Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal

Veysel TURGAY

ÜYE
 • Content count

  677
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Veysel TURGAY last won the day on November 22 2016

Veysel TURGAY had the most liked content!

About Veysel TURGAY

 • Birthday 09/02/1988

Profile Information

 • Cinsiyet
  Not Telling
 • Yer:
  İzmir

Recent Profile Visitors

3,120 profile views
 1. Geçmiş olsun komutan.

  Kenan abi geçmiş olsun, en kısa zamanda toparlanman dileğiyle.
 2. Bende de bunun Kopro olan Su-22 M4'ü var. Benimkinde de irice olan kutudan cücük kadar bir şey çıktı, kutunun yarısından fazlası boş Kolay gelsin abi.
 3. 1/24 I BMW M6 GT3 I Platz I Fatih Taş

  Abi merhaba, bu araçlarda devamlı bir yerlere çarpıp sürtündüğü için genelde bir çok yerlerinde çizik vs. oluyor. Senin tonla boyama ve dekal hatası dediğin hatalar bence aracı daha gerçekçi yapıp çokta yakışmış Özellikle önden çekilmiş fotoğrafta sol farın altında dekal kopmuş ayrı duruyor, en çok bunu sevdim çok güzel duruyor eline sağlık.
 4. 1/12 l Suzuki RG250F l Tamiya l Veysel Turgay

  Sağol Metin, teşekkür ederim. Teşekkürler Baki abi, sen beğendiysen bir şeye benzemiş demektir. Sağolun, ilk seferi böyle oldu. Sonraki motorsikletlerde seviye biraz daha iyi olur sanırım.
 5. 1/12 l Suzuki RG250F l Tamiya l Veysel Turgay

  Teşekkür ederim hepinize, sağolun.
 6. Selamlar, Yapım aşamalarını ekleyemeden bitirdiğim bir çalışma oldu. Sorunlu olan bir fotoğraf makinem vardı. Satıp daha iyi bir şey alayım dedim, sattım. Fakat tam yeni makine bakarken dolar 7tl' ye dayandı. Sonra biraz indi ama tabii ki fiyatlar aynı oranda inmedi. Yeni bir makine alana kadar böyle idare edeceğim artık. İlk motorsiklet denememi yaptım, çok ilgilenemediğimden geçen hafta bitti. Başlayalı bayağı olmuştu. Genel olarak keyifli bir şeymiş. Özellikle motor ve mekanik kısımları yapmak çok keyifliydi. Kite gelirsek, 1983 yapımı. Ben dahil birçoğumuzdan daha yaşlı. Çok detaylı değil, ama detay seviyesi hiç fena değil ve oturma sorunu yok gibi bir şey. Tamiya o zamanlarda sanatını konuşturuyormuş. Kitin içindeki dekaller sararmıştı, onları kullanamadım. Bu nedenle farklı bir boyama yaptım. Motorsiklet üzerinde internetten biraz farklı boyamalara baktım, hiç birini beğenmeyince kendi istediğimi yapıp bitirdim. Kitin üstünde her telden boya var. Tamiya sprey boya ile kasa boyandı, vernik otomobil verniği. Metal kısımların bir bölümü alclad, ilk defa bu modelde denedim çok iyiymiş. Geri kalanda tamiya akrilik, gunze akrilik, testors enamel ve vallejo akrilik (belli bölümlere fırça ile). Kitin içinden çıkan hali buydu; Motoru komple beyaza boyayıp gerisi dekaller ile kaplanıyor. Tabi dekaller zamana yenik düştüğünden uğraşmak istemedim, bende maskeleme yapa yapa kendi istediğim şekilde boyadım. Bir miktar yapım fotoğrafı; Kasayı boyayarak başladım, önce beyaz üstüne açık mavi. daha sonra ikisinin üstüne başka bir mavi. Motor parçaları alclad, Bunlarda en güzel görünen alclad kromlar, tabi montaj esnasında biraz elle zorlamam gerektiğinden egzozlarda bu parlaklık pek kalmadı. Ön hidrolikler de takıldığı yerde görünmüyor, Son koyu maviyi attıktan sonra, Verniği uyguladıktan sonra, ilk sefer için belki iyi ama daha iyi olabilirdi sanki, Bunlarda bitmiş hali. Üç kuruşluk gideri vardı fotoğraflar sayesinde o da görünmüyor. Kitin bir handikapı da burada. Sinyal lambalarının arkası açık ve direk boşlukta duruyorlar. Yapıştırıcıyla tutturdum. Direksiyon çevresinde komple her şey açık. Normalde buralarda kaplamalar olur ama o zamanlar yapmamışlar bunu. Kit bittikten sonra iç taraflarda kalan maskeleme izleri bile motorun bazı yerlerinden rahatlıkla görülebiliyor.
 7. Şunu internette biri görse bu kit bu kadar kaliteli ve güzel zannedip gider alır, sonra kutuyu açınca da ... eline sağlık abi döktürmüşsün.
 8. 1/48 I F-15E I Revell I Veysel Turgay

  Teşekkürler yeni kutuyu da yakın zamanda açarım sanırım.
 9. 1/48 I F-15E I Revell I Veysel Turgay

  Sağol Musa, iyi bitti yinede. Dekallerin sağlamlığına diyecek yok, parmağımla çekiştirdim falçatayla fırçayla o kadar eziyet ettim bana mısın demedi hiçbiri.
 10. 1/48 I F-15E I Revell I Veysel Turgay

  Sağolun en içime sinen yerlerden biri motor bölümü oldu benimde.
 11. 1/48 I F-15E I Revell I Veysel Turgay

  Teşekkür ederim. Dekallerin şeffaf kısımlarına dokunmadım ama ilk bir kaç dekalden sonra böyle bir sorun olduğunu görünce dekalleri kesmeye başladım, panellere tam oturmaları ve içlerinde hava kalmaması için. Dekali gösterilen yere yerleştirdikten sonra altından panel çizgisi vs. geçiyor ise excel 11 numara ile üstlerinden geçip biraz daha yüzeye yaymaya çalıştım. Bu biraz düzeltti ama en olmuş hali bu kadar oldu. Dekaller kalın gibiydi biraz bununla ilgisi olabilir mi bilmiyorum.
 12. 1/48 I F-15E I Revell I Veysel Turgay

  Baba oğul,
×