Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

ismet güralp

ÜYE
 • Content count

  2,390
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

Everything posted by ismet güralp

 1. Her şey evdeki çöpü karıştırırken... pardon.. pandemide internetten alışveriş çılgınlığında açılan paketlerden kalanları görünce başladı. Pek yakında....
 2. 1/72 REVELL F4-J PHANTOM

  Kolay gelsin de konuyu yanlış yere açmışsın Mustafa 😂😂😂 İnceden bir yıkama yapsaydın tam olurdu. Yıkama kıyı köşede gölge yaparak derinlik katarken yaptığın kuru fırçanın köşelerdeki etkisini artırır diye düşünüyorum.
 3. Model de güzel deniz de. Ufak tefek köpük sağda solda dalga tepelerine dokundurabilirsin, derin yerleri de bir tık koyu lacivert hareket verir. Güzel güzel olmuş vallahulazim.
 4. Alper Akkurt 'a teşekkürlerimle. Üçlü grup başladığım uçaksavar + antitank top + panzer II + figürlerinin dahil olduğu diaroma merkezinde kırıma uğramış bir uçak arayışıma, elindeki başlanmış 1992 kalıp 1/32 hasegawa fi-156 storch modeli tereddüt etmeden göndererek büyük katkıda bulunan Alper Akkurt'a çok çok teşekkür ederim. Alper Hocam sıkıştığımda yardım isterim. Bu oldukça sıkı bir modele benziyor. Tekrar tekrar teşekkürler.
 5. Bunların çoğu imkansızlar sonucu çıkmış tecrübeler. Hobimiz bir tanedir. Fizik, kimya, biyoloji, felsefe, tıp vb. tüm kondisyonlar var. Bu konuda bir konu açılır sayfalarca yazılır yani. 😂😂😂 Komutanım teşekkürler. Ama anlamadım vallahi. Çok mu büyük dedin, bi moka benzemiir mi dedin? 😂😂😂 Sayın robdöşamriyelle denize düşüp yılanları kaçıran zat-ı zurt. Telefonla çektik. Çekmez olaydık. Yakın güzel de uzaktan hakkaten çekilmezmiş be ya.😂😂😂 . Fotoğraf makinesi ile çekicim ona mok atarsın artık. Az sabret. Tuz aldım. Mumyalar için olan makbulmüş. Seni de salamura yapıcım. Toptan kurtuluruz. Abem 2 lambalı çektim ama yetersiz kaldı. Kadraja girsin deyince uzaktan çekimlerde iyi çıkmadı. Bugün fotoğraf makinesi kuruyorum. Anya Konya ortaya çıkar. 😂😂 Aynen Komutanım. Yeniden fotoğraf makinesi ile çekeceğim.
 6. Bedduaların tuttu ne diyim. Ya bana güneşe gerek yok anlamadın mı hala. 1 derece ısı değişimi yetiyor artık. 😂😂😂 şimdi ölçek 72 . Önce ona bak. Sonra bana uygun kit söyle. Bulamadım maalesef. 26-28 mm figürler. Dün akşam ilerledim baya. Bugün biter ya da ufak tefek işlemleri kalır. Osprey kiti de bulamadım. Bulsam da çok tuzlu. Hele 2 tane gerek. Kupası en uygun bu vardı. Fiyat da çok makul. Aluminyum kasayı kalıplayıp resin almayı düşünüyorum. Kes biç de heba olacak orijinalleri. Kanatları önce enine sonra boyuna ortadan ayırıp uygun forma sokacağım. Onları da kalıp alacağım. Dedim ya çok kesme biçme işi var. Bir de reçine olacak. Olmayabilir de. Yani bilmiyorum. İşin bir de hilesi var tabi. Onu da söylemiyeyim. Çatla. Hem bu tamamen farklı işleyecek bir proje. Anlamaman normal. Kapasite meselesi. Önce cezai ehliyeti yoktur raporu alman gerek. 😂😂😂 O dua kabul oldu...kısmen ama, fikir var sadece...Doktor da hap vermeyi kesti. Serumla geziyorum artık. Tiner yerine sezyum 137 kullanmaya başladım. Önsezilerim gelişiyor 😂😂😂. Kesinlikle tavsiye ederim. Güneşşş. Bir ışık var ama . Çözemedim. 😂😂😂😂
