Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Mahmut Velioğlu

ÜYE
 • Content count

  385
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3
 1. Aydın hocam valla öyle çok basitmiş gibi anlatıyosun.Hadi pc çizimlerini bi tarafa alıyorum yav keserken biçerken hiç mi elin kaymıyo, cetvelden sekmiyo abi bu nasıl düzgün bi işçilik.Cnc lazer kesim gibi maşallah valla bravo😀
 2. Hakan abi sen elektrostatik toz boya mı yapıyosun napıyosun Bu nasıl bi boya işçiliği
 3. 1/72 I German V1 Missile Launcher with E-100 Body I Modelcollect I Kürşat Kaan Kerimoğlu

  Onu ben becerebilirim sadece Kürşat Hocam. Sizin gibi ustalar cincik gibi yapar emin ol
 4. 1/72 I German V1 Missile Launcher with E-100 Body I Modelcollect I Kürşat Kaan Kerimoğlu

  Senin ilacın epoksi macun Kürşat Hocam. Her derde deva:)
 5. 1/72 I German V1 Missile Launcher with E-100 Body I Modelcollect I Kürşat Kaan Kerimoğlu

  Kolay gelsin Kürşat Hocam. Mission Model bana göre dünyanın en kötü boyası. Neymiş hiç zararlı toksik madde yokmuş. Ben hayatımda bu kadar f/p oranı düşük her hangi bir cisim bile görmedim. Ben camo renklerini çok sevdim , en sevdiğim camo renkleri. Bitmiş halini merakla bekliyorum.
 6. Ben kumda oynamaya gidiyorum Ne güzel işler...
 7. Kolay gelsin. Çok temiz işçilik. Çok kıskanıyorum bu kadar temiz işçilikleri Elinize sağlık. Bu arada meng kalite olarak sanırım üst sınıf?
 8. 1/24 / Ferrari / F40 LM / Fujimi / Mahmut Velioğlu

  Kenan komutanım yaz dedi
 9. 1/24 / Ferrari / F40 LM / Fujimi / Mahmut Velioğlu

  Aslına bakarsan bence zaten boya olmalıydı folyo yerine amma ve lakin beceremeyince folyoya döndüm. Maskeleme ve detay boyamayı beceremediğim için oluyor tüm bunlar Yetenek noksanlığımız baki o ayrı
 10. Yaptığım ilk plastik kit bu oldu. Sonuç beklediğimden daha kötü oldu doğal olarak . Kutu içeriği zengindi. PE seti çok güzeldi. Kemer tokaları, çeki demiri v.b. detayları gayet güzeldi ancak decaller bana çok kalın geldi. Kitin kalıp kalitesi oldukça iyiydi. Hiç bir macun işlemi uygulamak zorunda kalmadım. Keza kalıp izleri de yok denecek kadar azdı. Ancak kuru montaj yapmadığım için bitiş aşamasında kupa şaseye tam oturmadı ya da ben oturtamadım bilemiyorum. Özellikle maskeleme aşamasında (ortadaki yarış şeritleri ve cam çitalarının siyah bölümleri) çok sorun yaşadığım için boyayı komple 2 kere sökmek zorunda kaldım. Bu maskeleme işinde ayrı bi yeteneksizliğim olduğuna artık eminim. Bant, jel, folyo kullanmama rağmen beceremedim Tabi sonra tekrar astar , zımpara işlemlerinde de muhtelif yerlere hasar verdim. Mesela arka camın sağ tarafını kırdım, başka bir plastikten yerine yapıştırmaya çalıştım. Ön kaputta bir kaç yerde macun uygulamak zorunda kaldım. İlk defa tamiya panel liner kullandım ve çok hoşuma gitti, kullanımı çok kolay geldi. Daha önce yağlı boya terebentin yapıyordum ama artık uğraşmam tamiyadan devam ederim diye düşünüyorum. Modelin jantlarını 3d olarak bastırdım, orjinal jantları değil ama lastikleri kitin kendi lastikleri. Böyle olunca görüldüğü üzere biraz ölçek dışı ve sonradan takılmış gibi oldu. Yani çok içime sinmedi, kafamdaki gibi olmadı. Aslında gayet güzel detaylandırabilirdim ama motivasyonum bitti. Hatta şimdi farkettim arka eksozları ve çeki demirini takmamışım. Orjinalinde sağ ve sol arka çamurluk ızgaraları 4 parça iken ben kesip 2 parça yaptım. Neden böyle bir sığırlık yaptım bilmiyorum Astar olarak 4k oto astarı ve boya olarak da 2k kullandım. 1.2 barda 0.3 mm ab ile attım. Vernik atmadım. Pasta bile yapmayıp oto cilası geçtim sadece. Cilayı dremel el matkabı ile uyguladım. Yarış şeritlerini maskeleyip boyamayı istiyordum ancak beceremeyince folyo uygulamaya çalıştım ama sanırım biraz kalın geldi. Aslında bu modelin 1/18 ölçeğini yapmayı çok isterdim ancak bulamadım. 1/18 diecast olarak var elimde yakında başlamayı düşünüyorum. Günün sonunda şöyle uzaktan bakınca fena görünmüyor ama iş detaylara gelince yaptığım işin kalitesi içime sinmedi. Uzun yollar yürüyerek aşınırmış diyerek yola devam ediyorum Eksoz ve çeki demiri montajı sonrası fotoları daha güzel bir şekilde güncellerim. ELEŞTİRİ ve fikir-yönlendirmelerinizi rica ediyorum. Hepimizi kolay gelsin.
 11. Taner Hocam bence çok güzel ve temiz görünüyor. Detaylar özellikle motor ve yürüyen kısımlarına ve oradaki işçiliğe bayıldım. Eline sağlık. Bu arada camların etrafındaki siyah çıta boyamalarında maske kullandın mı yoksa fırçayla mı boyadın? Ben son modelimde sırf buraları boyayamadığım için 2 kere komple söktüm boyayı. Bir dönem benim de (yaklaşık 9 yıl) 155 Q4 'üm vardı. Çok sorunlu ama müthiş keyifli arabalardır Alfalar. Bu arada 155 V6 ti -2.5 litre atmosferik ve 11.500 devir çevirebilen bir DTM yarış efsanesidir. Bu da ufak bir bilgi olsun.
 12. Valla Kubilay hocam hep böyle başlıyorum da sonunu pek getiremiyom Sağol teşekkür ederim
 13. Yav Bulutcum eşi benzeri olmayan modeller yapınca böyle çok sponsorluk teklifleri geliyor tabi ben de global bir marka olarak coca colayı seçtim, onlar da macunu kullan abi biterse destek atarız dedikleri için tamiyayı patlattım:))) Valla daha kaliteli olduğu daha doğrusu modelcilik için yapıldığı belli. Henüz zımpara aşamasına gelmedim . Bir de ilk paketten çıkarınca yoğunluğu tesisat macunlarına göre daha az ve yapışkanlığı da daha fazla gibi geldi.
 14. Kenan abi senin çocukluğuna inmek lazım bence Bu nedir yav!!!
×