Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Veysel TURGAY

ÜYE
 • Content count

  706
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Veysel TURGAY last won the day on October 18 2020

Veysel TURGAY had the most liked content!

About Veysel TURGAY

 • Birthday 09/02/1988

Profile Information

 • Cinsiyet
  Not Telling
 • Yer:
  İzmir

Recent Profile Visitors

5,317 profile views
 1. Hakan abi elinize sağlık, seneler önce modelciliğe ilk başladığım zaman modelizmir.com vardı, o zamanlardan beri yaptıklarınızı izliyorum, hayal gücünüze hayranım. Boydan kıvrımların-çizgilerin akıcılığı çok güzel, hiç sırıtmıyor. Bunun dışında bu araç gerçekte olsa bu gövde uzunluğu ile dönüş çapı, manevrası nasıl olurdu onu merak ettim
 2. Modeli bitirdik, son aşamalarda araya boya-badana işleri girince bunun bitişi de uzadı. Yapım aşamaları; Bu modeldeki kusurları sıralarsam; - Arka stop defalarca boyanıp temizlendi. Defalarca rötuş yapıldı veya komple silinip baştan boyandı, en son ehh yeter be deyip tek renk kırmızı ya boyayıp geçtim. İçime sinmedi ama daha fazla uğraşamadım. - Ön far camları baştaki Glass Coat' tan buğulanma nedeniyle alkole yatırıp temizlemiştim. Bu biraz kalıcı buğulanma yaptı, istediğim canlı görüntüyü alamadım. - Bez tavanda aynı arka stop gibi boya konusunda çok uğraştırdı. 2 defa boyasını temizleyip yeniden boyadım, boya tutmama konusunda çok direndi. Son katı atıp bıraktığımda önceki işlemlerin izi kalmıştı artık. - Bir kaç yerde de ufak tefek yapıştırıcı taşmaları oldu. Bunların dışında oturma problemi neredeyse sıfır, yukarıda yazdıklarım haricinde bir sorun yaşamadım. Detayı az ama uğraşması güzeldi, özelikle ön tarafı yakından bakınca tam yemelik, eski BMW tasarımının karakteristik yüzü var. Kit üzerinde Tamiya sprey boya ve oto verniği kullanıldı. Fotoğrafların bazılarında efekt vs. denedik o yüzden bazılarında farklılıklar var.
 3. Cem bey, öncelikle Türk hava fotoğrafçılığına ve dolaylı yoldan modelciliğe yaptığınız katkılardan dolayı kendi adıma teşekkür ederim. Twitter' da ki adresi de takip ediyorum, referans ihtiyacımızın önemli kısmını sayenizde karşılıyoruz. Eklediğiniz fotoğraflardan yukarıda olanı dikkatimi çekti. Eski dönemde F-4E' lerin bir kısmı düz gri hill boyama ile uçmuştu, burunda shark mouth veya siyah boya vs. olmadan. Şu anda Terminatörler de de bu şekilde bir boyama mı var?
 4. Bazı eski büyük müzik grupları daha ilk albümlerinin ilk açılış parçasından efsane olacaklarını belli etmişler ya, bu konu da öyle olmuş. Daha konu başında seviyeyi en üste çekmişsin oradan devam ediyorsun abi, eline sağlık.
 5. Vernik işi bitti. Tekerleklerin yıkama ve dekal işleri bitti. Bittiğinde şöyle gerçek bir roadster çizgilerinde duruşu olacak. Alt taraf bitti. Tekerlekleri takarken jant lardan birinin üstündeki bmw logosu düştü. Çok aradım ama bulamadım, jantlardan biri logosuz olacak maalesef. İç kısmın genel olarak boyamaları ve dekal işleri bitti, kırmızı siyah olarak bitiriyoruz. Sadece koltukların yan tarafında siyah yapılacak ufak bir alan kaldı o kadar. Plakalarda 507' ye selam çakmışlar, bu ayrıntıyı çok beğendim. Son olarak ön taraftaki BMW böbreğini bitirip montajladım, yerine çok yakıştı.
 6. Teşekkürler ederim. Taner abi kesinlikle custom yapılabilir, çokta güzel olur. Fiyatlar bu seviyelere çıkmamış olsa bir tane daha alıp kendime yapardım. Her kombinasyon uyar buna, siyah gövde kırmızı jant, sarı gövde siyah jant, mavi gövde beyaz jant vs. Benim naçizane tavsiyem custom işine gireceksen içiyle hiç uğraşıp zamanını emeğini harcama. Ben belki görünüyordur diye tüpler-barlar-aksesuarlar ne varsa hepsini yaptım, hiç biri görünmüyor.
 7. 1/35 I T-90 I Zvezda I Kürşat Kaan Kerimoğlu

