Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

mustafa dinçer

ÜYE
 • Content count

  125
 • Joined

 • Last visited

About mustafa dinçer

 • Birthday 07/29/1985

Profile Information

 • Cinsiyet
  Not Telling

Recent Profile Visitors

1,384 profile views
 1. Kimilerine Göre Mini Hediye stoğum :)

  Geçmiş olsun kimseye bir şey olmaması sevindirici. Ne olur ne olmaz diye evde ufakta olsa bir yangın söndürücü bulundurmak gerekiyor. Görüldüğü kadarıyla siz oda boyutuyla kurtarmışsınız.
 2. internet alışveriş siteleri

  Yazdıklarınızı görünce aklıma hobimaket ortak yurt dışı alışveriş bölümü kurulabilir. Bir kişi yurtdışından kit mi alacak kargo pahalı mı geliyor satıcının linkini verir ilgilenenler satıcının başka ürünlerine bakar istediği ürünler varsa ortak siparişler verirlerse kargoyu da paylaşırlar. Gayri resmi olarak bu durum zaten oluşmuş arkadaşlar ortak sipariş vermekten bahsediyorlar bu forum içi geliştirilerek kullanılabilir. Bir de tabi Amerika da adres alarak paket birleştirilen alışverişler var ama onu hiç denemedim.
 3. Çok teşekkürler arkadaşlar Evet kit fazla dışa detay, ön iniş takımı için bile yer yapılmamış Bir ingiliz atasözü derki ucuz kit alacak kadar zengin değilim Kanat uçlarındaki yakıt tankında kot farkı biraz fazlasıyla fazlaydı, boya sonrası iyice belirginleşti. Bende tekrar zımpara atarak farkı sıfırlamaya çalıştım. Bayağı bir uğraş verdim Kokpitte bir F 104 koltuğunu modifiye ederek kafa ve yan kısımlarını keserek Banshee uygun hale getirdim. Burna ve tank uçlarına kırmızı attık. Beyaza kırmızı güzel gidiyor. Sabit roketler siyah patlayıcı başlıklar, hemen arkasına koyu kırmızı decaller. O dönemerde roket podu olayı olmadığı için roketler altlı üstlü yerleştiriliyor. Benzer durum yine yaptığım 1/72 testors F 84F de de vardı. Sabit roketler altlı üstlü yerleştiriliyordu. Rütuşlar için bekleme durumuna geçtim. Düzeltmem gereken yerler var ondan sonra verniğe gelecek ters duruyor ama kokpit camı takılmadı.
 4. Bir ayda üç sherman bu maket dünyasında bir rekor olmalı. Biraz daha zorlasak İkinci Dünya savaşı Amerikan üretim hızını yakalayacaz
 5. İlk önce uçağımızdan bâhsedelim Banshee kelt dilinde doğa üstü yaratık demekmiş ing. karşılığını bulamadım Uçağımız şimdi boeing in bir parçası olan McDonnell tarafından (yeni nesil için not: Hamburgerci Mcdonald la karıştırmayalım )uçak gemisi konuşlu uçak olarak tasarlanmış. Uçağın yapısı incelendiğinde döneminin diğer uçaklarından farklı olarak bana daha çok hava yer görevli bir uçak olarak geldi. Sadece 2 adet 0.50 cal. topu var. Diğer silah yükü kitte serbest düşümlü bomba ve roketler. Uçağımız Kore savaşına katılmış. Toplam üretimi 895 adet olmuş. Dönemin diğer uçaklarına kıyasla envanterde kalış süresi de kısa olmuş 10 yıllık bir aktif görev süresi var. Kite gelirsek terrible ötesi demek yerinde olur. Kiti bu yüzden tavsiye etmiyorum. Fakat bu dönem uçakları ilgimi çektiği için birde benim için serbest olarak boya denemesi yaparsam uygun bir tecrübe olacağını düşünüyorum. Bir kaç yıldır bu uçağı edinmek kafamdaydı yani. Uçakta pilot koltuğu, kokpit denen bir durum yok. Sadece bir pilot var koltuk hatalı üretimden dolayı yok değil kitin orjinalin de yok. Berber de küçük çocukları berber koltuğuna oturtmak için altlarına bir düz tabure gibi bir şey koyarlar ve oturturlar aynen bu kitte de böyle bir şey var. Pilot tabureye oturuyor. Dalga falan geçmiyorum kit böyle. Neyse ben eski kitlerden artan parçalardan bir şey ayarlamaya çalışacağım. Pilotu tabureye oturmaktan kurtaracağım. Kit biraz kötü olunca fazla fotoğraflamak istemedim ama hafta sonu hızlı ilerledi. Burun da ki iki adet 0 .50 cal. iki top kapalıydı. Silah deliklerini açmak zorunda kaldım. Gövde birleşimi kolay oldu Fakat tam bir putty canavarı
 6. Tolga Erenler

