Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Ali Deveciler

ÜYE
 • Content count

  176
 • Joined

 • Last visited

About Ali Deveciler

 • Birthday 05/14/1982

Profile Information

 • Cinsiyet
  Male
 • Yer:
  Ankara

Recent Profile Visitors

424 profile views
 1. En sevdiğim ralli arabasıdır. İlgiyle takip edeceğim, kolay gelsin.
 2. Teşekkür ederim.
 3. Resimleri "fül eyç-di" koyumuşum Beğenmenize sevindim. Sonuç nasıl olacak merak ediyorum. Pas konusunda haklısınız. Gece beyaz ışık altıda çalışırken hiç fark etmedim ama gün ışığında taret kızılımsıydı. Dediğinizi tecrübe ettim, muhtemelen daha dikkatli olurum bundan sonra.
 4. Ellerinize sağlık bence güzel bir model olmuş
 5. Teşekkür ederim. Parlak verniği de attım, şimdi ufak ufak başlayacağım gövdeye Bu kitin aynısını Youtube da ki Plasmo abi yapmış. Ben de yaparken bazı kullandığı teknikleri örnek aldım. Çelik levhaların birleşim yerleri dümdüzdü. Maket bıçağıyla küçük çizikler atıp üzerine biraz yapıştırıcı uyguladım. Keza, normalde açıklık olması gereken pek çok yeri de delmek gerekti.
 6. Ferrari' nin efsane modelidir bana göre. Sıfır konfor, bol işlevsellik. Ellerinize sağlık
 7. Bugün biraz daha ilerleyebildim; Bulut hocamın tavsiyesi üzerine, gövde rengini değiştirdim. Ana rengi atmadan, kırmızımsı yüzey üzerine bir miktar antrasit grisi çalıştım. Daha sonra taretin de ana tonu olan Russian AF Dark Green kodunda boyama yaptım. Hafif modülasyon için de camo yeşili kullandım. Taretle ilgili ilk iş, "Mantlet " üzerinde ki aşırı kırmızıya çalan pas rengini silmek oldu. Biraz zorlandım açıkçası. Gündüz gözüyle baktığımda, genel olarak taretin kullandığım pas yıkamasından dolayı acayip kırmızı tonda olduğunu fark ettim. Açıkçası hoşuma da gitmedi. Bir miktar tinerle, yüzeyi olduğu gibi temizleyip yağlı boyayla filtreleme yaptım. Kullandığım tonlar, amber, raw siena, açık sarı, yer yer siyah ve beyaz oldu. Bir günlük kurumaya bıraktım. Yarın biraz daha pin-wash ve ufak tefek düzeltmeler yapmayı planlıyorum.
 8. Dediğiniz gibi rengi çok monoton. Tek ton yeşil. Biraz renklendirmeye çalışıyorum işte. Mantletteki (doğru yazım bu sefer ) kırmızılığı zor da olsa çıkarabildim. Şimdi gövedeye Tonlama yapmaya çalışacağım.
 9. Ben uydurmuşum esas
 10. Teşekkür ederim. Nasıl bir şey çıkacağını ben de merak ediyorum.
 11. Teşekkür ederim.
 12. İşin aslı tanklar konusunda bilgim "0". Amacım görüp beğendiğim bir kaç şeyi denemekti. Dediğinizi tavsiye olarak alıyorum. Sanırım bir miktar daha tonlama yapıp şu dediğiniz tekniği üzerinde deneyebilirim. "Manlet" : yeni bir tabir daha öğrendim İyi ki enamel ile boyamışım, tinerle çok kolay silinecek. Bu ölçekte chipping işi bayağı zor bir şey sanırım. Biraz araştırınca, chipping verniği üzerine ana boyada aşındırma yaparak hallettiklerini gördüm. Ben ince fırçayla yapmaya çalıştım. Bayağı dikkat etmiştim ama ölçüyü kaçırmışım demek. Namluya siyah nokta konulacak
 13. Emeklerinize sağlık güzel bir model olmuş
 14. Selamlar; Kendi çapımda denemeler yapmak istediğim bir modele başladım. Bir süredir uğraşıyorum. Biraz yavaş ilerliyor diyebilirim. Genel olarak kiti beğendim. Detayları güzel gibi. Fakat kutudan çıktığı haliyle kulplar ve çamurluk üzerinde ki üçgen aparatlar oyuncak gibiydi. Hepsini kesip bakır tellerden yeniden yaptım. Fakat çamurluk üzerindekiler pek aslına benzemedi. Normalde gönye gibi şekildeler, ama ben silindirik telleri koyunca şekilleri tam oturmadı. Neyse yapa yapa öğreniyorum diyelim İlk toplandığı haliyle böyle görünüyordu: Modeli iki renkte yapmak istedim. Gövde kısmı sanki pas renginde taret ise normal kamuflaj olsun dedim. Elimde pas rengi olmadığından kırmızı kahve gibi birkaç rengi karıştırıp gözüme hoş gelen bir renk elde ettim. Kitten sadece yıldız dekalleri çıktı. Daha önce yaptığım T-34 ten kalan iki decal vardı. Bunları taret üstüne uyguladım. Decaller aşırı kalın geldi. Vernikledikten sonra ince zımparayla aşındırdım. Yine de hafif profil vermeye devam ediyorlar. Daha sonra tarete çalışmaya devam ettim. Eski görünmesini istiyorum o yüzden chiping, pas efekti tarzı bir kaç uygulama yapmaya çalıştım. İyi oldu mu emin değilim. Ama tecrübe olduğu kesin Taretten devam edeceğim. Sanırım filtereleme tarzı şeyler de yapabilirim. Pas rengini enamelden karıştırıp yaptım. Biraz kırmızıya kaçmış olabilir. Ama gövde rengiyle tutmuş gibi geldi bana.
 15. air-craft.net alışveriş ?

  Selamlar. Yurtdışından alışveriş tavsiye etmiyorum. Şu anda dışarıdan size gelen ve ticari olmayan paketlerden dahi vergi kesiyorlar. Daha bir ay önce İran' dan araştırma için cam aparatlar geldi. Gümrükte yaklaşık 240 tl ayak bastı parası kesitler. Ekonomi çok iyi!
×