Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

ibrahim Alikılıç

ÜYE
 • Content count

  112
 • Joined

 • Last visited

About ibrahim Alikılıç

 • Birthday 09/02/2003

Profile Information

 • Cinsiyet
  Male
 • Yer:
  Erzurum
 • İlgi alanları
  Askeri Bilimler
 1. My favorite model style is a 1/700 ship with lots of microscopic and perfectly fine details. I will follow closely, good luck.
 2. M6A2E1

  Çok bilinmeyen bir tanktır kendisi. Güzel yazı için teşekkürler.
 3. Teşekkürler.Kesinlikle katılıyorum bende gönül rahatlığıyla bu kite oldukça kötü diyebilirim,yılına göre oldukça detaysız bir kit olmasını geçtim gerçekten berbat bir uyumu var,neyseki ben kiti zamanında çinden çok ucuza getirdiğim için bir pişmanlık yaşamıyorum aksi takdirde insanı yaparken üzecek bir kit.
 4. Teşekkürler.Maalesef öğrenci olduğumdan ve odam baya küçük olduğu için çok parça kaybediyorum en iyi çözüm yatağın üstünde yapmak oluyor.
 5. Tekrardan merhabalar makette baya ilerlemiş olsamda paylaşacak vakti yeni buluyorum. Radar direğini bir şekidle taktıktan sonra maalesef kitin içinde verilmiş radar PE parçayı halı canavarına kaptırdım.Normalde birşey yapmıyacaktım fakat baktım oldukça kötü gözüküyor ağaçları kesip biçip birşeyler yapmaya çalıştım. Açıkcası ben sonuçtan oldukça memnun kaldım orjinal fotoğraflara bakarak yaptığım için kitin verdiği parçadan daha detaylı olduğunu söyleyebilirim. Oerlikon 20 mm uçaksavar silahlarınıda tamamladım. Üst yapıyı daha önceden yaptığım için çok fazla fotoğraf yok maalesef. Şaşırtıcı bir şekilde üst yapı gövdeye oturtulurken çok bir problem çıkarmadı.Diğer detayları birleştirdikten sonra astarlayıp üst yapıyı yapıştırdım. Ön kısmın üst yapısını tamamladıktan sonra yavaştan arka kısma geçmemle huzurumun kaçması bir oldu.Fotoğrafta gözüken arkada radar direğini yapmam galiba 10 ile 15 saat arası sürdü,şuana kadar yaptığım açık ara en rezil parça olduğunu söylemekten çekinmiyorum.İlk başta tripod yapını tekli direği fazla uzun olduğundan kesinlikle üçü bir arada oturmuyor o parçayı düzelttikten sonra ise baktım ki bu sefer platformu oturtturamıyorum.Uzun ve çileli onlarca saat sonrarı sonunda direk bitti derken bu sefer Trumpeterin verdiği PE parçalardan birisi yere düşerek ezildi.Her ne kadar daha uğraşmayacağım bu aşamayla desemde ölçüleri alarak ağaç çekerek diğer parçayıda yaptım. Daha önceki direktede karşılaştığım platforma uyum sorunu tahmin edilebilir şekilde bu parçadada söz konusuydu.Direk parçası budandı normalde içine parça girmesi gereken delikler kapatıldı.
 6. Teşşekkürler.Kit evet detay açısından güzel bir maket fakat uyum probemi insanı tüketiyor açıkçası,handrail olsa gerçekten dediğiniz gibi çok hoş olurmuş.
 7. Bendede görünüyorlar şuan. Teşekkürler
 8. Şuan bendede görünmüyor ve eklemeye çalıştığımda '' There was a problem processing the uploaded file. Please contact us for assistance. '' hatası alıyorum.
 9. Görünmüyormu?Bende görünüyorlar
 10. Herkese merhabalar. Tarihinden kısaca bahsetmek gerekirse İndianapolis kardeşi Portlandla birlikte Portland sınıfı ağır kruvazörlerin tek temsilcisi. 1931 de suya indirildikten sonra 8 yıl boyunca İzcilik Gücü 1 amiral gemisiydi.Sonrasında Admiral Raymond Spruance komutası altında 5.Filonun amiral gemisi olarak hizmet etti taki Temmuz 1945 de tarihte savaşta kullanılmış ilk nükleer silah olan Little boy Atom bombasının parçalarını Tinian adasına götürmek üzere oldukça gizli bir göreve atandı.Görevini başarıyla tamamladıktan sonra dönüş yolunda I-58 tarafından torpillenerek 12 dakika içerisinde battı. Görevinin çok gizli olması nedeni ile seyir bilgileri hiçbir üsse bildirilmedi,battıktan 5 gün sonra rastgele olarak rutin bir devriye sonucu keşvedildi. 1.196 mürettebattan yaklaşık 300'ü gemi ile beraber battı. Geri kalan 896 denizciden sadece 316 denizci açlık ve köpekbalıklarına rağmen hayatta kalabildi. Özür dilerimki maketin başında yapıma dair fotoğrafları bir kısmı silindi o yüzden eski aşamalara dair atabileceğim resim sayısı oldukça az. Kite gelecek olursak Trumpeterin 2013 yılında ürettiği bir kit detay seviyesi olarak çok kötü olmasada özellikle üst güvertede ciddi bir uyum sorunu var öyleki bazı yerlerde insanı kiti duvara attırmaya yaklaştırıyor. Geminin gövdesinde şaşırtıcı bir şekilde uyum veya çok fazla bir boşluk sorunu yok gövdeyi bir arada tutmak için içten 6 tane çıta verilmiş. Gövde birleştikten sonra baş kısmın üst yapısıyla devam ettim tam olarak sıkıntı burada başlıyor üst yapı Photo etch parçalar ile desteklenerek güzel bir detay seviyesinde olsada 3 ana direği sabitlemek neredeyse imkansız ve başında saatlerce uğraşmanızı gerektiriyor tam direkleri sabitledim derken yapıda bir bakmışsınız üstteki yapı yanlış bir açıyla duruyor. Üst güverteyi bir şekilde hallettikten sonra radar direğinin yapımına koyuldum fakat tabikide trumpeter buradada rahat vermeyerek direğin gövdesine oturtulması gereken parçanın delikleriyle gövdedeki giriş yerlerini tamamen farklı yerlere koymuş.Düzeltmek için parçayı budadıktan sonra yerine yapıştırdım.
 11. 1/48|MH-53E Sea Dragon 'JMSDF'|Academy|Tufan Özkaynak

  Elinize sağlık çok güzel olmuş
 12. Yeni başlayanlar için modelcilik rehberi Barlas Pehlivan

  Bende daha fazla dayanamadım sipariş verdim indianapolise bunla başlarım artık. Emeği geçen herkeze teşekkürler
 13. Çok güzel olmuş ellerinize sağlık
 14. Kitin çok sıkıntılı olduğunu duymuştum kolay gelsin
 15. Yurtdışı Alışveriş Seferi

  Bu gümrük olayları terörlemi alakalı yoksa başka sebepleri mi var
×