Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

murathan köylü

ÜYE
 • Content count

  58
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

murathan köylü last won the day on January 6

murathan köylü had the most liked content!

About murathan köylü

Profile Information

 • Cinsiyet
  Male
 • Yer:
  Mersin
 1. 1/72 REVELL F4-J PHANTOM

  kolay gelsin.
 2. Merhabalar.Tam yapımı bir ay süren tatlış ve problemli tankımız sonunda bitti.İlk defa adamakıllı eskitme yaptım bu tankta.Mistercraft kalitesini(!)konuşturmuş yine burda.Almanların ruslardan ele geçirdiği bir T-60 yapmak istedim.Almanlar bu tankı büyük oranda kulelerini veya toplarını çıkararak cepheye malzeme taşımak için top çekmek için falan kullanmışlar.Normalde topu söküp referansıma göre üzerini örtecektim lakin kıyamadım.Arkasına da tamiyanın pak 36 topunu ekledim.Tankın kapağı açık olacaktı fakat elimde tankçı figürü yok o yüzden diorama bitene kadar kapalı duracak yapıştırmadım zaten.Paletler tam bir kabus çünkü parçalar eksik çıktı ve güzel boyayamadım.Eskitmede ilk attığım çamur pas rengindeydi ve benim dışında herkes bunu pas olarak görüyordu hatta arkadaşlarım sen pası bize çamur diye mi yutturuyon murathan dediler.Sonra düzenleme yaptım ama halen duruyor bazı yerlerde.üst gövdedeki çamuru beğenmedim baya bir yeniledim ama halen beğenmiyorum:)Tekerler olması gerekenden çamurlu.Bence bunlar dışında öyle kötü bir maket olmadı.
 3. abi hakkaten modifiyeli süspansiyonlu arabalar gibi duruyor
 4. abi bu maketçilik ne ilginç hobi tuzla eskitme mi dersin tükürükle panelliner silmek mi dersin saç spreyiyle kar kamoflajımı dersin ilginç bir hobimiz var
 5. abi senin bu çılgın alman tanklarını seviyorum çok güzel yapıyorsun ben de senden gaza gelip geçen 1/72 panther F aldım bu da çok güzel gözüküyor
 6. videoyu izlemiştim önceden paletleri de videoya göre yaptım bir tek metalik efektini kurşun kalemle verdim yine de teşekkür ederim
 7. 5-6 kanala aboneyim böyle özellikle plasmonun anlaşılır bir aksanı var videolarında ne demek istediğini çok rahat anlıyorum
 8. valla bizim evin karşısındaki iş makinesi aklıma geldi bizim buranın toprağıyla alakalı sanırım toprak aynı bu renkleydi.üst tarafı evet baya abarttım fazlasını temizlemeye çalışıcağım.çamur rengiyle ilgili küçük bi değişiklik yaptım alt kısmı ismet abinin dediği gibi koyulaştırdım üst gövdedeki çamuru bu akşam azaltıp rengini değiştireceğim.tekerdeki çamurları da hallederim.referans olarak bir de bizim buradaki kıbrıs şehitliğinin orada rumlardan ele geçirilen T-34-85 tankı var ama sergilendiği için öyle çamur yoktu bende savaşta heryere bulaşıyordur diye düşündüm.
 9. zaten bu daha ilk katmanı çamurun şimdi kahverengi boyayı sıçratarak bir çamur atacağım.ondan sonra bazı istediğim yerlere taze çamur efekti vereceğim.alta siyahlığı elimdeki pigment(pastel tozunu)siyah boyayla karıştırıp atabilirim.üst için açık renk pastelim var.en son ise parlak vernik ile ıslaklık-akıntı efektini verip bitireceğim.
 10. evet sonunda resimler geldi eskitme daha bitmedi.çamur rengi normalde koyu olacaktı fakat pastelin renginden sorun çıktı.biraz bizim sokağın ordaki iş makinasının çamuruna benzedi rengi.çamur ilk biraz abartılı gelse de babamın dediğine göre görevdeyken bunun 10 katı çamur oluyormuş tanklar.
 11. bu arada elimde bir alman antitankı var.yarışmaya modeli sade haliyle soktuktan sonra figürlerle antitank topuyla diorama yapacağım.diorama için tankın alman safındaki tek renkli resmi arkadaşım sağolsun renklerdirdi resmi.
 12. bide elde başka bi pastel var taa anaokulundan kalma onu deniyorum şimdi baya bi toz yaptım.bu da olmazsa yarın kırtasiyeden sizin dediğinize de bakıcağım
 13. uzun süredir burada resim atamıyorum ama maket bitti sayılır şuan telefonun şarzı yok daha önce resim çekmeyi de ihmal ettiğim için yazıyla bildiriyorum.decaller atıldı chipping yapıldı decallere soyulma efekti verildi chipping biraz aşırı kaçınca aşırılığı kapatacağım derken gövde tonunu ayarlayamayıp bazı yerlerde güzel gözüken bazısında ise kötü bir efekt elde ettim pinwash uyguladım mat vernik atıp parçaları yapıştırdım ve birtek weathering kaldı.toz pastel yapmak istiyorum evde çay eleği buldum ama biraz kalın toz yapamadım.pasteller okulda resim dersi için aldığım ve birde oil pastel diye yazan bir pastel var.bu pastellerle nasıl eskitme yapabilirim?
 14. eyvallah , bitince ne olacak işte tank kırması kamyon bozması altı patlarlı tek sayarlı birşey bende tam bilemedim şimdi hocam öyle ortaya karışık şeyleri severim.
 15. Abi maşallah nasaya davet edebilirler sizi uzay gemisi yapın diye.Bide ayıptır sorması bu bitince uçaksavar gibi bişey mi olacak nasıl bişey olacak?
×