaşıda vitrine uğurlayalım. Keyifli modeller dilerim. Sağlıcakla kalın.. 

LogoLicious_20200529_223338_zpsazivk4fn.

20200529_220225_zpsjmqicnhx.jpg

LogoLicious_20200529_232924_zpsxa2bgvuj.

LogoLicious_20200529_233046_zpszixeeqzc.

LogoLicious_20200529_232703_zpsa5svezjb.

LogoLicious_20200529_232846_zpsyzhap6zg.

LogoLicious_20200529_232731_zpsy3gnezl0.

LogoLicious_20200529_232817_zpsvhflvn8x.

LogoLicious_20200529_233339_zpsxmtahnje.

LogoLicious_20200529_233118_zps3g5gc1b2.

LogoLicious_20200529_233018_zpsu7qvpdbj.

Bir saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Offf harika....

Ellerin dert görmesin. Çakmağının benzini bitmesin İnşallah :D 

Soru 1: Döküm efektinde niye tamiya White + aseton (tiner vs) yerine daksil tercih ediyorsun. Bu ölçek için daha mı ince oluyor?

Soru 2:  yok. hehehe kandırdım :D 

Sağolasın Bulut hocam:D

Döküm efektini T55'te Tamiya yeşil kafa ile yapmıştım. Tamiya white ile bir sonraki modelde deneme yapacağım daha önce denemedim. Daksil bazı yerlerde macun yerine kullanıyorum. Çalışması daha kolay geliyor. Çatlama dökülme vb sorun da yaşamadım. O yüzden birde döküm için denemek istedim. Tarette fena olmadı ama gövde önünde istediğim görüntüyü yakalayamadım. Biraz ölçek dışı aslında ama çokta sırıtmadı eskitme sonrası. Bu ölçek için şimdilik yeşil kafa daha iyi. 

Kanmadık ama:P

Hocam merhalar; foruma yeni katıldım ve son 2 günümün neredeyse tamamını burada yeni birşeyler öğrenerek geçiriyorum :) ilk maketimi almak için araştırmalar yapıyorum ve listem nerdeyse hazır... elime ulaşan hiçbirşey olmadı daha ama yinede yapım aşamasını düşünüyorum heyecanla :D taret döküm izlerine bayıldım ve Isu 152' Gun magnetine de aynı döküm izlerini yapmak istiyorum şimdiden.. yorumlarda daksil falan okudum da tam anlayamdım nasıl yapılıyor bilgi verirmisiniz bu yöntemle ilgili kaynak video falanda olur ? şimdiden teşekkürler.

6 saat önce, Jankat Demirkan yazdı:

Hocam merhalar; foruma yeni katıldım ve son 2 günümün neredeyse tamamını burada yeni birşeyler öğrenerek geçiriyorum :) ilk maketimi almak için araştırmalar yapıyorum ve listem nerdeyse hazır... elime ulaşan hiçbirşey olmadı daha ama yinede yapım aşamasını düşünüyorum heyecanla :D taret döküm izlerine bayıldım ve Isu 152' Gun magnetine de aynı döküm izlerini yapmak istiyorum şimdiden.. yorumlarda daksil falan okudum da tam anlayamdım nasıl yapılıyor bilgi verirmisiniz bu yöntemle ilgili kaynak video falanda olur ? şimdiden teşekkürler.

Merhaba, teşekkür ederim hoş geldiniz. Modeleaşladığınızda forumda paylaşmayı ihmal etmeyin. Daksil kullanımı ile ilgili video var mı bilmiyorum açıkçası. Yavaş kuruyan sıvı daksili ufak başka bir kaba çıkartıp atıl bir fırçanın ucu ile modele değdiriyorum. Hafif kurumaya başladığında yine fırça darbeleri ile istediğim görüntüyü yakalayana kadar fırçayı modele değdirip değdirip çekiyorum.  Malzemeyi önce başka bir yerde(yoğurt kabı vb) denemek lazım malzemeyi tanımak için.