 7. Komutanım nöron konusuna sıkıntı var. Daha doğrusu nöron YOK...😂😂😂.. mesele orda zaten. Boşluk olduğundan kulaklardan ceyran yapınca rot balans isteyen Murat 124 gibi olduk. 😂😂😂 Baki Abemi betimlediğin gibi düşününce kendimi gördüm bir an😂😂😂 Teşekkürler Ahmet Hocam. Araştırdığımda ne modelleri ne çalışması yapılmış. Benimki de öyle bir tuhaflık işte😂 Şimdi o konu şöyle. Odada bazı şeyler hareket etmeye başlamıştı. Hatta bazıları konuşuyordu. Bu ikisi bana doğru gelince korkudan balkondan atladım. Kafa üstü çakılmışım. Sonra hatırlamıyorum. Şu an üstümde beyaz bir şey var ama kollarımı göremiyorum. Bunları da düşünce gücümle yazdım zati. Çok takılma bence. Aşısı da yok mazallah😂😂😂 Eyvallah Aydın Hocam.
 8. Komutanım, sanırım belli olaylar, film sahneleri vb. anları yakalayan dioramalara doğru evrimleşiyorum. Şu an daha ağaçta yaşadığımdan 😂😂😂 odaklanmada sıkıntılar yaşıyorum o kadar. - muzumu kim aldı yaa?😂😂 Baki Abemmm. Bu dört çekirdekli olmaya çalışan Pentium133 kılıklı forum büyücüsü Blu manitu yüzünden böyle oldum. Pandemi neymiş. Adam ki geçtik küreseli samanyolusal felaket. Dünyaya çarpan asteroid bunu teğet geçmiş bi tek bu canlı kalmış Geç Trias çağından beri beni fitil etmek için yaşıyor adam. Bu arada uçak bitti. Final resimlerini çekecem. Yapım aşamasındakiler çok kötü çıkmış. Fotoğraf makinesi ile hazırlık yapıyorum. Liman dioraması yurtdışından kit bekliyor. Onun işi çok. O yüzden bu aradan çıksın dedim.
 9. Hmmm. Bakıyim. Namlu delik mi?... Tamam.. Kablo kelepçeleri de tam. Kuru fırça yapılmış. Güzel.. Olmuş. 😂😂😂😂 Aydın Hocam. Müthiş güzel. Ben sadece alkışlıyorum, alkışlıyorum, alkışlıyorum.
 10. Abi kolay gelsin. Cuma günü final görürüz. 🤣🤣 Rivayete göre yaptığın kitleri koymak için apartmanı satın almışsın. Anca yetmiş. 😂😂😂
 11. Bu kitteki arkadaşlarda buna dönüşecek. Nasıl olacak diye sormayın ben de bilmiyorum. Kit içinde aksiyonu uygun bir kaçına ameliyat yapıcam.
 12. Arkadaşı dağıttık. Gövde aluminyum kalan plastik...
 13. Kolay gelsin. Güzel görünüyor. Montaj güzel. Özelikle zırhdaki efektler iyi oturmuş. Kenar köşelerde metalik dökülmeler ve efektler istiyor gibi. Chipping, kuru fırça, nokta yıkama vb. Figürde de detaylara hareket verilebilir.
 14. Alfadan başladım. Ana kollardan sonra saçaklar ve boyamaya geçeceğim. Filmi izlemeyen yoktur. İstilacı uzaylılara karşı verilen savaşta düşmanın zaafını bulan bir grup insanın mücadelesi... Bu dioramada çıkartma sahnesinden bir kare yakalamaya çalışacağım. Yere çarpmakta olan “Tiltrotor” ‘dan (gülmeyin genel ismi buymuş) atlayan bir asker ile bir “Alfa” ‘nın karşılaşması. Buna en yakın V22 Osprey var. Türkiye’de diecast bulabildim. Zaten İki tanesinden 1 tane çıkaracağım. Model 1/72. Aluminyum döküm. Çok işi var. Çok kesme biçme var.
 15. Abi eline sağlık. Sarı renk güzel durmuş. Zeminle daha canlı gösteriyor. Zemini de yeni mi yaptın abi. Yeni yaptım dersen ben bir kendime 380 sanayi ceyranı verecem de. Maşallah, biz daha çim ekmek makinesini 6 ayda bitiremedik. 😂😂😂
 16. Final öncesi .... ufak tefek işlemler var. Egzost isi, cam parlatma, kanat ucu ışıkları vb.
