Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal

Veysel TURGAY

ÜYE
 • İçerik sayısı

  634
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  5

Veysel TURGAY last won the day on November 22 2016

Veysel TURGAY had the most liked content!

Veysel TURGAY Hakkında

 • Doğum Günü 02-09-1988

Profile Information

 • Cinsiyet
  Not Telling
 • Yer:
  İzmir

Güncel Profil Ziyaretleri

2.144 profil görüntüleme
 1. 1/48 I F-15E I Revell I Veysel Turgay

  Gövdenin ön bölümü toplandı. Bu kitte yeni bir şey denedim. Gunzenin mavi kapaklı bir yapıştırıcısı var, o yapıştırıcıyı yüzeye sürüp kapatıp iyice bastırıp dışarı taşması sağlanıyor. Yapıştırıcı plastiği eriterek yapıştırdığı için dışarı taşan şeyde plastiğin kendisi oluyor. Kurumasını bekledikten sonra taşan yüzeyi önce maket bıçağıyla hafifçe bastırmadan temizliyoruz, ardından 1500 veya 2000 zımpara ile üstünden geçiyoruz cillop gibi oluyor. Bir anlamda demire kaynak yapar gibi plastiğe kaynak yapıyoruz. Bu kiti bitirene kadar putty kullanmamayı düşünüyorum, bu modelde böyle bir şey yapacağım. Bu fotoğraflar cep telefonu ile çekildi. Bu fotoğraflar sanırım bu kitin neden bu kadar güzel olduğunu gösteriyor. Revell in adam akıllı bir iş yapabilmesi için uzak doğuluların el atması gerekiyormuş demek ki. İniş takımlarının gövde içerisindeki görünümü, her şey bittikten sonra iyi görünür diye umuyorum. Arka yatay kanatlar şöyle çok kalın parçalarla ağaca bağlıydılar. Kestikten sonra surfacer 500 ile düzeltildi. Sonrasını fotoğraflayamadım. Şu ana kadarki tek olumsuzluk bu, kit o seviyede yani.
 2. 1/48 I F-15E I Revell I Veysel Turgay

  Abiler sağolun. Rafaleyi bir arkadaşım almıştı o zaman açıp inceledim çok beğenmiştim. O zamandan beridir aklımda bir yerde denk gelsem almaya niyetim var. Bu da şu zaman kadar tezgaha aldığım en büyük kit bir de bunu ağzına kadar dolu yapacağım.
 3. 1/72 │ MİL Mİ-26 "HALO" │ Revell │ Can Sarıcan

  Abi pardon bayağı gözden kaçırmışım o iletiyi. Basamaklara elek teli işini merak ettim şimdiden.
 4. 1/72 │ MİL Mİ-26 "HALO" │ Revell │ Can Sarıcan

  Abi eline sağlık, her aşaması çok güzel. Şu kapıları sormak istedim, iki tarafta duran dikey merdivenler var ya diğer yerlere göre tertemiz duruyorlar. Yıkama vs. olacak mı abi buraya?
 5. 1/48 I F-15E I Revell I Veysel Turgay

  Sağolun, almayı düşünürseniz tavsiye ederim. Hemen her yerini kuru montajla denedim sorun çıkmadı şu ana kadar. Detay seviyesi de iyi, makul fiyata bulunsa kaçmaz.
 6. 1/48 I F-15E I Revell I Veysel Turgay

  Teşekkür ederim, namlu top yuvasının içinde bu kadar görünüyor sadece, boyayı da yedikten sonra makul bir seviyede olur. Enjektör iğnesiyle pek aram yokta.
 7. 1/48 I F-15E I Revell I Veysel Turgay

  Ön iniş takımı yuvasını aradan çıkardım. Çokta gerekli olmayaraktan referanslara bakarak iki tane kanal yaptım. Boya+parlak vernik+yıkama+mat vernik işini aradan çıkardım. Gövde içinde kuru montajda güzel durdu. Makineli topların ucu delindi. Sağ taraftakileri haşat ettim, onlar top yuvasında görünmeyecek kısımda kalacak.
 8. 1/48 I F-15E I Revell I Veysel Turgay

  Sağol abi. Aldığımda çok araştırmıştım internetten, piyasadaki fiyat+performans seviyesi en iyi kit buydu. Büyük ihtimal hala daha öyle.
 9. 1/48 I F-15E I Revell I Veysel Turgay

