Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Ersel

ÜYE
 • Content count

  91
 • Joined

 • Last visited

 1. Çok teşekkür ederim planlarım o yönde. ?
 2. Teşekkür ederim.. Çok teşekkür ederim. Teşekkür ederim. Egzozlar boyalı değil, o renk boyam olmadığı için kendi renginde bıraktım onları o yüzden birleşim yerlerine müdahale edemedim.
 3. Finali de paylaştım şimdi çok teşekkür ederim. Teşekkür ederim.
 4. İkinci maketimi de bitirdim. Aranıza yeni katıldım ama bir süre askerlik dolayısı ile hobiye ve foruma bir müddet ara vereceğim. Bu süre zarfında yardımlarınız ve değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Maket içeriği: Bir üreticinin üretim makinesi ile yapılan, sadece yarış için üretilenlerden ziyade, yarış kendi başına bir sınıftadır. Motosiklet yarışlarında buna Turist Trophy (TT) yarışı denir ve sadece sokak kullanımı için üretilen makineleri içerir. Hemen hemen her motosiklet üreticisi, başlangıçta biniciler için çok popüler olduğu için TT - 3 formül yarışlarına uyacak araçlar pazarlıyor. Ünlü Honda Şirketi, bu heyecan verici etkinlik için CBR400F'lerini 1983'te piyasaya sürdü ve Mayıs 1984'te yarım ve kaput versiyonları ile ve Ağustos 1984'te tam başlıklı Endurance Special Edition ile izledi. Japon motosiklet düzenlemelerindeki değişikliklerin artık makinelerde kaputlara izin vermesiyle Honda, ilk CBR400F'yi kaputsuz olarak serbest bırakmayı seçti ve gelişmiş mekanik ve yenilikçi "Devrim Modülasyonlu Valf Kontrolü" (REV) sistemi kullanıldığından hızla çok dikkat çekti. CBR400F, silindir başına dört valf içeren sıralı 4 silindirli bir motor kullanır, ancak REV sistemi, çoğu sokak çalışmasının yapıldığı 8200'ün altındaki RPM'lerde bunu silindir başına iki valfe otomatik olarak azaltır. Motor yağı basıncını sistemi aktive etme kuvveti olarak kullanarak, silindir başına kam loblarından ikisine bir pim sokulur ve daha yüksek RPM'lerde dört valfin hepsi etkinleştirilir. Bu sistem iki karşıt problemle mücadele etmek için geliştirilmiştir. Düşük hızlarda yeterli tork ve yüksek RPM'lerde daha fazla güç. Rekabet sırasında, basit bir mekanik ayar sistemi kilitler, böylece silindir başına dört valfin tamamı tüm RPM'lerde çalışır. Motor, çelik kare boru çift beşik çerçevesine monte edilmiştir ve Honda orijinal Pro - Link süspansiyonu arkada ve TRAC sistemi ön çatallarda anti-buruk dalış işlevine sahiptir. Hem ön hem de arka tekerlekler, Honda Grand Prix yarışçısı NS500'de kullanılan hafif Comstar birimleridir. Tam kaporta Honda'nın yarış deneyiminden gelir ve ikiz farların altındaki hava soğutma girişine sahiptir, bu da ona rekabetçi bir görünüm kazandırır. Tam kaput, daha yüksek hızlar için daha aerodinamik bir yüzey sağlar ve dayanıklılık yarışları sırasında binicideki yorgunluğu büyük ölçüde azaltır.
 5. Biraz aceleyle bitirmem gerektiği için bir sürü hata yapıp düzeltemedim ama benim için çok öğretici bir maket oldu. Arka stop farı hiç içime sinmedi ama artık düzeltmenin bir yolu yok sanırım. Ön grenajı yerine biraz zor oturttum o sıradada bazı yerlerde biraz hasar oluştu.
 6. Tavsiyeleriniz benim için çok değerli umarım kendimi geliştirdikçe daha iyi sonuçlar alıcam. Çok teşekkür ederim.
 7. Elinize sağlık hepsi birbirinden güzel ilerliyor.
 8. Elinize sağlık, çok güzel olmuş.
 9. Teşekkür ederim. Birleşim izlerinden kastınız egzoz ve şasi ise egzozda o renk boyam olmadığı için yapıştırıp kendi renginde bıraktım şasi ise önce boyayıp sonra motoru içine koyup monte ettiğim için herhangi bir işlem uygulamadım.Birde şasinin birleşim yerleri gözükmeyecek. Kalıp izlerine gelince ilk maketimi hiç kalıp izlerini dikkate almadan yapmıştım bu ikinci maketimde ilk defa kalıp izlerini yok etmek için uğraştım ama dediğiniz gibi çok başarılı olamadım.
 10. Bu seferde ön grenaja vernik sürerken boyada bozulmalar oldu. Önceki maketimin boyasında da başıma gelen olayın sebebinin tineri fazla kaçırmam olduğunu öğrenmiş oldum.Zaten üzerlerine decal geleceği için birde düzeltmeye çalışırken daha çok bozma ihtimalimden böyle bırakmaya karar verdim.
 11. Elinize sağlık, çok güzel olmuş. Ben hobide yeniyim geçenlerde ilk maketimi yaptım. Vernik atıp decallere geçtiğimde maket bitti gözüyle bakmıştım ama decal kısmı beni en çok zorlayan kısım olmuştu ve 2 günümü ayırmak zorunda kalmıştım.
 12. Teşekkür ederim. Sizin modellerinizden öğreniyorum.
×