Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
ilyas orhan

1/48|Tf-04g| Hasegawa| İlyas Orhan

Recommended Posts

İlyas abi ellerine sağlık özellikle tonlamalar her zamanki gibi çok iyi olmuş.Bu şema bence 104’e en çok yakışan şema.Yapmak benim de kafamda var ama 48’de uygulayacak ne G ne de TF versiyonu bulunuyor.Keşke F-4’e yapıldığı gibi bunlara da yeniden kutulama yapsalar.Sanırım C modelinden dönüştürücez.

5 saat önce, Alperen Yüksel yazdı:

İlyas abi ellerine sağlık özellikle tonlamalar her zamanki gibi çok iyi olmuş.Bu şema bence 104’e en çok yakışan şema.Yapmak benim de kafamda var ama 48’de uygulayacak ne G ne de TF versiyonu bulunuyor.Keşke F-4’e yapıldığı gibi bunlara da yeniden kutulama yapsalar.Sanırım C modelinden dönüştürücez.

Teşekkür ediyorum kardeşim sağolasın..Ben de seviyorum bu kamuflaj patern ve renklerini..Acele etme..Şu dönem biraz gevşerse japonya'dan yeni parti mallar illaki gelir..Kinetic'in 48 ölçek f-104g modeli var ..Benim de niyetim ondan almak , gelirse..48 ölçek bizde uçan jet tayyarelerden birer adet yapıp 48 lik koleksiyonumu tamamlayacağım nasipse..sırada f-5a var ;)

7 saat önce, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Ellerinize sağlık tonlamalar çok güzel duruyor. :)

Çok teşekkür ediyorum..ölçek müsait olunca yapılan şey de daha iyi ortaya çıkıyor :)

Ellerin dert görmesin. Yine güzel bir model...

Bir ara Mümtaz abiyi merdiven altı işletme diye isoiklemiştik. Böyle giderse merdiven altı seri imalattan İlyas hoca da mimlenecek gibi :D 

decaller çok canlı kalmış. Özellikle rakamlar. Biraz soldurulsaymış harika olurmuş. 

Bir saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Elinize sağlık bu uçaklar nedense bana roketmiş gibi geliyor. Kanatlarının kısalığından heralde.

Yüksek hız için tasarlanmış olan bi uçak :) hızla yüksek irtifaya çıkıp önleme yapılması için tasarlanmış , ama sonrasında G modeli ile maalesef av-bombardıman rolü biçilmiş kendisine..Kısa kanatları ile bu rol f-104'e ağır gelmiş..Özellikle alçak irtifa seyrüsefer ve bombardıman görevlerinde çok kaybı var..Bu tasarımı yüzünden inişleri de özellikle de sıkıntılı.Stall toleransı çok düşük ve çok yüksek hızda iniş yapılıyor mecburen..Ama pilotları da çok seviyor f-104'ü ilginçtir :)ilginiz ve beğeniniz sebebiyle teşekkür ederim,sağolun :)

13 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Ellerin dert görmesin. Yine güzel bir model...

Bir ara Mümtaz abiyi merdiven altı işletme diye isoiklemiştik. Böyle giderse merdiven altı seri imalattan İlyas hoca da mimlenecek gibi :D 

decaller çok canlı kalmış. Özellikle rakamlar. Biraz soldurulsaymış harika olurmuş. 

Sağolasın Bulut kardeşim..Bi ara modelci camiasında Çinli işçi çalıştırma geyiği vardı :) Bende de mevcut onlardan ;)  Fors ve rakamlar pek soluk olmuyor f-104'lerde..Referans fotoğrafında da bu durum mevcut..İlgin için çok teşekkür ediyorum :)

Bir saat önce, Eren Erdogan yazdı:

İlyas hocam çok güzel final olmuş.  Panel tonlamalarını ve nozzel bölümünde olan tonlamalar harika görünüyor. Drop tankları da cabası :) 

Teşekkür ederim eren kardeşim..Ölçeğin marifeti bu :) çalışacak alan büyüyünce bu tür tonlamaları yapmak da kolaylaşıyor :)