Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal

Alper Akkurt

ÜYE
 • İçerik sayısı

  97
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  2

Alper Akkurt last won the day on February 15

Alper Akkurt had the most liked content!

Alper Akkurt Hakkında

Güncel Profil Ziyaretleri

330 profil görüntüleme
 1. Yurtdışı Alışveriş Seferi

  Doğru. Çok fazla olmaz sanırım. Neticede yanımda 2-3 valiz olacak. Onların içine atacak kadar en fazla.
 2. Abi Türkiye Modelciler Grubu'nun 4-5 Mayıs 2019'daki etkinliği de var.
 3. Yurtdışı Alışveriş Seferi

  Selamlar. Nisan ayı başında Bulgaristan'a tatil amaçlı gitmeyi planlıyorum. Çok kısa bir tur olacak ama gitmişken Filibe'deki bir modelciye de çok kısa süreli uğrama şansım olacak. Buradan kendime çoktandır istediğim birkaç modeli alacağım. "internet alışveriş siteleri" konusuna yazarken aklıma geldi gerçi, madem dışarıya gidiyorum bari millete bir faydam dokunsun, forum sayfasında yazmakla kalmayalım dedim. Uğrayacağım dükkan Hobbylandbg diye bir yer. İki şubeleri var, biri Sofya'da diğeri de Filibe'de. Ben Filibe'ye gideceğim. Adresi şöyle: https://hobbylandbg.com/ Bir bakın, kesenize uyan, arayıp bulamadığınız bir ürün varsa çok fazla miktar olmamak şartıyla getirebilirim. Kendi aracımla gideceğim yer pek sorun değil ama malum gümrük sonra uyuz uyuz "ithalat mı yapıyoruz?" moduna geçmesin. Elbette Ankara içinde elden getirebilirim ürünleri ama diğer kentler için kargo size ait olur. Diğer detaylar için dileyen arkadaşlar özel mesaj kanalı ile bana ulaşabilir. Görüşmek üzere... ÖNEMLİ EKLEME: Nisan başında gideceğim ama mümkün olan en erken tarihte bana aklınızdakileri bildirirseniz sevinirim. Neticede belli bir kotası olacak getirebileceğim siparişlerin ve gitmeden bir 15-20 gün önce elemanlara mail atıp siparişi ayırtma niyetindeyim. Çok fazla stok tutmuyorlar galiba, genelde 3-5 tane filan var ürünlerden istediklerimi oraya gidince bulamamak istemiyorum da. Ona göre planlama yaparsanız sevinirim. ÖNEMLİ EKLEME - 2 Ödeme konusunda referans alacağım tarih bana istediklerinizi bildirdikten sonra adamlarla konuşacağım ve siparişi kesinleştirip ayırtacağım tarih olacaktır. Bu tarihi burada yazacağım. Dediğim gibi atıyorum 1 martta siparişi kesinleştirdim. Adamlar büyük ihtimalle ödemeyi yap diyecekleri için sizden 1 marttaki euro kuruna göre ücreti bana havale etmenizi rica edeceğim. Bu arada aklınıza takılabilir, normalde AB üyesi ülkelerde %20 vat mevcut yani kdv. Sitelerinde görülen fiyatlara VAT eklenmiş halde.
 4. internet alışveriş siteleri

  Tek tek veya en fazla 1-2 tane olması şartıyla biged sorun olmaz. Boyalar konusu çok karanlık çünkü boya vb materyalin çok ayrı bir prosedürü var. Eğer 10-15 tane getirtirseniz takılma şansı var. Boya takılınca da boyayı insan sağlığına zararlı mı diye teste yolluyorlar ve teste giren o boyalar iade edilmiyor. Ondan sonra çok farklı prosedürleri var işin içine yanılmıyorsam sağlık bakanlığı filan karışıyor. Kesici ve delici aletler eğer silah olarak değerlendirilse takılır. O zaman da size haber bile verilmeden doğrudan geldiği yere gönderilir.
 5. internet alışveriş siteleri

  Kargo hariç 22 euro üzeri her tür kargo gümrüğe tabi oluyor. Burada asıl sorun keyfiyet. Gümrük memurları tamamen kafaya göre takılma hürriyetine sahip. Yani ürün faturada 20 euro görünebilir ama boyutu büyükse adam cart diye gümrüğe sokup size tebligat yapıyor. Bu noktadan sonra olayın ticari ve bireysel diye ayrımı başlıyor. Eğer adet olarak fazla miktar görürlerse (ki bu "fazla miktarın" miktarı da tamamen gümrükçü arkadaşın keyfine bağlı. Yeri geliyor 5 tane ürün çok miktar sayılırken 15 tane dekal sorunsuz geçebiliyor) o zaman asıl şenlik başlıyor. Size ticari ürün getirtmişsiniz deyip ithalat prosedürlerini uyguluyorlar. Bu da paşa paşa gidip gümrük müşavirine vekalet vermeyle başlayan ve zilyon tane masrafı içeren harika eğlenceli bir süreç. Bu durumda getirdiğiniz ürün bedelinden daha fazla gümrük vergileri ödüyorsunuz. Bu arada AB ülkeleri ve AB üyesi olmayan ülkeler için ayrı ayrı geçirm... pardon tarifeler mevcut. Yani gümrüğe takıldıysanız Allah yardımcınız olsun.
 6. internet alışveriş siteleri

