Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal

Gürkan Arif

ÜYE
 • Content count

  78
 • Joined

 • Last visited

About Gürkan Arif

Profile Information

 • Cinsiyet
  Male
 • İlgi alanları
  2. Dünya Savaşı
  Maket Yapımı

Recent Profile Visitors

500 profile views
 1. 22 Euroluk Gümrük Muafiyeti Kaldırıldı

  Size çok katılıyorum. Buna vergi denemez, ya haraç denir yada savaş tazminatı. Madem devletin bu kadar cari açığı var. Adama sorarlar o zaman neden bu kadar harcama yaptın? Eğer gelirin 1 lira ise gidipte 10 liralık harcama yapamazsın. Bunlar maşallah harcamışta harcamış. Neye güvenipte bu kadar harcamışlar oda aşikar. Madem bu kadar tasarruf peşindesiniz , çinden gelen üç beş eşyaya vergi koyacağınıza kendi tükettiklerinizi azaltın. Devlet hala ama hala harcamadan kesmiyor. Şimdi ben evime gelmesini düşündüğüm eşyaları , büyük bir ihtimal vergisini vermek için gümrüğe kadar gidip oradan mı teslim alacağım? Eğer böyle ise gene diyorum yazıklar olsun. Ya elin çinlisi, ürünü üretiyor karını koyup bana taa çinden evime kadar göndereceğini taahüt ediyor. Bizimkiler bu işlemlerde ne katkı yaptıda benden vergi istiyor? Birde vergi vermek için paşalarımın ayağına gitmek zorundayım.
 2. 22 Euroluk Gümrük Muafiyeti Kaldırıldı

  Beyler şimdi ben yaklaşık 2 hafta önce AliExpresten 80 dolarlık bir alış veriş yaptım. Bu ürünler doğrudan evime mi gelecek yoksa herhangi bir yerden teslim almam mı gerekecek ? Hadi diyelim evime geldi kapıda vergi mi vereceğim ? Verirsemde kredi kartı ile ödeyebilir miyim ? Birde devlet baba herşeyden vergi alarak sadece kendi gelirini kısıtlıyor. Bu bizim hem hukümetteki hemde muhalefetteki millet vekillerinin harcamalarını keserek zaten çok güzel bir tasarrufa girebiliriz. Ben herhangi birinin 1 trilyon 200 bin liralık telefon faturasını ödemek istemiyorum. Ülkede kayıtlı (ki bu kayıt enson 2013 de yapılmış) 175 bin den fazla makam aracı var. Sadece şunları kıssalar inanın biz maket için vergi vermezdik.
 3. command conquer daki araçlara benzemiş. eline sağlık
 4. Luke abi gerçekten profesyonel. Abi bunu yapmak kolayda içeride negativer ion generator diye birşey var onu bulmam lazım.
 5. Arkadaşlar merhabalar. Uzun bir süredir üzerinde çalıştığım Hobbit evini bitirmek üzereyim. İnternette bulduğum örnek resimlerden bu modeli geliştirdim. En son toprak çatısını ekledim. Fakat yardımınıza ihtiyacım var. İstanbul içinde statik çim ekme makinası olupta çatıma çim eklememe yardım edecek arkadaş var mıdır ? https://ibb.co/jf3MbW8 https://ibb.co/0ZT92S9
 6. Dubai'de maket dükkanı

  para var huzur var. türkiye'de nerede böyle yerler. garajımız bile yok ki hobi ile uğraşalım
 7. Hakan abi sen bildiğin delisin. Bu nedir böyle.? Kesinlikle istanbul gibi büyük şehirler senin gibi deli ve yetenekli insanlara tasarlattırılmalı. Ayakta alkışlıyorum seni.
 8. Merhaba

  Beton işi ne durumda? İşler azaldı mı ?
 9. %30 ek gümrük vergisi müjdesi!

  120 liraya aldığım internetin fiyatı 350 lira oldu. %30 ek vergi çok az durdu bunun yanında. Ben devletimi anlamıyorum. Yurt dışından neredeyse vergisiz nohut ve mercimek alıyoruz buna bir çare olmuyorlar. Fakat insanları stresten uzak tutacak, kaliteli zaman geçirmemizi sağlayacak, medeniyet ve zekayı arttıracak bir uğraş için bir hobi için bu kadar vergi alınıyor. Ayıptır , yazıktır ve yanlıştır. Sonrada memleketten neden sanatçı çıkmıyor diyorlar
 10. Merhaba Hobiye Başlıyoruz

  Kapandı orası. Ayrıca Kadıköyde ki kadar malzemesi yoktu
 11. Merhaba Hobiye Başlıyoruz

  Eyvallah kardeşim. Sırf bu mağazalar için yurtdışıma gitmek istiyorum. 10 bin avrom olsun yeminle harcarım hepsini.
 12. Merhaba Hobiye Başlıyoruz

  4791'i aradığımda yok dediler. Bundan başka bildiğin bir yer var mı ?
 13. Merhaba Hobiye Başlıyoruz

  Teşekkürler Gökay. Ben site adresi olarak değilde ürünleri canlı canlı görebileceğimiz dükkanlar biliyor musun? Şuraya git kesin aradığını bulursun diyebileceğin bir yer ? İstanbulda gezip görmek istediğim hiç bir yer yok. Bu tip dükkanlara girince rahatlıyorum resmen. Avrupa yakasında da böyle bir dükkan olsa çok güzel olur. Edit : Maketistan'ı aradım elinde olmayan ürünler var, istediğim ürünlerde tükendi yazıyor. Dükkanınız var yanınıza gelebilir miyim diye sordum yok dediler. Sadece internet satışları mevcutmuş.
 14. Merhaba Hobiye Başlıyoruz

  Arkadaşlar benimde daha farklı bir sorum olacak. İstanbul'da statik cim çeşitlerinden tut , ahşap minyatür çalışmalarım için gerekli materyalleri bulabileceğim dükkanlar var mı? Kadıköy'de bir güvenmaket var ve bana çok uzak kalıyor. Avrupa yakasında envai çeşit ürün bulabileceğim yerler var mıdır ? Nereleri tavsiye edersiniz ?
×