Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Serdar Ali

ÜYE
 • Content count

  12
 • Joined

 • Last visited

 1. Başlangıç Maket Kiti

  Bütün cevaplar için teşekkürederim. Siparişlerimi tamamladım, bekliyorum artık gelmesini.
 2. Başlangıç Maket Kiti

  Peki parçları boyayıp toplamak mı mantıklı yoksa önce toplayıp sonra boyamak mı?
 3. Başlangıç Maket Kiti

  Tamamladım siparişlerimi ama bir konuda takıldım. Hangi verniği almam lazım? Sanırım maketi bitirdiğimde parlak vernik yapacağım. Sonra decal uygulaması yapacağım ve arkasından bir parlak vermik daha atacağım ve en son mat vernik atacağım sanırım. Bir yerde böyle okumuştum. Hobimodels sitesindekilerden birini önerirseniz sevinirim oradan vereceğim siparişlerimi.
 4. Başlangıç Maket Kiti

  Özürdilerim tam anlatmadığım için sanırım anlaşılamadım. Kızımla birlikte silikon kalıplardan bir araç yaptık ve boyamaya geçeceğiz. Şimdi kendi boya siparişlerimi verirken onunkileri de vereceğim. Alçı olduğu için sanırım şeffaf boyaları kullanamıyorum. Sonuçta arkası alçı. Yoksa boyayabiliyor muyum Clear boyaları mı alayım farklı bir öneriniz var mı?
 5. Başlangıç Maket Kiti

  Şeffaf ise renk olmaz zaten, renk ise şeffaf olmaz Onu soruyorum. Cam hissi için ne kullanmam lazım
 6. Başlangıç Maket Kiti

  Herkese tekrardan merhaba, Kredi kartımın günü döndü. Şimdi siparişleri vermeye başlayacağım. Birde sivil araçlar için cam rengini nasıl yakalayabilirim. Hangi boyayı kullanmam lazım.
 7. Başlangıç Maket Kiti

  Stanley dünya markası olduğu için onu seçmiştim. Şu an acemi olduğum için ne derseniz onu yapacağım
 8. Başlangıç Maket Kiti

  Maket 126,00 https://www.maketistan.com/tamiya-1-35-german-pz-kpw-iv-ausf-d-plastik-askeri-arac-kiti.html Yapıştırıcı 33,50 https://www.maketistan.com/tamiya-plastik-yapistirici-ekstra-ince-40-ml.html Plastik Dolgu (putty) 19,50 https://www.maketistan.com/vallejo-plastic-putty-20-ml.html Fırça Seti 0,2,ultraince 48,00 https://www.maketistan.com/tamiya-hf-modelci-standart-firca-seti.html Yan Keski 51,00 https://www.tekzen.com.tr/stanley-fmht080518-fatmax-mini-yankeski-100mm-2677993 Revell 3'lü cımbız seti 53,00 https://urun.n11.com/maket-aksesuari/revell-39063-3lu-cimbiz-set-P199883477 + Boya ve Vernik Alacağım ürün linkleri bunlar. Bir kontrol ederseniz sevinirim. Boya için vallejo modelcolor alacağım ama hangi renkleri önerirsiniz. Bilgisayar ekranı ile uygulama farklı olacağı için tecrübelerinizden faydalanmak istedim.
 9. Başlangıç Maket Kiti

  Hangilerinin yeni, hangilerinin eski olduğunu nereden anlayacağım 🤔
 10. Başlangıç Maket Kiti

  Liste için çoook teşekkurederim. Evet maket konusunda kendimi geliştirmek istiyorum ama bu arzumun devam edip etmeyeceğini ilk maketimde anlayacağımdan ilk maket için çok masraf etmek istemedim. Özellikle gemi yapmak istiyorum sıfırdan ama önce hazır maketler ile deneyimlemek istedim. Bulut Bey’in tavsiyesi ile hazır kit almaktan vazgeçtim. Malzemeleri ayrı olarak alacağım. Sanırım alacağım maket bu olacak. Nasıl olur? https://www.hobimodels.com/West-Ger-Leopard-Tank,PR-384.html
 11. Başlangıç Maket Kiti

  Bulut Bey cevabınız ve konu linki için teşekkür ederim. Başlangıç kiti istememin sebebi herhangi bir parça eksikliğinden (yan keski, zımpara, boya, fırça, cımbız ) maketimin yarım kalmasını istemiyorum. Benim açımdan çok sinir bozucu bir durum oluyor hevesle başladığım işe bu sebeplerle devam edememem. Tavsiyenizi dikkate alacağım.
 12. Başlangıç Maket Kiti

  Herkese merhaba, Maket işine merak saldım. Parça birleştirme konusunda sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum. Diğer geriye kalan işler boya, zımpara, vernik, eskitme ve adını bilmediğim diğer teknikler hakkında bilgim yok. Okumak yerine yaparak öğrenmek istiyorum. Dolayısı ile bana başlangıç için bir kit önerirseniz çok memnun olurum. Dediğim gibi maket birleştirme konusunda sıkıntı yaşamam. Önereceğiniz kit tank olursa sevinirim.
×