  Kokpit bitti. Detaylar kabartmalar çok güzel, kemerlerde kumaş görünümünden kemer tokalarına kadar her şey var. Panellerin dokusu çok iyiydi. Kokpit elimden geldiğince bu şekilde bitti. Kabin içi boyanıp ağırlıklar da yerleştirildi. Şimdilik bu kadar.
 10. 1/48 I F-15E I Revell I Veysel Turgay

  Teşekkürler, hakkını vermeye çalışacağım. Sağol Gökay, ön ve arka gövdeye ayrı ayrı kuru montaj yaptım iyi gibi duruyor. Zorlarsa ön/arka iki ana gövdeyi birleştirirken zorlar diye tahmin ediyorum. Teşekkür ederim. Fazladan bütçe ayırılabilirse yedeğe atılabilecek kit aslında. Detayları çok güzel, şu an kokpiti yapıyorum çok keyif veriyor. İsrail versiyonu kamuflajı sayesinde hem yaparken keyif verir hem bittikten sonra çok göz doldurur. Yapsanız da izlesek.
 11. Yılın en güzel Tezgahı - 2017 -

  Baki abinin tezgahında çöp kovasından masayla duvar arasına sıkıştırdığı bezlere kadar her damlada samimiyet akıyor, o tezgahtan başyapıt çıkar abi işte.Favorim. Ziya Günce Heptürk'ün tezgahı ergonomi açısından zirveye yerleşmiş.
 12. Selamlar. Bir süredir yoktum, bir jetle geri dönmüş olayım. Kit revell, detaylar güzel görünüyor. İnternette çok baktım kit iyi görünüyor, yapanlar hep memnun. Sevdiğim bir makine, tezgaha alayım dedim. Uzun sürecek bir eğitimim var bundan sonra maket çalışmaları hep yarım yamalak gider artık. "Can TARI" abiyle muhabbet sonrasında modern jet yapmaya karar vermiştim. Taa ramazan bayramından önce açılacaktı bu kitin konusu daha şimdi açabiliyorum. O da yok artık eskisi gibi. Bir şekilde burayı görebilirsin umarım. Kitin kutusu; Koca bir naylonun içinde çıkıyor kit, ağzına kadar dolu. Kapağındaki gibi kaplan falan değil Seymour Johnson üssünün uçağı olarak bitirmeyi planlıyorum. Koltukları toparlayarak başladım. Detay seviyesi çok güzel. Normalde olsa en başta direk kemerleri kazıyıp kendim yapardım. Bunda hiçbir şey ellemedim. Koltukların yan tarafına referanslara bakarak ne olduğunu bilmediğim 2'şer adet delik açtım sağlı sollu. Arka kokpit panelinin üst tarafındaki parçayı da aynı şekilde referanslara bakarak deldim. Sonrasında temizledim, boyandıktan sonra iyi dururlar. Ön kokpite parça ilaveleri yapıldı. Kokpitin boyanıp detaylandırılmasıyla devam edeceğim daha sonra.
 13. Bir süredir giremiyordum. Kaçırdığım organizasyona bak. Foruma göz gezdirdim, en çok bunu kaçırmış olmak üzdü. Hepinizi tebrik ederim çok güzel modeller yapılmış.
 14. 17. HobiMaket Buluşması ( 9 Temmuz Pazar Saat 13:00 Kadıköy )

  Güzel takılmışsınız ağalar, bizde uzak şehirlerden fotoğraflarınızı beğenmekle yetinelim şimdilik. Kenan abi fotoğraflarda nerede, kimdir? Birde dokuzuncu fotoğraftaki baki abiyi görünce direk beynimin içinde bu çaldı yeminle.
 15. 1/48 | TORNADO GR 4 | Revell | Kenan Turhan

  Raf yada alman olduğunu bilemedim, elimde her mühimmattan var bilinsin Biraz daha buralardaysan madem tam senin kaleminde bir makinanın yapımına başlayayım. Başlangıcını görürsün bitişini de dönünce görürsün artık. Ekmeğin peşindesin biliyorum. O uçak sadece üç kişilikti Olur da storm ları dörtlemeye karar verirsen istemen yeterli. Her aşama çok iyi gidiyor ama özellikle körükler çok güzel, uygulama süper olmuş eline sağlık abi.
×