  Çok iyi bitmiş elinize sağlık. Bu kiti kaç kere elime aldım satın almak için, her seferinde düzgün bitiremem boş ver deyip geri bıraktım. Bunun yarı kalitesinde bitirebileceğimden emin olsam alırdım.
 8. Bu hafta sonu pek ilerleme kaydedemedim. En azından boş geçmemiş olmak adına şunları yaptım sadece. Yan hava yarıkları Alclad Chrome.
 9. Estağfurullah, ne mantıksızlığı. Sorun sadece vites topuzu değil vites topuzu siyah olarak ta takılır, başta direksiyon olmak üzere hiç biri içime tam sinmemişti. Madem beğenildi şu andan itibaren içini böyle bırakmaya karar verdim. Nötr durumdaydım en azından karar vermiş oldum. Her arabanın içinin birbirinin kopyası gibi aynı olmasına gerek yok, bu da böyle olsun.
 10. Boyası kurudu, aşağı yukarı istediğim gibi oldu. 2 küçük dekal ve bagaj üstü stop ışığının elle boyanmasından sonra vernik atılacak. İç kısımda koyu kırmızı ve siyah karışık bir döşeme düşünmüştüm, aşağıdaki parçalar kırmızı gerisi siyah. Direksiyon simidinin içi siyah dış çemberi kırmızı olacaktı, maskelemeden sonra boya sırasında aradan sızıntılar olunca komple kırmızı yaptım, bir de vites topuzu kırmızı olacaktı ama boya aşamasında unuttum, aynı tonu da tekrar karışımla yakalayamadım. Bunlar açıkçası böyle içime pek sinmedi. Ya hepsini siyaha boyayıp iç mekanı siyah yaparım, veya göğüslükte kırmızı kalacak bir alan var orayı maskeler gerisini siyah boyar kabin kısmını böyle kırmızı-siyah bırakırım. Farlar da bu şekilde 3 farklı parçadan oluşuyor. İlk defa deneyeceğim bir yöntem. Aradaki siyah parça komple şeffaf, gerekli yerleri maskeledikten sonra boyuyoruz. Görüntü olarak çok güzel duruyor ama en dış far camı montajda takarken biraz zorlayacakmış gibi bir his var içimde.
 11. Renk normalde koyu, Dark Blue diye geçiyor, oldukça koyu bir mavi. Diğer parçalar için düşündüğüm boyamalar var, onlar da eklenince bitmişi bu kadar monoton görünmeyecek.
 12. İlk malzemeyi bilmiyorum ama ikinci Tamiya olanı bitmiş arabaları parlatmak için kullanıyorum bazen. AK Gloos Coat' ı şeffaf parçalarda bir süredir sorunsuz kullanıyorum. Sadece bu modelde böyle bir şey yaptı. Aşağı solda bir önceki bitirdiğim Peugeot var, onun farlarını böyle ayna gibi yaparken sağda bu Z3' ün farları var. Bu sorunun sebebini merak ediyorum sadece, nasıl bir şeyle etkileşime girdi ki böyle bir tepkime oldu.
 13. Teşekkür ederim, şeffaf parçaları kitten çıkan ilk haline yakın bir duruma getirdim, kullanılabilecek duruma getirene kadar ovaladım durdum. Alkolle temizledim, temizlerken çok uğraştırdı. Glass Coat' ın iki farklı kitin şeffaf parçalarında farklı reaksiyonlar vermesi konusunda fikri olan varsa dinlerim.
 14. Dün boya atmıştım, kurumaya bıraktım. Tamiya sprey ile koyu lacivert boyadım, hafta sonu komple yasak varmış, arabanın yarısını bitiririm herhalde iki günde araya bir şey girmezse.
×