Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Ertan Çelik

1/400 │ Nedlloyd Bahrain │ Imex │ Ertan Çelik

Recommended Posts

Elinize sağlık.

En iyi model biten modeldir :)

Büyük parçalar boyalı değil mi? Emin olamadım. Boyalı ise Gövde (beyaz, koyu kızıl alan), direkler... hiç birinde fırça izi yok... 

üst ve alt Gövde birleşiminde sıkıntı olmuş. İki bölümü birbirinden ayıran alan dışa çıkıntı yapmış.

Vernik olmadığından ismin yazılı olduğu decal parlamış.

9tUhCL.jpg

Yıkama ve akıntılar eksik...

Çok fazla kalıp izi var. 

bazı yerlerde Boyalarda taşmalar, bazı yerlerde ise boyaması az olmuş.

ii3Yqe.jpg

Zemindeki Gri alanda çok fazla fırça izi var. Tek katta kapatmaya çalışmışsınız sanırım. Geniş bir alan sizi zorlamış olmalı.

8z2ycm.jpg

Çapayı keşke metalik bir boya ile boyasaymışsınız.

9tUhCL.jpg

Bayrakları katlayıp direğin etrafından geçirmektense, Katlanan bayrağı direğe yapıştırmak daha güzel bir görüntü sağlayacaktır. hatta içine birde kalın bir alüminyum folyo eklerseniz dalgalanan bayrak efekti bile yapılabilir. 

QgokCq.jpg

Kusura bakmayın çok fazla eleştirdim. Kusurları bilirseniz sonraki modellerde daha iyisini yapacağınızı düşündüğüm içindi. Bizim için her model önemli. Birde sizinki fazla görmediğimiz ticari bir gemi.  Paylaşımınız için teşekkür ediyorum.

Kolay gelsin.

Teşekkürler detaylı yorumlar için :) çapa detayını da yakalamışsınız.

Büyük parçalardan gövdedeki su altında kalan kızıl alan air brush ile boyandı o nedenle pürüzsün çıktı boya işi. 

Açıkçası boya işini ben yapmıyorum, başkalarına yaptırıyorum mümkün olduğunca. Boya maketi gösteren şey olsa da sıkılıyorum yaparken :(

Model çok eski olduğundan decaller artık parçalanıyordu yapıştırmaya çalışırken ancak bu kadar oldu :)

21 saat önce, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Vay bulunması çok zor bir kit, ellerinize sağlık. Ticari gemi kitlerini bir ara çok araştırmıştım, sanırım fırça ile boyadınız modeli. Klavuz sancağı da güzel bir detay. :)

Denizci adamın hali başka oluyor, bayrak detayını yakalamışsınız :)