Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal

Efe Evren

ÜYE
 • Content count

  900
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by Efe Evren

 1. Toprak karışımı kuruduktan sonra beyaz ile kuru fırçalandı ve toz pastel uygulandı. Bu günlük bu kadar..
 2. Selamlar, Ufak bir diorama çalışmasına girdik. Bir tane zırhlı muharebe aracı ve bir tane de ekskavatör ile aşağıdaki konsepte benzer bir sahne modellemeye çalışacağım. ZMA daha önceden tamamladığım 1/35 ölçcekli bir çalışma, Hidromek Ekskavatör ise 1/40 ölçekli bir metal Die-Cast sadece tarafımca eskitildi. Sonucu hep beraber izleyip göreceğiz..
 3. Teşekkür ederim, etrafa bir iki dikenli tel, kum torbası vs. de ekleyemeyi de düşünüyorum ama nasıl bir sonuç elde edeceğiz bakalım.
 4. Kompozisyon şekillenmeye başladı, Dün uyguladığım alçı kuruduktan sonra bugün; elenmiş gerçek toprak, beyaz tutkal, statik çim ve boya karışımını zeminin üzerine fırça darbeleri ile uyguladım. Toprak rengi konusunda karar kılarken Şah Fırat Operasyonu sırasındaki fotoğrafları inceleyip ona göre bir renk ayarladım, araçların geçtiği yerlerdeki palet izleri gibi ince detayları da toprağın hafif ıslak olduğu sırada uyguladım, şu anda kurumasını bekliyorum.
 5. Kırtasiyeden aldigim bir çerçeve üzerine mavi XPS'i yapıştırıp çakmakla eriterek yer şekillerini ve zırhlı aracın konuşlanacağı mevziyi oluşturdum, XPS emici bir malzeme olduğundan dolayı üzerini ağaç tutkalına batırılmış peçeteler ile kaplayıp kuruduktan sonra da alçı ile sıvadım.
 6. Sağolasın abi, Türk milleti için iş makinalarının hepsi kepçe teşekkür ederim.
 7. Sağolun İsmet Bey, teşekkür ederim.
 8. Teşekkür ederim abi, maalesef koyacak yer sıkıntısı var, bundan dolayı mümkün olduğunca küçük bir diorama yapmak durumundayım. Konu aldığım dönem 2015'teki Şah Fırat namı diğer türbe operasyonu olacak.
 9. M48A5 hakkında bir soru var

  İyi Günler Viktor Bey, Kit temel olarak Türk M48A5T2'leri için oldukça uygun, hatta piyasadaki en uygun kit diyebilirim. (Paletlerin benzerliği de göz önünde bulundurulduğunda) M48A5T2 olarak bitirebilmeniz için eklenti olarak yalnızca M60A3 tanklarında kullanılan termal ceketli M68 topunu ve Alman Tipi ''Wegmann'' sis havanlarını ekstradan ekleyip, makineli tüfeğin ayağında değişiklik yapmanız gerek. Kolay Gelsin..
 10. T-55A, zamanında (2000'lerin başında) Suriye ile savaş ihtimaline karşı alınmıştı. Alınma amacı da; TSK'ya bağlı tank personeli ve mekanize piyadenin düşman tankını tanımasıydı. 2000'lerin başında Rusya'dan 1 adet satın alındı.
 11. Dünyanın en kötü kiti Revell Unimog'tur, Allah kolaylık versin, bitince çok güzel olacak.
 12. Çok teşekkür ederim, elimden geldiğince detaylı bir anlatım yapmya çalışıyorum.
 13. Merhabalar, Bu ara boş vaktimiz olacak gibi, Terapi niyetine, resimdeki iki kiti kullanarak ordumuzun Suriye'de kullandığı araçlarımızın modelini yapacağım, Kitler oldukça detaylı, özellikle Leopard kiti, hareketi paletlere ve süspansiyona sahip. AFV Club kiti ise uyum açısından biraz sıkıntıları olan fakat güzel detaylara sahip bir kit. Daha önce NATO kamuflajlısını yapmıştım, şimdi ise Leopard ile birlikte çöl kamuflajlısını yapacağım. Uzun soluklu bir çalışma olacak, şimdilik başlığı açtım, yapım aşamalarını ilerledikçe paylaşacağım. http://i746.photobucket.com/albums/xx106/onurokan34/371dc9c3991c7892d4fc43a528859ab6_zpsqxcmxuh9.jpg
 14. M113'ün montajı bitti, Türk Ordusundaki M113'lerin çoğu halihazırda M113A2T2 adıyla anılmakta, bu A2T2 modifikasyonunu model üzerinde uygulamak için bir takım değişiklikler gerekiyor. Ön taraftaki amfibik kalkanın FNSS tipiyle değiştirilmesi gerekiyor, bunun için AFV Club'un ZMA kiti işinizi görecektir, daha sonra yan çamurluklar Alman M113A1G'lerindekiler ile aynı tip olmalı, bunun için yine ZMA kitinden çıkan yan çamurlukları kullanmanız gerekiyor, son olarak tabii ki de her Türk zırhlı aracının olmazsa olmazı Wegmann tipi sis lançerleri, önde hemen amfibik kalkanın üzerinde bulunuyorlar, elimde yeterli sayıda sis havanı olmadığı için, sanki sis havanlarının üzeri bir branda ile örtülmüş gibi görünsün diye etrafına folyo sardım, böylece bu sorundan da kurtulmuş oldum. Şimdi ZMA ile ZPT'nin boyama aşamasına geçeceğim.
 15. Sağolasın abi, vakit buldukça ilerleyeceğiz.
 16. Yeniden selamlar, Uzun zamandır model yapamıyordum, ama bu yarım kalan Suriye Projesini bitirmeyeceğim anlamına gelmiyor tabii. Olaya Tamiya'dan bir M113 Zırhlı Personel Taşıyıcısı'da dahil oldu. Ani bir gaz ile aldım, TSK'nın bölgede kullandığı bir M113T2 Zırhlı Personel Taşıyıcısı olarak bitirilecek. Leopard 2A4'ü bitirmiştim, ACV-15 ZMA şu an için boya aşamasında, ufak tefek problemleri var onlar ile uğraşıyorum, ZPT ise kadroya bugün dahil oldu. Bakalım, inşallah bitirip hepsini bir arada fotoğraflamak nasip olur.
 17. Harika görünüyor abi, elinize sağlık Tüm renkler birbiri ile oldukça uyumlu duruyor, eskitmeye de bayıldım.
 18. Teşekkür ederim Viktor Bey, Hobbyboss kiti özellikle palet kalitesi açısından biraz sıkıntılı, Bronco'nun Leopard 2 palet seti ile değiştirmenizi tavsiye ederim. Onun dışında, eğer Türk Ordusu'na ait bir Leopard yapmak istiyorsanız, elimdeki referans resimleri, yardımcı olması açısından sizinle paylaşabilirim.
×