Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Alper Akkurt

ÜYE
 • Content count

  193
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Alper Akkurt last won the day on June 15 2019

Alper Akkurt had the most liked content!

About Alper Akkurt

Recent Profile Visitors

1,121 profile views
 1. Vallejo Kullanımı hakkında

  Güzel videolar, elinize sağlık. Modelci kimliğim ile konuşursam vallejo boyalar kadar acayip bir ürün serisi görmedim. Aynı boyayı 2 defa ardarda aynı randımanda kesinlikle kullanamadım. Şu anda evde 50-60 şişe yatıyor. Bence fiyatı uygun olmasa pek tercih edilecek ürün değil maalesef. Bir boyanın bu denli insanı yormaması lazım. Yok kendi tineri yok kendi temizleyicisi yok o yok bu derken ev kimya laboratuvarına döndü.
 2. http://www.brengun.cz/e-shop/1-48-accessories-22/toilet-bomb-for-skyraider-848 72, 48 ve 32 ölçekte bulmak mümkün
 3. 1/72 │Leopard 2A4 Suriye│ Revell│ Bayram KOÇER

  Italeri'nin 6559 numaralı kiti bu sarı boyamalı malum. Kitin kılavuzunda; sarı renk için FS 33434 (İtaleri Akrilik Kodu 4645AP), Yeşil için FS 34094 (İtaleri Akrilik Kodu 4857AP) Siyah için FS 37038 (İtaleri Akrilik Kodu 4768AP) renkleri verilmiş.
 4. 1.Dünya Savaşı modelleri ile bildiğimiz Wingnut Wings'in kapanma haberi dün çıktı. Gece okudum konuyu (bu forum postunda detaylar var). Önce tam bilmeyenler için azıcık şirketi anlatayım. Peter Jackson tarafından kurulan bir modelcilik şirketi WW. Peter Jackson ise bildiğimiz film yönetmeni olan vatandaş. Bu adam enteresan birisi, modelcilik şirketinden tutun özel efekt üreten şirketi, filmlerde kullanılan robotları çıkartan farklı bir şirketi falan olan değişik birisi. 2009'da kurdu WW'si ve o tarihten bu yana sadece 1.Dünya Savaşı'na odaklanıp o dönemde uçan uçakları ve figürleri çıkartıyorlar. 1. Dünya Savaşı uçakları rigging denilen kanatlar arası kablolamalar ve içerdiği ahşap detaylar nedeniyle modelciler arasında çok tutulan ve istenilen modeller değil malum. Biraz işçilikleri fazla ama yapıldıkları zaman harika görünen şeyler. WW bu döneme odaklanarak aslında cesur bir karar aldı ama çok fena da tutuldu ve gerçekten fanatik seviyede seveni var dışarıda. Özellikle ingilizler bu şirketin hastası, mesela ingiliz Hannats onlarca kutu WW kiti getirip bir-iki haftada nerdeyse hepsini satabiliyor. WW son dönemde de 1. Dünya Savaşı as pilotlarını içeren kitlerden oluşan yeni bir seriye de başlamıştı (http://www.wingnutwings.com/ww/). Ben haberi duyunca abartmıyorum şok oldum çünkü o dönem uçaklarının Tamiya'sı gibi bir şey WW şirketi ve kapanması resmen bir dönemin sonu. Şu anda neden kapandığı tam belli değil. Sitelerinden sipariş almaya devam ediyorlar ama ne zamana dek sürer bilemiyorum. Ayrıca kalıplara ne olacak belli değil. Normalde bu kalıpların üzerine büyük şirketler harst diye atlar çünkü bu kalıpları alan ileride bu dönem için tekel konumuna gelebilecek. E malum kitlere olan talep de giderek artacaktır bu haberden sonra. Benim çalıştığım bağlantıların birkaç tanesinde kitler mevcut. İmkanlarım dahilinde alabildiğim kadar WW almayı planlıyorum çünkü kitleri gerçekten sanat eseri gibi. Yakında Avrupalılar kitlere üşüşüp tüketeceklerdir. Eğer imkanınız varsa bulduklarınızı alın derim. EKLEME: Bu arada aynı döneme giren Copper State Model de var. Hakkını yemeyelim iyi kitleri var. Şu anda 1.Dünya Savaşı kara araçlarına da el attılar.
 5. Aman estağfurullah ne demek. Güle güle yapın, inşallah amaçladığınız çalışma ortaya çıkar. Kaldı ki şu aşamaya kadar herşey gayet güzel görünüyor. Takipteyim
 6. 1/72 | Japanese Chi Ha Tank | Airfix | Mümtaz Yıldız

