Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal

Alper Akkurt

ÜYE
 • Content count

  182
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Alper Akkurt last won the day on June 15

Alper Akkurt had the most liked content!

About Alper Akkurt

Recent Profile Visitors

731 profile views
 1. “British Legends”, Spitfire, Hurricane, Lancaster İndirimde.

  Kutudaki Lancaster 1963 kalıpmış. Hay maşallah.
 2. Mistercraft maket markası hakkında...

  O marka berbat ötesi. Alıştırma için dahi alınmaması lazım. Paranıza yazık. Zvezda tavsiye ederim. En azından birleşebilen modeller çıkartıyor Zvezda.
 3. Yani iyzico reyizle anlaştım. Kendileri bir parça vade farkı ile 12'ye kadar bölebiliyor en fazla kullanılan kartları. Artık mümkün olduğunca düşük tutup fiyatları o şekilde bir uygulama yapacağım hayırlısıyla
 4. o Alper benim. Armored Track Model. Vergi levham falan hepsi var Yeni sitemi yapıyorum. İnşallah haftaya faaliyete geçecek. Taksitli satış, özel fiyatlar, indirimler, promosyonlar ohoooo.... (yalnız şu kdv olmayaydı çok daha iyi olurdu ) Dilediğiniz ürünler getirilir, gerekirse 6 saat ararım bir siparişi ama illa ki bulurum affetmem
 5. Kanat-gövde birleşimleri macun ister, keza burun kısmında da macunluk bölgeler var. Oralara dikkat etmenizi öneririm. Kolay gelsin.
 6. RF-4E Sorusu

  Evet aradığım foto buydu. Çok teşekkür ederim. Bu durumda, anladığıma göre, hasegawa kutusundan çıkanla kamera modifikasyonu yaptığımızda GAF Rf'i yapabiliyoruz.
 7. 1/35 | U.S MEDIUM TANK M4A3 (76) W | MENG | TS-043

  Yok benim satış fiyatım büyük ihtimalle 350-420 arası olacak. Daha net değil şipink vs var ama standart oranları vs koyarsam böyle olacak %90. Ama işte Academy'nin aynı kiti var o neredeyse yarı fiyatında. Yani bir şekilde gider de elde kalır biraz elbette.
 8. Ah evet meng yaptım ben. Doğru ya tiger model bu
 9. RF-4E Sorusu

  Şu anda 4 tane sipariş etmiştim yolda geliyor.Aslında kafaya takma nedenim de biraz bu. Eğer ekstra parça desteği gerekecekse resin vs onları da sipariş etmem gerekecek. Zoukai Mura F-4 serisinden E modelini çıkartacak ama bu sene içinde olmaz dediler. Bu sene öncelikle HS-129 ve diğer bazı kitlerin yeniden basımına yoğunlaştılar. Önümüzdeki sene ilk 3 ayı içinde ZM F-4E çıkar diye ümidim var. Ondan sonra RF çıkartacaklar. F-4 serisini tamamlayacaklarını söylüyorlar ama çok ağır çalışıyorlar açıkçası.
 10. Ben bunun düz amx-30'unu yapmıştım. Paletlerinin kabus olduğunu hatırlıyorum. Neyse güzel gidiyor, kolay gelsin. Bence bu tanka en çok yakışan kamo şu grili olan bu arada
 11. 1/35 | U.S MEDIUM TANK M4A3 (76) W | MENG | TS-043

  Ben bu kiti getireceğim de kitin çıkış fiyatı biraz yüksek oldu. Meng nedense abartmış bu kitte. Yurtdışı perakende fiyatı minimum 400TL ve üzeri olacak. Her zaman yaptığım gibi bunu yurtdışından birazcık daha düşük tutabileceğim ama kişisel fikrim kitin hakettiği değerin çok üzerinde satışa çıkarıldığı. Elbette içini bilemem ama metal namlu koyduk diye suyunu çıkarmış Meng. Yani bunun toptan fiyatı ile mühendislik harikası Tiger Model Pantsir'in fiyatı nerdeyse aynı. Öeeehh yani!!!
 12. RF-4E Sorusu

  Teşekkür ederim ama kiti yapmayacağım. Sadece merak ettiğimden sormuştum. Gerçi kamera detayı çok ince hani burnu açık yapınca ortaya çıkacak bir durum. Slat demişsiniz. Bizim Batı Almanya'dan hibe aldığımız eski alman rf'lerinde slat mevcut mu? Ben fotolarda japon ve alman rf'lerine baktığımda göremedim bir fark ama belki gözümden kaçmıştır.
 13. RF-4E Sorusu

  Akşam akşam aklıma takıldı. Hasegawa PT30 kutulu japon RF-4E ile bizdeki RF-4E'lerin arasındaki yapısal farklar tam olarak nedir? Aynı maketin Alman versiyonunu ve PT30 kutusunu yanyana açıp baktım ikisi tamamen aynı yapım şemasına ve çerçeveye sahip. Airliners.net'e de baktım sensör vb minör farklar harici bir fark göremedim. Açıkçası rf-4 uçaklarını net hatırlayamadığımdan sormak istedim bilenlere. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim. PT30 Şu kutu:
 14. Öyle düşünmeyin. Bazı modeller vardır ne kadar uğraşırsanız uğraşın neticede bir cacık olmaz çünkü modelin kendisinde sıkıntı vardır. Bu tip modeller aslında hobiye ısınma ve alıştırma modelleri. Eliniz böyle böyle alışacak ki hep bir sonraki modelinizde daha iyi sonuçlar alacaksınız. Evde duran 10 tane bitmiş modelim varsa bunun 2-3 katı da bitmemiş, yarım kalmış gazı kaçmış model duruyor raflarda. Normal yani Çerçevelerde hep ekstra parça kalır çünkü üreticiler daima bir modelin farklı versiyonlarını çıkarmaya yönelik plan yaparlar. Dolayısıyla üretim aşamasında çerçevelere ekstra parça eklenir. Ayrıca uğraşıp da atıyorum "a" modelinin yerine "c" modelini yapmayı amaçlayan modelciler olabilir diye de ekstra parça konulur. Neticede ayırın kenara onları bir yerde ihtiyaç duyulabilir.
 15. 1 mm vb büyük boşluklarda sadece putty kullanırsanız yeterli randıman alamazsınız. Putty yapı itibariyle gevrek bir malzeme olduğundan bu kadar büyük boşluklarda bir süre sonra çatlama yapabiliyor. O nedenle bu tip geniş boşlukları önce plastik şeritle doldurun ve bu şeritleri tamiya yeşil kafa ile yapıştırın. Yeşil kafa plastik şeridi biraz eritip boşluğa yayacaktır. Akabinde tam kurumadan sonra yani en az 1-2 saat bekleyip üzerine putty basın. Bu sayede puttynin dolduracağı alanız azaltıp daha sıkı kalmasını ve çatlamasını engellersiniz. Doldurucu plastik şerit olarak evergreen marka hazır kesilmiş olanlar var. 1 poşeti size çok uzun bir süre yeter onları kullanabilirsiniz. Eğer buna ayrıca para vermek istemiyorsanız o zaman çerçevelerin kenarından ısıtıp çektirme yoluyla elde edebileceğiniz plastik şeritleri de kullanabilirsiniz. Veya plastik oyun kartları var onlar da olur. Büyük boşluklar sözkonusu ile o zaman acımayın yoğurt kabından elde edeceğiniz şertileri basın geçin. Yalnız (ve şimdi reklamlar) Sütaş yoğurt kabı en kalitelisi onu tavsiye ederim.
×