Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Lokman ozer

ÜYE
 • Content count

  25
 • Joined

 • Last visited

About Lokman ozer

Recent Profile Visitors

272 profile views
 1. çok iyi anladım.çok teşekkürler. saygılar...
 2. Bulut Bey selamlar. bir soru sormak istiyorum.modelin her aşamasında mat vernik kullanırsak ne olur? parlak hiç kullanmasak? neden parlak vernik kullanıyoruz?
 3. Teşekkürler Ahmet bey haklısınız daha acele etmemek lazım.ben de revell in 90 ve 99 kodlu 2 farklı silver metal boyaları var bunlar sizin söylediğiniz gunmetal den çok mu farklı?
 4. selamlar.ben daha tavsiye verecek durumda değilm ama nasıl yaptığımı anlatayım sadece. çok ince uclu firçayla siyah yaglı boya dokundurup ardından daha kalın ve kuru bir firçayla rüzgar yönünde çok bastırmadan firça darbeleri attım ama istediğim sonuç olmadı yazdığım gibi.
 5. Teşekkürler Eren Bey evet bir sonraki modelimde buna daha çok dikkat edeceğim.bu modelde anladım boyanın nasıl kullanılması gerektiğini bunu youtube da sonradan gördüm ama onların kullandıkları sünger biraz farklı göründü bana, klasik bulaşık süngerinden parça kopararak deneyeceğim bunu bir sonraki modelde. AB için düşüncem küçük bir çalışma alanı oluşturduktan sonra düşünüyorum.şuan mevcut çalışma masamın üzerinde çalışıyorum. bir çalıma ortamı yapmam lazım ilerleyen günlerde. tekrar teşekkürler. saygılar...
 6. Ahmet Bey,Bulut Bey, yorumlarınız için çok teşekkürler. evet eskitmenin fazla olduğu konusunda ben de sizinle aynı fikirdeyim ama biraz denek gibi oldu bana bu model.her şeyi denemek istedim. soft pastel,yağlı boya, yıkama vs hepsinin tepkilerini görmek istedim. en son firça ilkokul da kullanmıştım Ahmet Bey arka tekerimi kaybettim düşmüş ve bulamadım ben de cerçeve parçalarından bir teker yapmaya çalıştım. gergi telini de dediğiniz gibi mumla eriterek yaptım aslında çiplak gözle daha ince görülüyor. tekrar teşekkürler yorumlarınız için. bir sonraki modelimde hepsini dikkate alacağım. Saygılar...
 7. teşekkütler, evet ya 172 yazmışım
 8. herkese selam. sonunda ilk modelimi bitirdim. ve eleştrilerinize sunuyorum.lütfen acımadan eleştrin. yapım sırasında vernikle ilgili sorun yaşadım bir türlü kurumadı ve ben de 5. gün tam kurumamış verniğin üzerine dekalleri ve eskitmeleri uyguladım.biraz kizdim ne olursa olsun dedim daha iyi bir vernik alacağım. en son parlak görünüm hoşuma gitmedi ve soft pastelle toz şeklinde kahve ve siyah rengleri kuru firçayla heryerine sürdüm ve mat ve kirli bir yüzey yapmaya çalıştım ama sanırım fazla kirli oldu. silahlardaki kararmayı istediğim gibi yapamadım.çok koyu oldular.pek çok defa denedim.ya benim deneyimsizliğimden ya da firaçalarımla alakalı bir durum.yağlı boyayı çok az kullandım ama geniş alanlara dağıldı vs.vs. bazı eskitmeler,metal dokunuşlar çok iyi olmadı gerek firçalarımdan gerekse benim el hassasiyetimden dolayı ince dokunuşlar yapamadım. bu arada özellikle Bulut bey e çok teşekkü ederim.her soruma bikmadan usanmadan uzun uzun cevaplar verdi sağolsun
 9. başlangıç için yardım

  Efe Bey teşekkürler tavsiyeniz için. evet tamiya nın bahsettiğiniz yapıştırıcısını aldım. ben de biraz takinti durumu var.her şey eksiksiz olsun istiyorum. pek bir eksiğim kalmadı.boya renk kartelamı genişletmem ve dekal solüsyonlarına ihtiyacım var şimdilik bunlardan sonra biraz yavaşlayacağım artık malzeme konusunda.
 10. başlangıç için yardım

  Evet Bulut Bey sanırım bu vernik de öyle. 4.gün oldu hala kurumadı. dediğiniz markalardan kullanacağım bundan sonra. denemiş görmüş olduk. artık sıkıldım yarına kadar bekleyeceğim ne kadar kuruduysa artık dekalleri yapıştıracağım. bir de üzeri pürüzzüz bir görünüm olmadı. uzaktan bakıldığında belli olmuyor ama yakından baktığımda minik minik pürüzler var gibi yüzeyde. baya bir çalkaladım,sıkarken de homojen atmaya çalıştım. dekallerden sonra aticam bir resim. teşekkürler.
 11. başlangıç için yardım

  Kadir Bey selamlar. sizin tavsiyeniz üzerine bu vernikten aldım ve makete uyguladım ama 48 saat geçmesine rağmen hala daha kurumadı.elimi dokundurduğumda elime yapışıyor.uygulamayı düzgün yaptığımı düşünüyorum 20-30 cm mesafeden düzgün bir şekide uyguladım. siz kullandığınızda kuruma süresi neydi?
 12. başlangıç için yardım

  Teşekkürler Bulut Bey. çok yardımcı oluyorsunuz,sağolun.söylediklerinizi dikkate alacağım.
 13. başlangıç için yardım

  Bulut Bey çok teşekkür ederim. haklısınız denemeden öğrenmek,bilmek çok zor. birşey daha sormak istiyorum silah ve motor bölgelerine duman karası için yağlı boya mı kullanmalıyım? ya da kuru soft pastel boya mı önerirsiniz? çok fazla soru soruyorum farkındayım.kusura bakmayın.
 14. başlangıç için yardım

  arkadaşlar selam. bu durumdayım renkleri biraz doğaçlama yaptım. doğru bir uygulamamı bilmiyorum ama bazı renkleri karıştırarak istediğim renklere ulaştım. şimdi resimdeki gördüğünüz panel line accent color u kullanmak istiyorum ama yanlış birşey yapmak istemiyorum bunu uygulamak için önce vernik atmam gerekiyor mu? atmazsam ne olur ve yine dekalleri yapıştırmadan önce vernik atmalı mıyım ve atmazsam ne olur? sper verniklerden korkuyorum forumda bi arkadaşın yazdıklarını okudum vernikten sonra boyalar kabarmış. aklım karıştı. birde panel line accent color'u temizlemek için ne kullanılıyor? su ile temizlenmiyor sanırım şididen cevaplarınız için teşekkürler.
 15. başlangıç için yardım

  anladım.teşekkürler
×