Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Alper Aktaş

ÜYE
 • Content count

  16
 • Joined

 • Last visited

 1. Selam

  Hoşgeldiniz, ben sadece revelin boyali fircali bir seti, maket bıçağı ve cımbız ile baslamıştım, siz maşallah hızlı bir giriş yapmışsınız.
 2. Maket yapımında kullanılan boyalar

  Video bugün anasayfama düştü izledim, ellerinizr sağlık benim gibi yeni başlayanlar için çok güzel içerik.
 3. Herkese merhaba

  Üstadım akrilik boya hariç, dark grey enamel bulamadım. Aslında revellde var ama dark grey silk diye geçiyor. Yani mat degil anladığım kadariyla. Sizin bildiginiz varmıdır? Teşekkür ederim.
 4. Herkese merhaba

  Dostlar F-35 e başladım,fakat bir problemim var, türk hava kuvvetleri f-35 in kamuflaj rengi dark grey, ben boya olarak ağırlıklı revell enamel kullanıyorum. Gövdede flaplerde vb. bazi yerlerde light grey enamel kullanacağım. Dark grey olarak gövdede tamiya akrilik kullansam sorun teskil edermi? Enamel ve akrilik ayni model uzerinde problem olur mu? Birbiriyle etkilesimlerinde vs. Diğer bir sorum, dark grey üzerine washing islemini mat siyahlamı yoksa grey veya light grey ile mi yapmalıyım?
 5. Teşekkür ederim , henuz cok detaylı malzemelerim olmadığı için derin okyanus rengi ,eskitme gibi detayları veremedim malesef.
 6. Teşekkur ederim eskitmeyi daha önce tecrübe etmedim, teşekkurler tavsiye için
 7. Üstadlar ilk diaroma denememi paylaşmak istedim, başlıkta yazdığım kitler ve okyanus efekti için teraryum jeli kullandım. Tabi hobide yeniyim dolayısıyla atış serbest Eksiklerimizi hatalarımızı görüp tekrarlamayalım
 8. Herkese merhaba

  Hiç sormayın hele benim gibi hobide yeni sayılabilecek biri için, allahtan türk hava kuvvetlerine teslim edilen(ama ülkemize gönderilmeyen) F-35 lerde ram panelleri açık gri değil, bende bu şekilde boyamayı düşünüyorum
 9. Herkese merhaba

  Sanırım hiç bulşmayacağım Bahsettiğim şu idi;
 10. Herkese merhaba

  teşekkürler arkadaşlar , simdi maketi inceleyince f-35 kokpit camının hafif kırmızımsı saydamlıkta oldugunu gördüm, yani tam saydam degil. Bunu nasıl sağlarım?
 11. Herkese merhaba

  Üstatlar birkaç sorum daha var kusura bakmayınız lütfen epey araştirma yapıyorum ama en net cevaplar hep sizlerden geliyor. 1. Vernik olarak kitapsandan artdeco marka matt ve parlak vernikler ( ikiside su bazlı )aldım. Bu marka dogrudan maket icin degil anladihim kadariyla, daha önce kullanan oldu mu. Kullanmalimiyim sizce? İlk modellerimden birinde denedim sonuç hiç fena degil gibi ama bilemedim? 2. Washing için revell enamel + terebentin kullaniyorum sizce is görür mü? Birde daha önce bahsettigim PM model F-35A 1/72 elime ulaştı dostlar. Yukarda arkadaşın dedigi gibi tamamen italeri kit , sadece türk hava kuvveteri dekalleri ve turkce kitapcik eklenmis , henüz çok anlamasamda plastik kalitesi revell kitlerden daha iyi geldi bana ama dekaller revellinkilere göre daha kötü duruyor. Alacak olan arkadaş varsa diye bahsedeyim dedim. Son sorumda bu kitle ilgili, 3. Pm model kitapçıkda FS 17875, FS 37200 gibi 8 boya kodu belirtmiş. İki tanesi bu yazdiklarim. Bu kodlar hangi markanın ürünleri bunu nasıl anlarım? Şimdiden çok tesekkur ediyorum.
 12. Herkese merhaba

  Cevaplarınız için teşekkur ederim arkadaşlar , ilk maketim olmicak F-35 , uzun yıllardır havacılık meraklısıyım ama makette yeni sayılırım henüz 5-6 çalışmam var sizlerin seviyesine gelmek icin yolum var daha 😄 F-35 ide türk decal setiyle görünce almadan edemedim 😄 Gercegini alamadik ülkece, maketini yapayım bari dedim 😄. Üstadları bulmuşken bir soru daha sorayim. Bu tamiya maske bandı, boşluk doldurmak icin kullanılan macun ve boyalarınızı online olarak hangi siteden almamı tavsiye edersiniz? Birde muhtemelen binlerce defa sorulmuştur ama bende sorayım. Air brush sizce şart mı? Fırçaylada benzer kalitede çalışmalar yapilabilir mi sizce ?
 13. Herkese merhaba

  😄Hoş bulduk arkadaşlar. Fırça mantıklı ama en iyisi ben yenisini sipariş edim, malum bayanlarla maketlerin arası pek iyi değil 😄
×