Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

EMRAH SEVER

ÜYE
 • Content count

  188
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About EMRAH SEVER

 • Birthday 11/22/1984

Profile Information

 • Cinsiyet
  Male
 • Yer:
  İZMİR

Recent Profile Visitors

662 profile views
 1. Yalan yok bana göre daha güzel olmuş.Eline sağlık.
 2. Korvette yaşadıklarımdan sonra aslına bakarsanız bitireyim kurtulayım-nasıl olursa olsun mantığından uzaklaştım, ne kadar uğraşırsam zevk te almaya başladım sonuçta tecrübe ama bir gerçek te var bazı şeyler bozulacaksa bozuluyor düzgün gitmiyorsa gitmiyor. Şöyle söyleyim size 502 ile yan parçayı 3 defa da yapıştırdım, 502 ile yani.. birleştirme süreci meşakkatliydi epey.
 3. Buralardayım da işte anca oluyor meretler malum Ön taraf haklısın VW amblem yeri putty ile dolduruldu-zımparalandı -astar-boya olmadı tüm işlemler asetonla söküldü aynı işlemler çok daha fazla zımparalama ile yinelendi bu hale geldi, ne yazık ki yapabileceğimin en iyisi bu bir de boya olsa farklı olabilirdi belki ama dekal alttaki tüm pütürü gösteriyor. Arka için de herşeyin sebebi parçaları birleştirme aşamasında yaşanan sıkıntılar, dediğim gibi daha temiz bir bitiriş olmasını ben de isterdim fakat belli bir noktadan sonra ellemek daha da bozulmasına sebep olacağından-bknz.Corvette yaşadıklarım- ön arka bu şekil.
 4. T1 in çok versiyonu var bence ona karar ver. Çiçeklisi-benimkinden-düz modeli-seninki. Mesela ben cam sayısı fazla diye çekinmedim değil ama dekal yanında cam yapıştırmam da bu sefer daha iyi oldu diye düşünüyorum. Her model hem tecrübe hem zevk. Benim de aynı ahdım olan Corvette var malum kırdım, ama 6 ay önceki model fiyatlarıyla şimdikilere bakınca nasıl olacak bilemiyorum. Ha bu arada aslında senin modelin çok güzel eskitme vs kaldırır gibi geliyor bana ne de olsa kapalı kasa nakliye aracı.. Şu anki hali içine sinmiyorsa bence dene. Pas kir toz farklı bir seviyeye çıkarabilir senin modelini
 5. Teşekkür ederim. 1.5 senedir her modelde illa ki decal yaptık,zorlandık ama bununkileri yaparken ki kadar vakit haliyle harcamamıştım. Çünki düz zemine yapıştır geç dekaldi çoğu. Bu model de özellikle dediğim kısımlar dikkat edilmezse doğallıktan uzak kalacağı için epey zaman aldı, sonuç mükemmel mi tabi değil ama dekal konusunda bir şeyler katı mı dersen, evet.
 6. Herkese merhaba. EvdeKal döneminin 2. modelidir kendileri. Set halinde 125 tl gibi bir fiyata bulunca kaçırmadan alıp firsat değerlendirilmiştir. Model güzel ve ilgi çekici de olsa herkesin söyleyebileceği gibi kronik birleştirme sorunları olan bana da denk geldi. Arka kısım neyse de ön taraf kapılar ve ön yüz bir araya gelmemek için üretilmiş. Dolayısıyla çokça 502 harcayıp olabildiği ölçüde ön taraf halledildi ki amacım kapıları gövdeye birleştirmek olunca aracın önü ve kapılar ile arasında boşluklar kaçınılmaz oldu. Bir de yan iki kapı birbirine değer şekilde bu işlem sonrası kapanmıyor. Üst çatı bile kısmen eğimliydi bu yüzden oturma yuvalarına pinler denk gelmiyordu ben de pinleri kesip doğrudan silme yapıştırdım. Bu arada ön logodaki kuşun kanatları maskeleme sonrası kopunca elle tamamlanmak zorunda kaldı. Kitten kaynaklanan sorunlar dışında bu model bana ne kattı dersem, bir buçuk senedir öyle veya böyle model yapıyorum ilk defa "DEKAL NEDİR? NASIL UYGULANIR/UYGULANMALI?" sorularının cevabını aldığım bir model oldu. Bugüne kadarki dekaller ufak ve yapıştır geç dekallerdi. Modeldeki tüm sarı renkler dekal. Özellikle cam altlarındaki ince uzun sarı dekallerin uygulaması hem dekallerin davranışı hem de dekal solüsyonunun davranışını öğrenme açısından çok yararlı oldu. Bir model daha bitti ve yine hem ilgi uyandıracak hem de aşırı pahalı olmayacak kitler bulma sezonu açıldı. Herkese keyifli bol modelli günler.
 7. Eline sağlık, ben de de Lufthansa olanı var, bu hafta bitiririm gibi. Camları kaldı bir tek. Sen benden daha iyi toplamışsın aracı benim ki bir araya gelmemekte o kadar ısrarcı ki ne dediğimi paylaşınca görürsün zaten Sağ ve sol yandaki beyaz/krem şerit dekal sanırım, dekallerde hat boyuna fazlaca topaklanma oluşmuş hala şekil alabiliyorlarsa dekal sıvılarıyla kulak çubuğu ile müdahale etmeni öneririm.
 8. Ellerine sağlık, kendi mühendisleri bu kadar uğraşmamıştır üretirken
 9. Haklısın Amacım zaten az yapılan kitleri hele bir de indirim-ucuzluk vs olursa kaçırmadan alıp yapmak .Ekskavatör sonrası tüm kitler bitti koronadan fiyatlar da ucmuş, pusuda farklı ve ucuz kit bekliyorum şu anda
 10. Teşekkür ederim Gökay bey. Başta siz olmak üzere eskitme hakkında ne diyeceğinizi merakla bekliyordum açıkçası, tekrar teşekkürler
×