Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Mustafa Çağrı

ÜYE
 • Content count

  189
 • Joined

 • Last visited

About Mustafa Çağrı

Recent Profile Visitors

702 profile views
 1. Offf Abi o arşivi bi ara patlatsak🙂
 2. Elinize sağlık umut bey. Böyle anlatımları daha sık bekliyoruz. ( aramızda gizli gizli not alanlar var) 🙂
 3. Portatif Hobi Tezgahı

  Bu fikir bana da çok cazip geldi🙂
 4. Gökay bey, perçinlerin etrafındaki yağlanmış görünümü nasıl verdiniz? Sanırım bu iş için (yağ akıntısı, benzin akıntısı vs.) washlar vardı onlardan mı kullandınız?
 5. Elinize sağlık Gökay bey. çok güzel olmuş.
 6. Portatif Hobi Tezgahı

  İşte bu habere sevindim:) ben tasarlama işinin içinden pek çıkamadım. (ömrümde ilk defa sketchUp kullandım.) Siz de tasarımınızı buradan paylaşırsanız belki birlikte bir şeyler geliştirebiliriz. ben inşaat mühendisiyim ve bu işte bir mimar gözüne kesinlikle ihtiyaç var:)
 7. Portatif Hobi Tezgahı

  abi bilgilendirme için çok teşekkür ederim. sanırım rafların yükseklikleri vs. değiştirilebilir olmazsa ilerde sorun yaşatacak. bu noktada da ne kadar karmaşık parça o kadar sorun ve işlevsellik paradoksunun içine düşüyoruz. boya kabinini de böyle değerli komşuları kaçırmadan yaptır bence:))
 8. Portatif Hobi Tezgahı

  öyle olacağına eminim ama en azından birkaç sene beni idare etmesini umuyorum:) Teşekkür ederim. Ana kasa için 12mm, sürgü sistemindeki ana paneller için ise 10mm levha planlıyorum. 2-3mm lik malzemeleri sadece raflar vs. de kullanacağım. Modüler raf sistemi için ekstra parçalar gerekiyor, bu da ekstra ağırlık getireceği için çok düşünmedim açıkçası. Ağır olabilmesi handikap gibi görünüyor. bunun için minimum ölçüleri kullanmaya çalışıyorum. Mesela hazır yakalamışken birkaç soru sorayım size de:) 1.Çalışma alanı için 40*90 cm yeterli midir? 2. Şuanda fırçayla çalışıyorum ve vallejo boya kullanıyorum. vallejonun airbrus için de iyi olduğunu duymuştum. yani boya raflarının çoğunu vallejo boyalar için tasarlayacağım. Sadece boya olarak 120-130 arası kapasite ayırsam yeterli olur mu? 3. Çizimlerde de bahsetmiştim. Sistemin ortasına ileride boya kabini yapmayı planlıyorum. Boya kabini için minimum genişlik ve yüksekli ölçüsü ne olmalı?
 9. Portatif Hobi Tezgahı

  Tepsilerden yapılan çanta çok kullanışlı. Benzeri bişeyler düşünüyorum ben de. Teşekkür ederim levent bey.
 10. Portatif Hobi Tezgahı

  Teşekkür ederim. Video, fikir açısından gerçekten çok faydalı oldu. Aynen tek parça ve kapatıp açabileceğim, taşıyabileceğim bişey yapmak istiyorum. sanırım tasarım aşamasında biraz daha araştırma yapmam gerekiyor.
 11. Portatif Hobi Tezgahı

  Teşekkür ederim. Planladığım sistemin zaten ileride tüm ihtiyacı karşılaması zor olacak gibi. Mutlaka böyle bişeye de ihtiyaç olacaktır.
 12. Portatif Hobi Tezgahı

  Teşekkür ederim bu armatürden yaklaşık 80cmlik 1 adet yeterli olur mu yoksa bir kaç tane mi yapmak gerekir?
 13. Portatif Hobi Tezgahı

  Teşekkür ederim. Boya raflarının çok fazla olduğunu düşünüyorum. 8*64: 512 adet boya kapasitesi oluyor rafların tamamını boya için yaparsam. Ama ideal kapasite yaklaşık nedir bilemediğim için o konuda tam bir planlama yapamıyorum.
 14. Portatif Hobi Tezgahı

  Merhabalar, Çalışmalarımı daha düzenli bir ortamda yapabilmek için, çok sık olmasa da istediğim zaman (kışın oda, yazın balkon) taşıyabileceğim bir hobi tezgahı planlamaya karar verdim. Çocuklar da küçük olduğu için olası bir kazanın önüne geçebilmek açısından, işim bitince erişimsiz bir kutu halini almasını istiyorum bu projenin. Şuanda planlama aşamasındayım ve tecrübelerinize fazlasıyla ihtiyacım var. hangi malzemeye ne kadar yer ayırmalıyım? ortalama bir modelcinin yaklaşık kaç adet boya stoğu olur? Şerit led aydınlatma çalışma yapabilmek için yeterli olur mu? Ebatlar? Mesafeler? gibi soruların cevaplarına, öneri ve tavsiyelerinize talibim:) Projenin 3 boyutlu tasarımını ekliyorum, (farklı kullanım şekillerine ait görüntüler almaya çalıştım) Tezgahın Kapalı hali, Kullanım Şekli 1, Kullanım Şekli 2, Kullanım Şekli 3, kapasite bilgileri ve sistemin nasıl çalışacağının özeti, Kullanım Şekli 4, İç detaylar, Örnek Yerleşim Planı, Henüz Tasarım Aşamasında, uygulamasını da kısmet olursa kendim yapacağım ve aşamalarını burada paylaşacağım. Tavsiyelerinizi Bekliyorum, Bol Modelli Günler.
×