Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Osman Yener

ÜYE
 • Content count

  333
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Osman Yener

 1. F-16C Aggressor Vipers [1/72] [PM Model]

  İnceleme çok güzel olmuş, objektifinize klavyenize sağlık. Yurtdışında muadil decali bile daha yüksek ücretlere satılırken yeni jenerasyon yapım kılavuzu ile harika bir paket bence. Çok yaşasın PM.
 2. Çok güzel olmuş ellerinize, gözlerinize sağlık.
 3. Bulut hocam dediğim gibi revell bunun late versiyonunu bu yaz çıkaracak. Onu alıp projeye o kitle devam eder onun parçaları bu kitten kullanmayacağınız parçaları birleştirir early’yi elden çıkarırsınız. En maliyeti düşük dönüşüm bu olur herhalde.
 4. Bulut Bey, kolay gelsin. Revell’in P-51D’si detaylı ve güzel bir kit. Sizde güzel eklentilerle onu daha da güzel hale getirmeye başlamışsınız. Ben genel olarak modern jet sevsemde P-51 favori pervanelim. Sivrihisarda P-51 gösterisi sonrası bir heycanla aynı kiti almıştım, sırasını bekliyor. Sizin projede modelleyeceğiniz versiyon ile ilgili birşey gözüme battı. Decalini seçtiğiniz uçak late versiyonken revell’in kiti early. Kuyruk konusunda birşey yapacakmısınız? Bu yaz revell late olanını çıkaracak onunla projeye devam edilebilirsiniz. Şimdiden devamı için kolay gelsin.
 5. Üzülmeyin vakuform kanopi ile gayet güzel olur. En kötü;
 6. Gelinen aşamada ortaya çıkmış sonuç çok güzel, ellerinize sağlık. Devamı içinde kolay gelsin.
 7. Bu kuşun gelmemesi iyimi oldu, kötümü olduyu önünüzdeki 10 yıllar bize gösterecek. Memleket için en iyisi olmuştur umarım. Bu arada bir şuna bak bir F-16'ya. Estetik olarak bir türlü ısınamadım bu uçağa. Elinize, gözlerinize, emeğinize sağlık. Güzel bir çalışma olmuş.
 8. Teşekkür ederim Erkan Bey. Resin koltuklar olmasa kitin içinden çıkanlar görsellikten çok şey alacaktı gerçekten. Kitin montajı hemen hemen sorunsuz gidiyor, güzel kalıplanmış gerçekten. Kamuflaj konusuna gelince F-4'leri olsun, aggressor F-15'leri olsun JASDF gerçekten muhteşem bir çeşitlilik sunuyor. Üstelik uçaklarına da epey iyi bakıyorlar, eskitme sevmeyenler için bayağı güzel bir durum. Az bir yıkama ile kiti hızlıca bitirebiliyorsunuz.
 9. F-16 estetik olarak en sevdiğim uçaklardan biri olmuştur. Farklı kamuflajlı versiyonları olsun, değişik mühimmat yükleme varyasyonları olsun, ortaya birçok kombinasyonda model çıkarmanıza olanak sağlayan bir uçak olarak ne kadar yaparsanız yapın sıkılmıyorsunuz. F-2’de bu versiyonlar arasında en farklı olanlardan. Esasında tam olarak bir F-16’dan ziyade JASDF ihtiyaçları çerçevesinde özelleştirilmiş F-16 block 40 baz alınarak geliştirilmiş yeni bir uçak desek hata olmaz. Bu uçağın standart F-16’dan farkları uzatılmış boyu, genişletilmiş kanat alanı ve Japonlara özgü donanımları. Bu kadar lakırdı sonrası kite gelecek olursam, hasegawanın güzel modellediği uçaklardan biri. Genel olarak internette kitle ilgili pek olumsuz bir yorum yok. Benim tespit ettiğim tek kötü yanı bu kadar güzel bir modele yakışmayacak basitlikte ve kabalıktaki fırlatma koltukları. Ben onları resin olanlarla değiştirdim ve kite başladım. Kitimizin kutu görünümü. Toplanmış kokpit. Ben kitin kokpit detay seviyesini gayet beğendim.
 10. Teşekkür ederim İsmet Bey. Resin koltukların boya işlemi bitti. Kokpiti yerine yerleştirip gövdeyi sorunsuz bir şekilde kapattım. Kanatların tamiya F-16 gibi gövdeyle birleşik tek parça olmaması hoşuma gitmemiş olsada kuru montajında bir sıkıntı yaşamadım.
 11. F-15 1/48 ölçekte heybetli bir model oluyor. Revell’in bu kitide genel olarak sıkıntısız kalıbıyla modelciye güzel bir çalışma zemini sağlıyor. Keşke revell’den doğru düzgün decallerle yine çıksa. Çalışmana gelecek olursam, montaj kısmı gayet güzel, ana kamuflaj ve üzerindeki tonlamalar tam kararında. Sadece diğer arkadaşların vurguladığı gibi motor bölgesi gerçekçi görünmemiş. Decallerdeki sıkıntılarda genel bir şikayet durumu. Açıkcası yapım aşamasında decallerin durumunu görünce benimkini başka bir opsiyona döndürmeye karar verdim, bakalım. Mevcut decallerle bir iki deneme yapayım. Birde modeli daha güzel fotoğraflamalısın bence, modelin yarısı gölgede kalmış. Ellerine, gözlerine, emeğine sağlık.
 12. Kenan Bey, ellerinize gözlerinize sağlık. Harcadığınız emeğin sonucunda harika bir çalışma ortaya çıktı.
 13. Italerinin eski kalıp, dışa detay ve eksikler barındıran bir kiti. Ama beni çocukluğuma götüren bende anısı olan bir kit olduğu için tekrar yapmak istedim. Bir iki ufak dokunuş ile elden geldiğince toparlamaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz ve her türlü eleştiriye açıktır.
 14. Teşekkür ederim. Teşekkür ederim. Teşekkür ederim. F-14 modern dönem jetleri arasında ikonikleşmiş az sayıda uçaktan biri gerçekten. Dediğiniz gibi öyle 80’ler ile kısıtlanabilecek bir uçak değil. 8 yaşındaki oğlumunda en sevdiği uçak?
 15. Teşekkür ederim Kenan usta, benimde favori uçağım. Çocukluğu 80’lerde geçip de F-14’e hayran olmayan havacılıkla ilgili fazla kişi yoktur herhalde.? Egzozlardaki durumu biliyorum fakat italeri sadece açık olan motor nozullarını vermiş. Bu yüzden ilk aşamada uçar pozisyonda yapmayı da düşündüm ama iniş takımı kapakları tesfiyesi çok uğraştıracaktı, vazgeçtim.
 16. Elinize gözlerinize sağlık, çok hoş bir bitiş elde etmişsiniz.
 17. AMK 1/48 Tomcat modeli ile ilgili

