Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Erhan Kordon

ÜYE
 • Content count

  252
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Erhan Kordon

Profile Information

 • Cinsiyet
  Male
 • Yer:
  Değirmenaltı / TEKİRDAĞ

Recent Profile Visitors

1,267 profile views
 1. Herkese bulaşacak Erhan abi. Bunun başka yolu yok. Dünya Nüfusu bu Virüs e aynı grip yada nezle gibi kapmadan, bağışıklık geçirmeden düzelmez bu meret. Aşısı yok bir şeyi yok. Aşısı olsaydı, gripede nezeleyede aşı bulurlardı 😂
 2. Gerçekten renk tonları güzel görünüyor. Askeri araçtan pek anlamam ama göze çok güzel hitap ediyor. Elinize sağlık.
 3. Keşke kategori başına 2 katılım hakkımız olsaydı. Mesela ben 1 tır 2 araç 1 uçak ile katılmak istiyordum ama tırla araçlar aynı kategoride 😥
 4. @Gökay Yalçın Üstad. Elimde devam eden modellerim var. Şimdi İlk sorum şöyle. Bu yarışma için yeni bir modele başlamak istiyorum. Bu modelin yapım aşamalarını fotoğraflamam şartmı? Diğer bir sorum ise devam eden modellerin yapım aşamalarını resimlememiştim. Yarışma vs katılmayı düşünmediğim için. Ama Şimdi yarışmak için değil katılım olsun diye, yarışmaya katılmaya karar verdim. Bu modelin bitmiş halini yapım aşaması olmadan (Bitmeye yakın olan model) paylaşabilirmiyim o modelle katılabilirmiyim?
 5. Hakan abi, ağızım açık izledim Transitin evrim geçirmesini. Vallaha yok öyle birşey. Her model ayrı bir güzellik. Her model ayrı bir hayranlık. Süper. Ne diyim. Kelimelerin kifayetsiz kaldığı an desem.
 6. Teşekkürler. Umarım üstesinden gelebilirim. Teşekkürler. Valla inanın uçaklarla aram hiç yoktur ama 2 uçam gördüm 72 ölçek revell de aşık oldum uçaklara aldım. İnşallah bitimide güzel olurda dediğiniz gibi izlettirir kendini. Kenan agam arada kafa dinlemek lazım yahu. Hep sivil sivil. Azcık tiner kafasından kurtulayım. Biliyosun oto tineri ağır kokuyor😂 Teşekkürler.
 7. Tekrar Merhaba güzel forum ailesi. Son yorucu aracımdan sonra bir branş değişikliği yaparak birde jet yak istedim. Stoğumda 3 küçük kuşum var onlarla azcık vakit geçireyim. Yav sivilci adam uçakmı yaparmış. Kafama taş yağcak taş. İlk kez bir uçak denemesi yapıcam. Aslında tam ilk değil daha evvel bir iki ikinci dünya savaşı uçakları denemem olmuştu ama daha hobinin çok başındaydım hiç tecrübem yoktu. Şimdi hala başındayım ama azcık tecrübem birikmişken bir deneme yapayım dedim. Uçakçı üstadlarımdan şimdiden özür diliyorum göz zevklerini bozacağım için 😁 Ağaçlarımız böyle. Küçüçük kuşum gövdesini zibilyon parça vermekte nedir Eyyy revell. Naptın. Koltukları boyayıp detay boyamasına geçtim. Ama resimde çok açık çıkmış normal rengi böyle değil. Zibilyon parçadan oluşan gövdenin gövdesini😁 birleştrdim kokpiti topladım. Yapıştırma işleminden sonra gövde üzerini panel line ile çizgilerini belirginleştirdim. Zımpara vs işleminde kaybolanları görmek açısından. Son olarak yine parçalı kuyruk ve arka kövdeyi toplayıp yapıştırdım ve panel attım. Şimdilik böyle bıraktım. Henüz putty atılcak bölgelere vs zımparalama işlemine geçmedim. Hiç uçak yapmadığım için referans resimlerini araştırıp gövdeyi düzeltmeye çalışcam. Beklediğimden daha zormuş. Parçalar çok ufak. Ben çok acemiyim. Tekrar görüşmek dileğiyle.
 8. Hakan abi kolay gelsin. Elinde nasıl bir efsane çıkacak merakla bekliyorum 😊👍
 9. Teşekkür ederim. Teşekkür ederim. Doğaçlama renkler kullanmayı seviyorum. Benim stilimde o diyelim 😂
 10. Teşekkürler. Gerçekten güzel araç. İnsan keşke tamiya yapsaymış demeden edemiyor. Çok teşekkür ederim beğenmenize sevindim. Teşekkürler Hakan abim. Çok Teşekkürler. Teşekkürler.
 11. Merhaba forum ailesi. Bu sıkıntılı günlerde ücretsiz izine çıkarılmışken yeni tamamladığım modeli paylaşmak isterim. Yine Saygıdeğer Mustafa abimden almış olduğum bir kit kendisi. Stoğunda belkide on yılı aşkın süredir yatmakta olan başlanmış ağaçlarından kesilmiş ama bitirilmemiş olan bu güzel arabayı garajıma alıp restore etmek gerçekten zevkliydi. Aracın tüm krom kaplamalarını söküp alclad crom ile boyadım. Gövde üzerinde trimler içinde Model Master ın Chrome Silverını kullandım. Aracın renk seçiminde her zaman yaptığım gibi doğaçlamaya gittim. Orjinalinde olan renkler değiller yani. Bir diğer konu bu kit beni ciddi manada zorladı. Aracın kendindenmidir kitin kendindenmidir bilmiyorum ama birda daha mümkün mertebe Heller e bulaşmak istemediğimi anlamış oldum.
 12. Adam yapıyor yahu. Ben ayrıntı bilmem ama gayet hoş ve güzel duruyor. Eline sağlık agam.
 13. Abi enfes olmuş. Harika.
 14. Eline sağlık Master Of The Merkava Musti. 😂Canlısını yakından gördüğüm bızıklayabildiğim bir modeldi. Tekrardan ellerin dert görmesin. Yenisinin resimlerini bekliyorum artık.
 15. Valla çok güzel olmuş siz beğenmesenizde. Figüre özenmiyor değilim böyle yapımlar gördükçe. Elinize sağlık.
×