  Eduard kendi sitesinde kargodan feci bindiriyor. Oradan almak çok anlamsız. Diğer sitelerden de aldığınızda da dünyalar lideri vergi ve gümrük sistemimiz sayesinde 22 euro sınırına takılmak çok kolay. Ayrıca şu şartlarda 10 dolarlık ürüne 10 dolar kargo ödemek çok fazla masraf demek. Size en basit yolları anlatayım; a. Bulgaristan veya Yunanistan'da yaşayan bir arkadaş veya akrabanız varsa tüm siparişleri ona yığıyor ve bir haftasonu gidip alıyorsunuz. ikinci opsiyon bulgaristan ve yunanistan'dan hergün çalışan otobüsler var. belli bir ücret karşılığı şoförler size siparişlerinizi getiriyor. Birkaç kişi anlaşılıp kocaman koli yaparsanız 50 euroya size ulaştırırlar kargoyu, İstanbul'da otogardan alabilirsiniz. Buradan ürünleri almak için ayrıca ajanlar da tutabilirsiniz. Adamlar uygun bir bedelle malları sizin adınıza alıyor ve otobüse teslim ediyor. Toptan alışlarda bu adamlarla ciddi pazarlığa girerek malzeme getirilebilir. b. İkinci opsiyon Donanımhaber'den veya Glocalzone'dan TR'ye gelip gidenlerle iletişime geçiyor ve belli bir ücret karşılığı siparişi onlara getirtiyorsunuz. Bunun olumsuz tarafı bu işe girenlerin yeni gelin gibi nazlı olmaları. Adamlar plastik maketçilikle ilgili zil olduklarından "yok ben onu getirmem, miktarı çok değil mi, kutusu büyük mü, ama o gümrüğe girersen ne diyeceğim ben" vs vs kıvırtmaya çok müsaitler. c. Üçünü opsiyon da mantıklı. Pegasus'dan uçuş kovalayıp birkaç kişi birleşiyor ve uygun bir zamanda bir kişiyi Prag'a veya Varşova'ya yolluyoruz. Eski doğu bloğu ülkeleri özellikle Prag, Varşova gibi yerlere kolayca kargolama yapıyor. Ayrıca bu iki ülkedeki üreticilerle birebir temasa geçerseniz size hemen toptan fiyat listesii verirler ve daha ucuza toptan fiyatına ürün alırsınız. Arkadaşımız oraya gidiyor, sipariş kolisini güzelce alıp geliyor. Size her türlü çok çok daha ucuza mal olur bu yöntem. Vergi sistemi ve gümrüklerimiz aşırı acımasız. Milletin trilyonluk vergi borcunu tek kalemde sıfırlayan haşmetlülerimiz nedense vatandaşın 15-20 dolarlık hobisine haşır huşur vergi sokmakta bir çekince göstermiyor. Ama böyyük devlet de böyle böyle olunuyor değil mi?! Note importante: Ben kişisel olarak Bulgaristan opsiyonu üzerinde çalışıyorum...Dileyenler özel mesaj atabilir. Not: Bu satırlar domates-biber-patlıcan kuyruğunda yazılmıştır.
 7. armoredtrack.com

  https://armoredtrack.com/
 8. Trumpeter 1/35 Tiger I late w/Zimmerit (09540)

  Kupoladaki kaynak izlerinin temizlenmesi doğru olur mu acaba? Early kupolalarda orası düz ama yine de çok ince bir kaynak var. Bu late tip kupolalarda sanki oralarda kaynak izleri mevcut ve daha belirgin gibi. Şu walkaround'da daha net görülüyor zaten: http://www.armorjournal.com/index-tanks-TigerI-Munster.php
 9. armoredtrack.com

  Special Hobby 1/35 VW typ 83 Kastenwagen Special Hobby 1/35 VW typ 83 Pick Up First to Fight 1/72 WZ.34 II Armoured Car First to Fight 1/72 Pz.Bfwg III Ausf.E Tamiya 1/48 Sturmtiger
 10. 1/35 | Merkava Mk.3D | Meng| Nurtekin Taşkurt

  Güzel olmuş. Şu Merkava'da en gıcık nokta taretin altına asılı duran zincir-top kısımları. PE+Resin alınca aşırı zahmetli, plastik olunca çok göze batıyor. Ne bileyim acayip bir parça. Paletleri tam takmadınız sanırım. Sol arka avare dişlisi üzerindekini tam oturmamış gördüm de. Kolay gelsin.
 11. Yılın Güzelleri / 2018 | Best Model Of The Year / 2018 Final

  Haftasonu promosyoncuları gezecektim. Bir araştırma yaparım ben. Böyle kitap gibi değil de çok sayfalı reklam broşürü tarzında birşeyden bahsediyoruz sanırım.
 12. Yılın Güzelleri / 2018 | Best Model Of The Year / 2018 Final

