Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

baki temel

1/35 | LAV-150 APC 90 MM |Hobby Boos| Baki Temel

Recommended Posts

Baki Bey elinize sağık. Çok güzel görünüyor.

İki sorum olacaktı;

1. Aşağıda işaretlediğim bölgeler (kesişme yerleri, kapak kenarlarında bulunan siyah pas efektleri) kuru fırça yöntemi ile mi yapılmış?

49870623931_f682948a63_o

2. Taban çok şık olmuş. Biraz bahsedebilir misiniz yapımından?

Teşekkür ederim.

20 saat önce, Alperen Yüksel yazdı:

Ellerine sağlık Baki abi çok güzel final olmuş özellikle kamuflajdaki renklerin farklılığı çok tatlı olmuş.Arkadaşın gözler çok dergi okumaktan biraz kaymış gibi onu da Kenan abiye havale ediyorum :D 

teşekkürler  alperen.kenan abinin gözlerine benzettim:D

16 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Ellerine sağlık mister Baky,ama yazmadan duramayacağım :unsure: adamın gözleri ömre bedel hahahaha :P

teşekkürler agam.senin gözlerinden güzel diye zoruna mı gitti

16 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

O gözler Baky Abem'im Alamet-i Farika'sı. Başka türlü olsaydı başkasına boyattığından şüphelenirdik :D 

müzevir kenanla bir de sen birer tane boyayın da bizde görelim nasıl yapılıyormuş:lol:

11 saat önce, Sait yazdı:

Baki Bey elinize sağık. Çok güzel görünüyor.

İki sorum olacaktı;

1. Aşağıda işaretlediğim bölgeler (kesişme yerleri, kapak kenarlarında bulunan siyah pas efektleri) kuru fırça yöntemi ile mi yapılmış?

49870623931_f682948a63_o

2. Taban çok şık olmuş. Biraz bahsedebilir misiniz yapımından?

Teşekkür ederim.

işaretlediğin yerler sünger tekniği ile yapildi.yani minik bir süngeri parçasını boyaya değdiğdikten sonra fazla boyayı bir peçete vasıtasıyla alıp dökülme yapmak istediğim yerlere dikkatlice dokunduruyorum.ben bu tür işleri parlak vernik üstüne vallejo boyalarla yapıyorum .istediğim gibi olmassa su ile ıslatılmış fırça ile siliyorum.

zemin strafor üstünde akvaryum kumu ile karıştırılmış bahçe toprağı(elenmiş olacak) var.straforuun üstüne sulandırılmış marangoz tutkalı sürüp karışımı üstüne döküp bir süre sonra fazlasını döküp kurumaya alıyorum.daha sonra yapmak istediğim ortama göre ab ile zemini çeşitli toprak tonların da boyuyorum.daha sonra gene toprak tonlarda pigmentlerle bir kaç dokunuş uyguluyorum.en sonunda da çim çiçek böcek aksesuarı yerleştirip bitiriyorum

umarım açıklayıcı olmuştur

On 24.05.2020 at 13:42, Ahmet Gürkan yazdı:

Eline sağlık Baki abi, yine müthiş alengirli işler, çok güzel... Ama oturan arkadaş pek dertli bakıyor ya, naptın ne içirdin adama :)

teşekkürler ahmet.adam tuba içiyor:lol:

Bir çeşit palmiye şarabı olan Tuba, "kallu" veya "toddy" olarak da bilinir. Hurma ağacı, hindistan cevizi ağacı gibi palmiye türündeki ağaçlardan yapılan Tuba, viski ile rom arasında bir tada sahiptir.