Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Alper Akkurt

ÜYE
 • Content count

  187
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Alper Akkurt last won the day on June 15 2019

Alper Akkurt had the most liked content!

About Alper Akkurt

Recent Profile Visitors

969 profile views
 1. Taret üzeri demiri de maşallah overscale falan değil bildiğin saldım çayıra mevlam kayıra mantığında kalıplanmış.
 2. İşkence gibi bir kitmiş. Şeytan diyor al bir tane Takom 1/16 olanını yap. Ama şeytanı dinlesem bile Avrupa kesti kargoyu. Beklemekten başka çare yok Kolay gelsin. Bu arada renk ne olacak? Yani bizdekiler orijinal Fransız renginde mi kullanılmış?
 3. 1/72 I T55 A/AM I Revell I Kürşat Kaan Kerimoğlu

  Bu tankı yapan birisi olarak o kısmın modelin en sorunlu bölgesi olduğunu belirteyim. Putty sürmek, sprue çekip içine koyarak yeşil kafa ile eriterek dolgu yapmak ve bölgeyi söküp zımpara yapıp yeniden yapmak dahil 3 farklı metodla yaptığım denemelerin hepsi başarısız oldu. o kısmı fazla inceltmek hoş olmayan potansiyel kırığa yol açabilir. Ayrıca putty tutmaz, dolgu kabul etmez derecede zayıf bir bölge orası. Kişisel olarak o kısmın üzerine bir sandık koyup saklama yoluna gitmiştim. Belki siz de örtü koyar veya başka bir şey yığarsınız üzerine. Ama çok sorunlu bir bölge orası...
 4. Nürnberg Toy Fair 2020

  Fuar yeni başladı. MBK'cı abimiz de fuara katılan model firmalarının potporisi olacak şekilde güzel bir tanıtım videosu hazırlamış. Buyrun:
 5. Her zaman alternatifi bulunur https://armoredtrack.com/collections/1-48-ucak/products/1-48-wolfpack-t-38a-talon-usaf Güzel görünüyor, elinize sağlık. Bu modelin sorunu ölçeğine göre bir boyutlandırma hatasının olması sanırım. Yurtdışındaki bazı incelemelerinde sanki böyle birşeyler okumuştum. Onun dışında uçakta malum trompetçi abi macunsuz bitmez. Siz gayet güzel bitirmişsiniz. Bir de beyaz boya kabusu var ki bu modelde Allah Allah. Sanırım modelciler için sorunsuz beyaz boya icat eden kimyager cenneti garantileyecek kadar dua alır dünyadaki modelcilerden...
 6. Mistercraft maket markası hakkında...

  O marka berbat ötesi. Alıştırma için dahi alınmaması lazım. Paranıza yazık. Zvezda tavsiye ederim. En azından birleşebilen modeller çıkartıyor Zvezda.
 7. RF-4E Sorusu

  Evet aradığım foto buydu. Çok teşekkür ederim. Bu durumda, anladığıma göre, hasegawa kutusundan çıkanla kamera modifikasyonu yaptığımızda GAF Rf'i yapabiliyoruz.
 8. Ah evet meng yaptım ben. Doğru ya tiger model bu
 9. Ben bunun düz amx-30'unu yapmıştım. Paletlerinin kabus olduğunu hatırlıyorum. Neyse güzel gidiyor, kolay gelsin. Bence bu tanka en çok yakışan kamo şu grili olan bu arada
 10. RF-4E Sorusu

  Teşekkür ederim ama kiti yapmayacağım. Sadece merak ettiğimden sormuştum. Gerçi kamera detayı çok ince hani burnu açık yapınca ortaya çıkacak bir durum. Slat demişsiniz. Bizim Batı Almanya'dan hibe aldığımız eski alman rf'lerinde slat mevcut mu? Ben fotolarda japon ve alman rf'lerine baktığımda göremedim bir fark ama belki gözümden kaçmıştır.
 11. RF-4E Sorusu

  Akşam akşam aklıma takıldı. Hasegawa PT30 kutulu japon RF-4E ile bizdeki RF-4E'lerin arasındaki yapısal farklar tam olarak nedir? Aynı maketin Alman versiyonunu ve PT30 kutusunu yanyana açıp baktım ikisi tamamen aynı yapım şemasına ve çerçeveye sahip. Airliners.net'e de baktım sensör vb minör farklar harici bir fark göremedim. Açıkçası rf-4 uçaklarını net hatırlayamadığımdan sormak istedim bilenlere. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim. PT30 Şu kutu:
 12. Saydamlığını kaybeden parça

  Kimyasal kullanmadan çok zor. Öncelikle bozulan yeri hafif akan bir musluk altında 2000 numara zımpara ile hafifçe zımparalayın. Bu sayede kaba zımpara ve temizleme işlemini halledeceksiniz. Akabinde aşağıda görülen compound ürünlerle zımparalamanız lazım. Bu ürünler aslında krem haline getirilen zımparalar ve kadınların kullandığı peeling kremlerine benzer ürünler. Bu görselde 3 tanesi var ama bende mavi olan var ve bu da yeterli, 3 tanesini almanıza gerek yok. Bu ürünü de 2000 numara ile zımparaladıktan sonra bir kulak çubuğuna alıp sorunlu bölgeye dairesel hareketlerle sürmek yoluyla uyguluyorsunuz. Ürünün hem mikro zımpara hem de boşlukları doldurma gibi bir durumu var. Netice tatmin edici. Ben bozduğum camları bu ürünle çok kurtardım. Ayrıca bazı kanopilerde malum ortalarından geçen kalıp izi oluyor. O nedenle elinizin altında bunlardan olması her zaman yararlı.
 13. Güzel bir haber. Kalan sürenin az olması nedeniyle katılım yapacakların ellerini çabuk tutmasında fayda var.
 14. Model uçak kulübü

  PM modelin kitleri uygun olur. Bunlar çeşit olarak yetersiz kalırsa Mister Craft marka kitler var çeşit olarak vs. PM'den bir tık ileride onlardan kullanabilirsiniz. Maket bıçağı olarak medikalcilerde satılan 100'lü bisturi uçları var fiyatları çok uygun. Plastik bıçak sapı alıp bunları takabilirsiniz, normal bıçaklara göre çok daha uygun olur. Boya zaten revell en uygunu sanırım. Fırça, zımpara vs. biliyorsunuzdur. Siz Ankara'da mısınız? Eğer Ankara'daysanız arada ben de gelip gaza getirici modeller vs getiririm anlatırım gençlere görmeleri için. Yanımda çeşitli malzeme vs getiririm kullanmasını gösteririz.
×