 17. Var abi bir rahatsızlık. İlla bi cinslik yapıcaz. Şu Blu manitu büyücüsünün işi hep. Dediğin gibi panel yıkama ve kuru fırça yaptım. Final öncesi son dokuşları yapacağım. Bende de erimeyen taneler sıkıntı yarattı. Bir kaç kez su ile yıkadım temizledim. Ama içinde bolca erimiş tuz olan su ile yıkayarak deneyeceğim sonraki modelde. Bakalım ne sonuç alacağım?
 18. Doktorum hoşgeldin. Kolay gelsin. Tam modifikasyon yapılacak bir tankmış. Bu kite rastlamadım. Listeme ekledim. Paletler çok iyi çalışılmış. Çok beğendim. Namlu rengi iyi görünmüyor. Açık ton daha iyi olur gibi. Yine de model senin. Egzostları boya tıkamış. Takip ediyorum.
 19. Yaş kaç ya yakın bozulmuş. 🙁
 20. Of of of. Tam bir cengaver. Ellerine sağlık. Müthiş.
 21. Abi kolay gelsin. Sivilden anlamam ama jantlar beyaz, metalik kısımlar ha keza kendi renginde boyaya gerek olmaz diye mi öyle yapılmış, sen yine de boyayacak mısın?
 22. Yaa dur bi ya. Komutanımla arama girme. Git 1-3 nöbette komando dansı yap dese yaparız, üstüne de İtalyan çukuruna parendeyle gir dese onu da yaparız alimallah. Onlar bizim her daim komutanımız. Sen otur SİU büyülerini yap. Müzevir seni😂😂😂 Komutanım bu SİU şefi Blu manitu aslında fosil bakma sen, Mezozoik çağda doğmuş. Biz sonuçta 30 unda delikanlılarız. Adam çekemiyor napsın ehtiyarrr. Füze de atmasaydın iyiydi Komutanım. 😂😂😂 Biraz kalmış falan diyince sprey kullanıyorsunuz zannettim. Bilseydim söyler miydim? Direk en yakın köprüden atardım kendimi çıkmazdı öyle bir şey ağzımızdan. Kusur ettiysek affola. 😂 Bu arada renk açıklığı, tonlamalar gayet güzel gerçekten. Göze çarpan bir şey yok. ( olsa ne yazar lan dediğinizi duyar gibiyim de olsun😂😂) . Tekrar kolay gelsin diyorum Komutanım. Hörmetlerimle. 😂
 23. Merhaba Hobidaşlar, 1/35 TSK Tankları ve 1/32 Fieseler Storch projesi airbrush-kompresör-maskeleme sorunu nedeniyle beklerken kafamdaki 2 uzun soluklu diaroma projesinden birine yavaştan başladım. Bu diaroma konusu hepimizin bildiği duyduğu, 2. Dünya Savaşı Pearl Harbour Baskını sonrası Birleşik Devletler Donanması tarafından planlanan misilleme Japonya Ana Karası saldırısıdır. Planlayıcı Yarbay James H. Doolittle dolayısı ile bu baskına "Doolittle Raid" denmiştir. Saldırı Japonya'nın en büyük ana karası olan Honshu 'ya, Japonya endüstrisinin büyük bölümünü kapsayan, Tokyo'dan Nagoya , Kyoto , Osaka , Kobe ve Hiroşima'ya kadar Honshu'nun güney kıyısında uzanan bir kemere yapılmıştır. Saldırı maddi olarak çok hasar vermese de, Birleşik Devletlere ve dünyaya bir mesaj olarak , Japon İmparatorluğu 'nun kalbinden vurulabileceğini ifade etmiştir. Platomuz bir Japon Deniz Üssü olacak. Başlangıç olarak tersaneler, doklar, çeşitli gemiler düşündüm. Tamiya'nın Harbour Set ve Tugger Setlerinden başladım. Büyük gemi olarak daha önce bitirdiğim hibrid uçak gemisi 1/700 Hyuga ve yeni başlayacağım denizaltı destek gemisi 1/700 Heianmaru olacak.
 24. Şimdi bir şey diycem minnak kalbin kırılacak. Tiner kelimesini inceltici manasında beynelmilel üniversal kullandık. Thinner bkz. İnceltici...😂😂😂 Senin gibi kesekağıda selülozik döküp omurilik sarımsağına kadar çeksek biz de terelelli pikçırs oluruz sayın forumun SİU şefi Blu manitu . Ugh!!!😂😂😂
×