Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Burak Bardakçı

ÜYE
 • Content count

  25
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Burak Bardakçı

 1. Kolay gelsin, yaptığın yapacağız değişiklikleri anlatımda detsylandırırsan güzel olur
 2. Refiksmodel modelcilik blogu

  Merhabalar, Yaptığım çalışmaları ve bulduğum fotoğrafları teknikleri paylaşmak için bir blog yazmayı düşünüyorum. Hem de kendi ilerlememi kaydedebileceğim bir platform olacak. Olur da yurt dışından da gören olur diye İngilizce olarak yazmayı planlıyorum. Yakında bitirdiğim bir diorama ile yapmakta olduğum bir vinyet çalışmasını paylaşacağım. https://refiksmodel.blogspot.com/?m=1
 3. Refiksmodel modelcilik blogu

  Teşekkürler, evet figür takımları farklı, yazdığım gibi pak40tan çıkan ve sdkfz251den çıkan figürleri kullandım. Teçhizatta bir farklılık yok. Kaskların bazılarını kendim ek olarak değiştirdim. Afrikada kullanılan siperlikli kasklardan kullandım bazı figürlerde. Tamiyanın ayrı ekipman setinden çıkan kasklar.
 4. Refiksmodel modelcilik blogu

  Forumda da paylaşmayı düşünüyorum. Yakında başka bir çalışmayı yapım aşamaları ile yükleyeceğim. Takip için teşekkürler instagramda da paylaşıyorum ordan da takip edebilirsiniz fotoğrafları.
 5. Refiksmodel modelcilik blogu

  Teşekkür ederim yorumlarınız için.
 6. Refiksmodel modelcilik blogu

  Afrika korps dioramamı paylaştım. Devamını da getirmeyi planlıyorum. Şuan tezgah düzenlemeden geçiyor diyebilirim periyodik paylaşım olmayacak muhtemelen. Geçer akçe youtube evet ama daha çok ekipman ve zaman istiyor. 360p video çekmenin bi alemi yok diye düşünüyorum. Zaten bu blogun amaçlarından biri kendimin bir arşivini oluşturmak. O yüzden yamak iyidir teşekkürler.
 7. Dot 3 boya sökücü

  ben bu boya sökümü için yeni bir ürün buldum konusunu da açtım. bana çok rahat geldi. Aymer Güneş'in dot3 için söylediği tehlikleri de içermiyor. zaten el ve cilt antiseptiği. kullanımı kolay temiz. eczanelerde bulunuyor. tavsiye ederim.
 8. Dot 3 boya sökücü

  Kısmen montajlanmış bir panzer2im var. Kısmen de boyadım ancak boyamadan hiç memnun değilim sökmek istiyorum. Bu dot3ü gözüme kestirdim ama yapıştırıcı ile ters bir reaksiyona girip makete zarar vermesinden korkuyorum. Bu konuda bilgisi, tecrübesi olan var mı?
 9. Bu arada çok teşekkür ederim. Şu ana kadar tüm etkinliğim telefondaydı ancak telefonda cevap yazmaya çalıştığımda ilginç bir şekilde şu ana kadar yazılmış tüm mesajları alıntılıyordu. üzerinden çok uzun zaman geçmesine rağmen düzeltemedim bu durumu. Ancak bilgisayardan girebildiğim iiçn cevap yazma fırsatını şimdi buldum. çok teşekkür ederim tekrardan.
 10. Merhabalar, edirnede üniversitede okuyorum. bir kaç yıldır maketler ile uğraşıyorum. Ama uzun süre kendi kendime 1/72 maketler ile oyuncaktan hallice olacakları kadar uğraştım. Bir süredir de burayı takip ediyorum. Bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Hava tabancam yok. Fırça ile boyamaya çalışıyorum. Fırça ile nasıl boyanır hala bir sistematik oturtmuş değilim. Tam montajdan sonra mı boyamak montaj sırasında mı boyamak daha iyi oluyor, nasıl fırça izinden kurtulurum bulmaya çalışıyorum. Macun kullanımına da yeni başladım sayılır. Bu makette bolca denedim. Ön tarafta zımparayı ulaştıramadığım bir yerde bolca kaldı. Kum torbaları ile kapatmayı düşünüyorum. Ancak taretin alt kısmı da oldukça pürüzlü geliyor bana. Bir yandan da incelediğim sherman fotoğraflarındaki dokuyu andırıyor gibi geliyor. Tüm fikirlere eleştirilere açığım. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler. https://pin.it/5gy3ntscgxaiva
 11. Standart milliputtan internette bulduğum fotoğraflara göre kum torbası yapmaya çalıştım. Biraz büyük geldiler. 1/35 yapmaya alışkındım ama 1/48'de ölçeği pek tutturamadım. Aslında bu aşamanın ilerisine de geçtim. Kum torbaları boyandı pigment uygulaması yaptım bitimine az kaldı.
 12. 1/72 |MK1 ''Female'' British Tank| Masterbox| Ahmet Aslanlı

  Kitap konu ile ilgili gerçek bir kitap mı Yoksa görünen sayfaların baskısını alıp onları eskitip falan mı yaptınız?
 13. Ellerinize sağlık bayram bey konuyu takipteyim. Haddime olur mu bilmiyorum ama tel sanki biraz daha gergin olsa çok daha iyi duracak gibi.
 14. ??? |R2D2 |Burak BARDAKÇI

  Teşekkürler.
 15. Bir kaç sene önce kadıköydeki eskici arabalarından birinde bulduğum R2d2 oyuncğını daha gerçekçi bir hale getirmeye karar verdim. Kendisi sadece şablon olarak benzemekteydi. Olmayan yerlerdeki içe detayları tamiya putty beyz ve milliput sarı/gri ile doldurdup zımparalıyorum. Detayları istediğim noktaya getirince boyama işine geçeceğim. Burda da rengi bir denedim. Oyuncağı parçalarına ayırırken burayı çatlattık. Zaten kafa da iki parça. Birleşme çizgisine çektiğim putty çatladı. Yenileyeceğim.
 16. Teşekkür ederim. Genel olarak nasıl bir teknik kullanmak gerekir anlamında sormuştum. bu kadar olmasa da bir kaç renk modülasyon daha yaptım. İlk fırsatta yükleyeceğim. Teşekkürler ilk fırsatta bakacağım.
 17. Shermanlardaki namlu tutucu aracın kamuflajı ile beraber boyanmıyor muydu?
 18. Teşekkür ederim yorumlarınız için. Taretin altında birleşme kısmında macun yok beyaz ile astarlama yapmaya çalışmıştım. Taret 2 parçaydı. Birleştirdiğimde aralarında boşluk kaldı. Macunla kapatayım derken o macunu güzelce bir de yaydım batırdım biraz. Zımparadan sonra böyle bir görüntü kaldı. Ön taraftaki kabartı da yine macun. Orada yaklaşık 1 mmlik bir boşluk vardı. O macunu da elimden geldiği kadar zımparaladım ama dediğim gibi ulaşamadım. Oraya kum torbası vs. Yığarak örtmeyi planlıyorum. Macunu zımparalama işleminin bir prosedürü var mıdır?
 19. Pinteresetten de paylaşım yapılabileceğini okuyunca öyle denedim. Teşekkür ederim. ??
 20. 1/72|İDF Merkava Mk.III|Revell|Burak Bedir

  Ellerine sağlık burak.
×