Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Hasan Şadi ÇELİK

1/24 |VW T1 KASTENWAGEN /PANEL VAN JAGERMEİSTER| Revell| Hasan Şadi Çelik

Recommended Posts

4 saat önce, ismet güralp yazdı:

Eline sağlık Hasan. Camlar istediğin gibi olmamış galiba...

Teşekkür ederim. Aynen dediğim gibi abi olmadı içinde bir şeyler olmuş oysa ki camlar için maskeleme yapmıştım. Sonra ultimate glue kullanmıştım. Bulut camların içini görmüş demekki ondan öyle demiş.Neyse artık olduğu kadar dedim.

Elinize sağlık camlar kötü olmuş aksilik işte. Aslında model genelinde biraz tozlanma çalışarak cam kenarları gizlenebilir. Silecek açılarını maskeleyip aracın alt kısımlar yoğun üst kısımlar hafif olacak şekilde buff rengi ile deneyebilirsiniz. Yağmur sonrası araçların görüntüsü gibi.

16 dakika önce, Bayram KOÇER yazdı:

Elinize sağlık camlar kötü olmuş aksilik işte. Aslında model genelinde biraz tozlanma çalışarak cam kenarları gizlenebilir. Silecek açılarını maskeleyip aracın alt kısımlar yoğun üst kısımlar hafif olacak şekilde buff rengi ile deneyebilirsiniz. Yağmur sonrası araçların görüntüsü gibi.

Buff rengi ile yapacağım uygulamayı elimde light dust pigment var. Onunla dediğini uygulasam olur mu. Buff ne kadar oranda inceltmeliyim. Normal boya atar gibi mi incelteyim.

55 dakika önce, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

Buff rengi ile yapacağım uygulamayı elimde light dust pigment var. Onunla dediğini uygulasam olur mu. Buff ne kadar oranda inceltmeliyim. Normal boya atar gibi mi incelteyim.

Alttaki videoda 16. dakikadan sonra hafif bir şekilde bahsettiğim işlemi yapıyor arkadaş siz bunu istediğiniz yoğunlukta yapabilirsiniz. Ama önce model harici bir yerde denemenizi tavsiye ederim. Biraz deneme yaptıktan sonra modelde denemeye karar verin. Benzer videolarda bulabilirsiniz. Pigmentle bu sonuca ulaşmak zor olabilir. Normal boya gibi inceltip çok hafif yavaş yavaş yapmak gerek. Buff vb tonlar işinizi görür.

2 saat önce, Bayram KOÇER yazdı:

Alttaki videoda 16. dakikadan sonra hafif bir şekilde bahsettiğim işlemi yapıyor arkadaş siz bunu istediğiniz yoğunlukta yapabilirsiniz. Ama önce model harici bir yerde denemenizi tavsiye ederim. Biraz deneme yaptıktan sonra modelde denemeye karar verin. Benzer videolarda bulabilirsiniz. Pigmentle bu sonuca ulaşmak zor olabilir. Normal boya gibi inceltip çok hafif yavaş yavaş yapmak gerek. Buff vb tonlar işinizi görür.

Videoyu izleyip denerim. Dediğiniz gibi ilk önce başka deneyerek uygularım.

Eline koluna sağlık. 

Çok süper bitmese de biten bir modelin daha oldu :) Hepsi bir tecrübe. Eminim bir sonraki model için bir çok şey öğrenmişsinizdir. 

Camları kamufle etmek için Bayram çok güzel bir çözüm sunmuş. 

Turuncu bölüm ile yeşil bölümü ayıran açık kahve şerit şu an bile fırça ile düzeltilip model bir seviye daha üst noktaya taşınabilir. Özellikle Aynanın altındaki zemin gibi alanlar çok sırıtıyor. 

15 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline koluna sağlık. 

Çok süper bitmese de biten bir modelin daha oldu :) Hepsi bir tecrübe. Eminim bir sonraki model için bir çok şey öğrenmişsinizdir. 

Camları kamufle etmek için Bayram çok güzel bir çözüm sunmuş. 

Turuncu bölüm ile yeşil bölümü ayıran açık kahve şerit şu an bile fırça ile düzeltilip model bir seviye daha üst noktaya taşınabilir. Özellikle Aynanın altındaki zemin gibi alanlar çok sırıtıyor. 

Teşekkür ederim. uyarıları dikkate alarak düzeltmeleri yapacam.

18 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Eline sağlık. Camlarla biraz güreşmişsin gibi olmuş. Bir sonraki modelde daha güzel olur. 

Teşekkür ederim. Camlar aslında çok güzel oldu. Ama benim şimdi gördüğüm arabanın tavan kısmının sağ tarafını açık kaldığını fark ettim ve oradan tüm attığım verniğin içine girdiğini düşünüyorum. Ne diyelim daha güzelleri yapmaya. 

1 saat önce, Muhteşem Fırtına Özçınar yazdı:

Elinize sağlık genel olarak dekaller renkler olsun izlemesi gayet keyifli görünüyor :)

Teşekkür ederim. İnşallah bundan sonra daha dikkatli olmaya özen göstereceğim. Daha da güzelleri olacak.

biraz daha iyi oldu galiba. Bayram KOÇER tavsiye için teşekkürler. Söylediğin gibi olmuş mu bilmiyorum en azından denedim. Bulut SOLMAZ tavsiyesi üzerine de aynaların altınıda boyadım. Tavsiyeleriniz için  ayrıca teşekkür ederim.

49949792037_eb99acbd77_b.jpg 49949000983_1d63fe24f9_b.jpg 49949502341_0ee4d97f25_b.jpg 49949000993_b8455b898b_b.jpg 49949502306_cb19a0dd55_b.jpg