Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Gürkan Arif

ÜYE
 • Content count

  85
 • Joined

 • Last visited

About Gürkan Arif

Profile Information

 • Cinsiyet
  Male
 • İlgi alanları
  2. Dünya Savaşı
  Maket Yapımı

Recent Profile Visitors

908 profile views
 1. AirBrush tavsiyesi.

  İsmet hocam bu dediğim markaları almam bana yeterli olur mu ?
 2. AirBrush tavsiyesi.

  Kürşat bunlar çok eski. Resimleri bile gözükmüyor. Zaten bunların çoğuna baktım. Sizce bu iki ürünü alayım mı ?
 3. AirBrush tavsiyesi.

  Arkadaşlar gözümü kararttım ve airbrush almaya karar verdim. Hayatımda hiç airbrush kullanmadım ama alacaksamda alabileceğimin en iyisini alayım diye niyetlendim. Şimdi altta yazacağım iki markayı alayım mı ? Yoksa bunun yerine şunu al diyeceğiniz birşey var mı? Birde bunlara ne tür boya ve yardımcı ekipmanlar alayım. Fikirleriniz çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim. Sparmax MAX-4 Airbrush Kuletaş 9 Litre Ultra Sessiz Ve Yağsız Hava Kompresörü
 4. Temel eskitme ( Doğallaştırma ) yöntemleri

  Adamdaki boyalara malzemelere ve ortama bakar mısınız ? Bu ülkede kaçta kaçımız böyle bir ortam kurabilir? Nerede nasıl yapabilir? Bazen diyorum ki dünyanın en güzel ülkelerinden birinde çok kötü şartlarda yaşıyoruz.
 5. 22 Euroluk Gümrük Muafiyeti Kaldırıldı

  Size çok katılıyorum. Buna vergi denemez, ya haraç denir yada savaş tazminatı. Madem devletin bu kadar cari açığı var. Adama sorarlar o zaman neden bu kadar harcama yaptın? Eğer gelirin 1 lira ise gidipte 10 liralık harcama yapamazsın. Bunlar maşallah harcamışta harcamış. Neye güvenipte bu kadar harcamışlar oda aşikar. Madem bu kadar tasarruf peşindesiniz , çinden gelen üç beş eşyaya vergi koyacağınıza kendi tükettiklerinizi azaltın. Devlet hala ama hala harcamadan kesmiyor. Şimdi ben evime gelmesini düşündüğüm eşyaları , büyük bir ihtimal vergisini vermek için gümrüğe kadar gidip oradan mı teslim alacağım? Eğer böyle ise gene diyorum yazıklar olsun. Ya elin çinlisi, ürünü üretiyor karını koyup bana taa çinden evime kadar göndereceğini taahüt ediyor. Bizimkiler bu işlemlerde ne katkı yaptıda benden vergi istiyor? Birde vergi vermek için paşalarımın ayağına gitmek zorundayım.
 6. 22 Euroluk Gümrük Muafiyeti Kaldırıldı

  Beyler şimdi ben yaklaşık 2 hafta önce AliExpresten 80 dolarlık bir alış veriş yaptım. Bu ürünler doğrudan evime mi gelecek yoksa herhangi bir yerden teslim almam mı gerekecek ? Hadi diyelim evime geldi kapıda vergi mi vereceğim ? Verirsemde kredi kartı ile ödeyebilir miyim ? Birde devlet baba herşeyden vergi alarak sadece kendi gelirini kısıtlıyor. Bu bizim hem hukümetteki hemde muhalefetteki millet vekillerinin harcamalarını keserek zaten çok güzel bir tasarrufa girebiliriz. Ben herhangi birinin 1 trilyon 200 bin liralık telefon faturasını ödemek istemiyorum. Ülkede kayıtlı (ki bu kayıt enson 2013 de yapılmış) 175 bin den fazla makam aracı var. Sadece şunları kıssalar inanın biz maket için vergi vermezdik.
 7. command conquer daki araçlara benzemiş. eline sağlık
 8. Luke abi gerçekten profesyonel. Abi bunu yapmak kolayda içeride negativer ion generator diye birşey var onu bulmam lazım.
 9. Arkadaşlar merhabalar. Uzun bir süredir üzerinde çalıştığım Hobbit evini bitirmek üzereyim. İnternette bulduğum örnek resimlerden bu modeli geliştirdim. En son toprak çatısını ekledim. Fakat yardımınıza ihtiyacım var. İstanbul içinde statik çim ekme makinası olupta çatıma çim eklememe yardım edecek arkadaş var mıdır ? https://ibb.co/jf3MbW8 https://ibb.co/0ZT92S9
 10. Dubai'de maket dükkanı

  para var huzur var. türkiye'de nerede böyle yerler. garajımız bile yok ki hobi ile uğraşalım
 11. Hakan abi sen bildiğin delisin. Bu nedir böyle.? Kesinlikle istanbul gibi büyük şehirler senin gibi deli ve yetenekli insanlara tasarlattırılmalı. Ayakta alkışlıyorum seni.
 12. Merhaba

  Beton işi ne durumda? İşler azaldı mı ?
 13. %30 ek gümrük vergisi müjdesi!

  120 liraya aldığım internetin fiyatı 350 lira oldu. %30 ek vergi çok az durdu bunun yanında. Ben devletimi anlamıyorum. Yurt dışından neredeyse vergisiz nohut ve mercimek alıyoruz buna bir çare olmuyorlar. Fakat insanları stresten uzak tutacak, kaliteli zaman geçirmemizi sağlayacak, medeniyet ve zekayı arttıracak bir uğraş için bir hobi için bu kadar vergi alınıyor. Ayıptır , yazıktır ve yanlıştır. Sonrada memleketten neden sanatçı çıkmıyor diyorlar
 14. Merhaba Hobiye Başlıyoruz

  Kapandı orası. Ayrıca Kadıköyde ki kadar malzemesi yoktu
×