  Ben hallederim. Nasıl birşey diyorsunuz almanak derken?
 13. Yılın Güzelleri / 2018 | Best Model Of The Year / 2018 Final

  Genelde 1000 tane gibi basılırsa çok uygun maliyet oluyor. Gerçi şekline ve sayfa sayısına göre de değişiyor maliyet ama 12 yapraklı yaptırılacaksa 1000 tane filan bastırmak lazım çok uygun olması için. Gerçi 50 tane filan da bastırılabilir spiralli filan. 300 lira civarına gelir 50 tanesi aşağı yukarı.
 14. İnşallah gelmek kısmet olur.
 15. armoredtrack.com

  Herkese selamlar. Zorunlu bir ara döneminden sonra yeni haberleri vermek istedim. Yaklaşık 1 aydır süren bekleyiş, bürokratik işlemlerin bugün itibariyle tamamlanmasıyla yerini sevince bıraktı ama bu buruk bir sevinç benim için. Türkiye'ye getirmek için bayağı bir çaba sarfettiğim Zoukei-Mura ürünlerini bugün nihayet gümrükten alabildim. Bu Türk modelcileri için güzel bir gelişme çünkü dünya modelcilik camiasına kalitesi ve yüksek detay seviyesi ile çok sağlam bir giriş yapan ve kısa sürede ciddi bir hayran kitlesi edinen bu markanın geç kalınmadan Türk modelcileri ile de buluşması gerekiyordu. Yıllardır piyasada alışkın olduğumuz markaların neredeyse 20-30 yıllık kalıplarını yeni dekallerle veya yeni birkaç parça ekleyerek sürekli temcit pilavı misali önümüze sürmeleri artık çoğumuza bir bıkkınlık vermişti. İşte bu döngüyü biraz olsun kırabilmek adına bu yeni markayı ülkeye getirme kararı almanın çok doğru bir hareket olduğunu bugün aldığım ürünleri inceledikten sonra bir defa daha anladım. Gerçekten çok kaliteli ve inanılmaz detay seviyesine sahip bu markanın hakettiği şöhreti boşuna kazanmadığı kitlerden belli oluyor. Şeffaf parçaları, çok ince detayları, oldukça kaliteli malzemesi ile bu kitlerden bu hobiyi seven her modelcinin en az 1 tane yapması lazım. Parça sayıları yüksek ve detay çok fazla olduğundan montaj, boyama vs. uzun sürecek ama ortaya çıkan ürün eminim sergilemekten gurur duyacağınız gayet güzel bir model olacaktır. Buraya kadar olan kısım "Hayaller Paris" bölümüydü. Bundan sonra yazacaklarım ise "Gerçekler Bağcılar!" bölümü olacak. Öncelikle hepinizden çok özür dilerim. Çünkü ülkemizin ne denli berbat bir ekonomik sıkıntıya sokulduğunu görmek, vergi sistemindeki adaletsizliklerle karşılaşıp elden birşey gelmeyince sinirden kendi kendimi yemek ve her gün karşılaştığımız türlü mali adaletsizliklere yeniden şahit olmak beni çok üzdü. Siparişi verdiğimin hemen ertesinde gümrük mevzuatında hepimizi derinden sarsacak bir değişiklik yapıldı ve yurtdışından gelen plastik ürünlere ek %30 vergi müjdesi! geldi (bundan sonra 0 maket fiyatları yukarı doğru fırlayacak zaten). Bu benim maliyetimi feci şekilde arttırdı. Zaten hepimizin malumu Japonya'dan bir ürün getirtmek nakliye maliyeti nedeniyle biraz tuzlu. E bir de üzerine verginin vergisi filan binince ben modeller için ödediğim bedelden daha fazla gümrük ödeyip ürünleri çekebildim. O nedenle model başına çok çok çok az kar koyarak (ne kadar diye soran olabilir, özelden onlara yazabilirim) fiyatları çıkardım. Sizlerle bunu samimi bir şekilde paylaşıyorum lütfen yanlış anlamayın, ajitasyon yapmak için yazmıyorum yalnızca biraz içimi dökmek istedim. Sadece ben gerçekten çok üzüldüm ve sıkıldım şu maliyetleri görmekten. Ne diyeyim bilemiyorum nereye gidiyoruz gerçekten. Tamam Zoukei-Mura zaten ucuz bir marka değil ama shipping'ten bile kdv almak filan nedir Allah aşkına...! Evet durum budur. Gelelim satışta olan modellere: 1/32 Kawasaki Ki-45 Kai Tei "Toryu" * 1/32 Dornier Do 335 A-12 Pfeil * 1/48 Horten Ho 229 * 1/48 F-4C Phantom II * 1/48 F-4D Phantom II * 1/48 F-4S Phantom II * 1/32 Sd.Kfz.2 Kettenkrad Edit: Gece gece sinirle fiyat da yazmışım. Gökay Hocam özür dilerim site satış yeri değil hata yaptım. Düzelttim postu.
×