Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Sait

ÜYE
 • Content count

  45
 • Joined

 • Last visited

About Sait

Profile Information

 • Cinsiyet
  Male
 1. Elimden gelen her konuda yardımcı olabilirim. Şimdiden heycanlandım.
 2. Baki Bey elinize sağık. Çok güzel görünüyor. İki sorum olacaktı; 1. Aşağıda işaretlediğim bölgeler (kesişme yerleri, kapak kenarlarında bulunan siyah pas efektleri) kuru fırça yöntemi ile mi yapılmış? 2. Taban çok şık olmuş. Biraz bahsedebilir misiniz yapımından? Teşekkür ederim.
 3. Evet ya. sonradan kaynak efekti olur dedim. köşeye geldi ve elimde ince kağıt şeklinde zımpara yok.
 4. Bu preshading / postshading olayına hayranım. Maalesef AB kullanmadığım için fırçayla olmuyor. Elinize sağlık.çok güzel olmuş.
 5. Merhaba, Bulut Hocamın tavsiyesine istinaden, resimde görülen boşlukları Tamiya macunla kapattım. Son durum şudur; Taretin oturacağı yuva etrafını ise; ana boya olarak kullandığım Vallejo'nun akrilik flat sand rengini, renk çemberine göre bir ton koyulaştırmak için mavi renk ekleyip koyulaştırdım. Bu rengi tankın altı gibi güneş/ışık görmeyen yerlere de uyguladım. Sanırım şimdi detaylara geçebilirim. Saygılar.
 6. Bulut Bey, teşekkür ederim. Elimde macun yoktu. Tedarik ettim. Hemen uygulayacağım. Özellikle ön kısımdaki açıklık benimde canımı sıktı. Bakalım macunla nasıl kapatacağım. Tekrar teşekkür ederim.
 7. Sağolun komutanım. Söylediğiniz şekilde yapmaya çalışacağım. Tekrar teşekkür ederim.
 8. Harika gidiyor bence. Bu da biraz ayıp oluyor. Eğer bu acemilikse ben maket diye hamur açıyorum.
 9. Tekrardan merhaba, Italieri'nin "1944 Battle of Malinava" setine devam. Toplam 4 tankın ikisinin montajı bitti, Daha önce belirttiğim gibi tanklar hızlı birleştirme. 10/15 parçadan oluşan 1 tank. Ancak detaylı. Detaylar gövdenin üstünde monteli ve dışa detay şeklinde. Daha önce söylediğim gibi detayları tankların üstünde boyayacağım (zaten başka çarede yok. Kürşat Beyin diğer bir yol olarak önerdiği parçayı söküp/kazıyıp boyamak riskli geldi). Boya aşamalarına gelince; Montajdan sonra hem deneme hemde yeni başlayanlara da referans olması maksadıyla tankın birine astar boya uygulayarak diğerine ise astar uygulamadan ana boyaya başlamaya karar verdim. (Birleştirmeden önce parçalar ılık sabunlu suyla yıkandı). Astar olarak Tamiya'nın Surface Primer (L) modelini kullandım. Daha önce her şeyi fırça ile yapmaya çalışan biri olarak çok pratik geldi. Ancak kuruması neredeyse 1 saati alıyor. Resimde tam kurumamış hali var. Daha sonra, biri astar boyalı diğeri boyasız tanklara ana rengi attım. Ana renk olarak Vallejo'nun akrilik flat sand boyasını kullandım. Ana boyadan sonra ki halleri; Aradaki ton farkı boyalar iyice kuruduktan sonra kalktı. Bu arada, astar kullanılan modelde ana boyanın daha iyi tutunduğunu söyleyebilirim. Detaylarında korktuğum kadar kaybolmadığını gözlemledim. Birde renk kontrastından dolayı ana boyanın kapatıcılığı daha kolay anlaşılıyor. Efendim, Şimdi geldik detayları boyamaya. Burada siz değerli ustalarımın kıymetli katkılarına ihtiyacım var. Acaba nasıl boyayabilirim? Çok ince fırçayla boyasam bile mutlaka taşmalar olacak ve gövdede ana boyanın üstüne taşacak. Onları çıkarmaya uğraşırken hem ana boyayı hemde detay boyasını mahvedeceğim. Var mı bir tavsiyeniz? veya bir teknik mevcut mudur? Teşekkür ederim. Not: Fırça kullanıyorum. Boya olarak da Italieri ve Vallejo akrilik.
 10. Tekrar merhaba, Bu Tiger 1 için iyi bir referans resmi olan var mı? Renklendirme maksadıyla. İnternet'te istediğim gibi bir referans bulamadım. WW2 1944 Battle of Malinava.
 11. Merhaba İsmet Bey, Bu detayları nasıl verdiniz? Mesela koltuklara deri görünümü? Koltuk arkalarında ki çantaların üzerindeki tozlu/gölgelendirmeli görünüm? Çantaları saran kemerin boyasının çantalara hiç bulaşmaması? Kemerler? Kemerlerin içinden geçtiği bakır aksamın eskimiş görünümü? Arka taraftaki kutuların boyasının dökülmesi? Zeminin yıpranmış görünümü? Allah'ım kafayı yiyeceğim....
×