  Taret üzeri demiri de maşallah overscale falan değil bildiğin saldım çayıra mevlam kayıra mantığında kalıplanmış.
 7. İşkence gibi bir kitmiş. Şeytan diyor al bir tane Takom 1/16 olanını yap. Ama şeytanı dinlesem bile Avrupa kesti kargoyu. Beklemekten başka çare yok Kolay gelsin. Bu arada renk ne olacak? Yani bizdekiler orijinal Fransız renginde mi kullanılmış?
 8. 1/72 I T55 A/AM I Revell I Kürşat Kaan Kerimoğlu

  Bu tankı yapan birisi olarak o kısmın modelin en sorunlu bölgesi olduğunu belirteyim. Putty sürmek, sprue çekip içine koyarak yeşil kafa ile eriterek dolgu yapmak ve bölgeyi söküp zımpara yapıp yeniden yapmak dahil 3 farklı metodla yaptığım denemelerin hepsi başarısız oldu. o kısmı fazla inceltmek hoş olmayan potansiyel kırığa yol açabilir. Ayrıca putty tutmaz, dolgu kabul etmez derecede zayıf bir bölge orası. Kişisel olarak o kısmın üzerine bir sandık koyup saklama yoluna gitmiştim. Belki siz de örtü koyar veya başka bir şey yığarsınız üzerine. Ama çok sorunlu bir bölge orası...
 9. Nürnberg Toy Fair 2020

  Fuar yeni başladı. MBK'cı abimiz de fuara katılan model firmalarının potporisi olacak şekilde güzel bir tanıtım videosu hazırlamış. Buyrun:
 10. Her zaman alternatifi bulunur https://armoredtrack.com/collections/1-48-ucak/products/1-48-wolfpack-t-38a-talon-usaf Güzel görünüyor, elinize sağlık. Bu modelin sorunu ölçeğine göre bir boyutlandırma hatasının olması sanırım. Yurtdışındaki bazı incelemelerinde sanki böyle birşeyler okumuştum. Onun dışında uçakta malum trompetçi abi macunsuz bitmez. Siz gayet güzel bitirmişsiniz. Bir de beyaz boya kabusu var ki bu modelde Allah Allah. Sanırım modelciler için sorunsuz beyaz boya icat eden kimyager cenneti garantileyecek kadar dua alır dünyadaki modelcilerden...
 11. Mistercraft maket markası hakkında...

  O marka berbat ötesi. Alıştırma için dahi alınmaması lazım. Paranıza yazık. Zvezda tavsiye ederim. En azından birleşebilen modeller çıkartıyor Zvezda.
 12. RF-4E Sorusu

  Evet aradığım foto buydu. Çok teşekkür ederim. Bu durumda, anladığıma göre, hasegawa kutusundan çıkanla kamera modifikasyonu yaptığımızda GAF Rf'i yapabiliyoruz.
 13. Ah evet meng yaptım ben. Doğru ya tiger model bu
 14. Ben bunun düz amx-30'unu yapmıştım. Paletlerinin kabus olduğunu hatırlıyorum. Neyse güzel gidiyor, kolay gelsin. Bence bu tanka en çok yakışan kamo şu grili olan bu arada
 15. RF-4E Sorusu

  Teşekkür ederim ama kiti yapmayacağım. Sadece merak ettiğimden sormuştum. Gerçi kamera detayı çok ince hani burnu açık yapınca ortaya çıkacak bir durum. Slat demişsiniz. Bizim Batı Almanya'dan hibe aldığımız eski alman rf'lerinde slat mevcut mu? Ben fotolarda japon ve alman rf'lerine baktığımda göremedim bir fark ama belki gözümden kaçmıştır.
×