  Nejdet Bey, yapım olarak tamiya kadar basit ve sorunsuz bir yapısı yok. Bazı detay hataları da bulunmakta fakat genel olarak çok detaylı ve bitince göz alıcı olan bir kit. Kitle birlikte gelen mühimmat çeşitliliği ve decalde gayet başarılı. Elimde tamiya olmasına rağmen bakıp bakıp duruyorum.
 18. Detay çalışmalarınız ve ortaya çıkan sonuç çok güzel, bayıldım. Bu başlığı bitince yapım referansı olarak bilgisayara indireyim. Devamı için şimdiden kolay gelsin.
 19. Gayet iyi gidiyor, motor bölümündeki çalışma ve ışıklara eklediğiniz detay çok hoşuma gitti. Kolay gelsin.
 20. A-7 tipini çok sevdiğim bir uçak. Bende aynı kiti E versiyon olarak modelleyeceğim ileride. Sizin başlangıç gayet güzel oldu, devamı için kolay gelsin.
 21. USS Saratoga 1990 Istanbul - Izmir - Antalya durağı

  F-16'nın kuyruk numarası 88-0030. F-16.net'te servise giriş tarihi olarak 28 Aralık 1989 olarak görünüyor. Fotoğraftaki F-14'lerde USS Forrestal'da konuşlu CVW-6'nın VF-11 ve VF-31 filolarına ait uçaklar. Bu filolar 1991 aralık ayına kadar USS Forrestal'da bulunmuşlar. Dolayısıyla bu fotoğrafların çekildiği dönem 90-91 yıllarında olmalı. Şu uçağı uçarken gün yüzüyle görememiş olmak çok üzücü. Bu arada Burak Bey proje harika.
×