Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Serhat Örter

ÜYE
 • Content count

  100
 • Joined

 • Last visited

About Serhat Örter

Profile Information

 • Cinsiyet
  Male

Recent Profile Visitors

870 profile views
 1. 30.10.2020 İzmir Depremi

  Büyük geçmiş olsun İzmir'e. Kırılan dökülen maket olsun her ne kadar üzse de tekrar yapılır. Allah beterinden korusun.
 2. Ben genelde aksiyon dioramalar severim ama bu çok güzel olmuş. Eline sağlık
 3. Yapıp beğenmediğiniz, yarım kalan, atmaya kıyamadığınız ama birisi istese verebileceğiniz, kötü boyalı, boyasız Tamiya'nın SDKFZ 251/1 arıyorum. Figürlere gerek yok. Kafamda full track bir sdkfz projesi var. Maalesef yeni bir araç alacak bütçe çıkartamıyorum. Ama gönlünüzden koparsa projemi tamamlayıp sizlerle paylaşmayı çok isterim.
 4. German Sd.Kfz. 7/1 Top çeker olarak kullanılır mı ?

  iyi siteymiş (thums up)
 5. German Sd.Kfz. 7/1 Top çeker olarak kullanılır mı ?

  Bence bir kış dioramasında acil bir geri çekilme sahnesi için gayet uygun olur. Elde ne kaldıysa kullanılarak geri çekilen bir ordu, geri çekilmeyi destekleyecek at arabasında yaralı askerler, geri çekilmeyi betimleyecek farklı üniteler, bence çok güzel bir diorama olur. Bacağı sarılı askerin üzerine battaniye gibi bir şey yapabilirsen puttyden kurtarır gibi.
 6. Yeni başlık açarsam çok kalabalık olur diye düşündüğümden soruyum. Almanların bulduğu gece görüş dürbününün nasıl çalıştığını, hangi renk gösterdiğini gösteren bir video yada belge var mı?
 7. Tamiya Vernik ve boya inceltme oranı

  Ev yap malzemeler yapan modelcilerin farklı farklı formülleri oluyo. Akrilik tiner için ya da ab temizleyici için kimisi retarder kimisi gliserin kullanıyo. Dediğim gibi retarden denen şey aslında %75-80 gliserin, gerisi distile su. Distile su, gliserin, renksiz tutkal akrilik boyaların genel bileşenleri. Retardırı inceltmek isterseniz distile su kullanın, distile su yoksa içme suyu. Musluk suyunda bir çok farklı malzeme olduğu için karışımları etkisini azaltabilir, boza bilir de.
 8. Tamiya Vernik ve boya inceltme oranı

  Bu kendi formülünüzse evyap akrilik tineri bulmuşsunuz demektir. Retarder yerine bir ab haznesi için 3 damla gliserin de olur, zira retarder zaten çoğu gliserinden oluşan distile sudan başka birşey değil.
 9. Görmeyen var mı?

  Bence bu başlık çok güzel oldu, farklı ve enteresan çalışmalar bu başlık altında toplanırsa gelecekte fikir vermesi açısından yada yaratıcı örnekler görmek için bir rehber olabilir.
 10. Tamiya Vernik ve boya inceltme oranı

  Yalnız değilmişim, çok sevindim. O en koyu british aksanı çözmek için defalarca videoları başa sarıp sarıp tekrar izlemişliğim var. En iyisi vakit ayırıp denemeler yapmak. Bruce Lee amcanında dediği gibi Ben bir kerede 10.000 tekme çalışandan korkmam ama bir tekmeyi 10.000 kere çalışandan korkarım.
 11. Tamiya Vernik ve boya inceltme oranı

  60:40 derken 60 tamiya değil mi hocam?
 12. Görmeyen var mı?

  Manyak bi şey di mi ? Orjinal sitesi bu değil, orjinalinde tek bir kişinin çalıştığı yazıyodu, rus olması lazım.
 13. Tamiya Vernik ve boya inceltme oranı

  Bir arkadaşım tamiyayı lakerle inceltmenin daha iyi olduğunu söylemişti, ipa püskürtme sırasında belli bir mesafeden sonra çok çabuk uçtuğu için boyanın yapışması zorlaşıyomuş demişti. Ben lakerle denemedim hiç, belli ki lakerli tamiya apayrı bir şey. Ama hakkaten ipayla attığımda da kadife gibi bir doku bıraktığını gördüm. Elimde tamiya boyalar var ve kullanmak istiyorum. 1 +1 ipa tamiya mı yapsam yoksa ipa'yı daha az koyup öyle mi atsam ? Elimde craft boyası olduğunu düşündüğüm pebe'nun deco boyası var, yoğun bir boya, vallejo yada evyap akrilik tinerle inceltip güzelce karıştırınca ab rahatlıkla atıyo. Matematiksel oranını bilmiyorum ama, süt kıvamı gibi olması lazım.
 14. Görmeyen var mı?

  Bu dioramayı gördünüz mü ? http://poxe.ru/funpic/1166315069-hell.-bratja-dzhejjk-i-dino-chepmeny.html
×