  Allah acil şifalar inşallah en kısa sürede atlatırlar.
 7. Bu karışımı tam olarak nasıl yapıyorsunuz yapayım dedim yapışmadı döküldü, fırça ile süreyim dedim olmadı. Bunun karışım hazırlama şekli ve uygulamasını gösteren video var mı. Her ne kadar sherman ı bitirmiş olsam da başka kitlerde tekrar deneyebilirim. Kulenin üzerinde biraz boya kaldırayım dedim ama olmadı.
 8. sektirerek?? Belli bir mesafe bırakarak değdirmeden vuracak gibi yaparak püskürtmek gibi bir şey mi?
 9. Burada bir yerde gördüğüm bir yöntemi denedim. Mobilya kalemi ile koyu kahverengiydi Sherman'ın gövde de kaynak yapılarak birleştirilmiş yerleri üzerinden ince bir çizgi ile geçtim. Cep telefonu ile çekilen fotoğrafta belirgin çıkmamış fakat o kısımlar yeşil üzerinde belirginleşti. Aynı yöntemi sonra palet tekerleklerinin bağlı olduğu ayak kısımlarında da uyguladım çizgiler belirginleşti. En çok vaktimi alan kısım paletler oldu. İlk önce paletlerin arka ve ön kısımlarını boya maskesi ile kapattım. Sadece kenardaki dişleri metal rengi ile boyadım. Paletlerin kenardaki diş kısımları metal palet kısmı ise siyah olarak kaldı. Palet dişleri fabrikadan yeni çıkmış gibi parlıyordu tabi bu çamur boyama işlemine geçmeden önce Sonra çamur rengi oluşturmak için açık kahverengi ile siyahı biraz karıştırıp palete attım metal rengi kapattım fakat tamamen kaybolmayacak şekilde. Paletteki aynı işlemi çelik çekme kablosuna da yaptım. İlk önce metal sonra çamur yaptım. Kule ve topu tam olarak yerleştirmedim daha kule üstünü donatıp kuleyi ve topu öyle oturtacağım. Çelik çekme halatının olduğu yerde daha fazla çamur birikeceğini düşünerek orayı daha fazla kirletme yaptım. Bu arada kitte küçük bir parçayı kaybettim Kulede ki yan havalandırma kapağını da açık bıraktım.
 10. TANMODEL hakkında sorular-cevaplar

  Merhaba birinci el kaynaktan bilgiler için teşekkürler. Çizimlerini gördüğümüz fakat ne olduğunu bilemediğimiz fakat hakkında bir çok bilgi dolaşan tan model F 5 hakkında net bilgi sahibi olduk. Eğer ticari bir sır değilse benim merak ettiğim 4 kitten bahsettiniz. 1 tanesi Hürkuş, diğeri F 5A, diğer iki kit ne olacak?
 11. Misir'a Hosgeldiniz │Ali Ozdogan

  Bir yerden başlamak lazım.
 12. Kaldığımız yerden devam. Kule içerisi Kutunun kapağındaki gibi yeşil boya attım. Biraz fazla attım galiba Kitin palet tekerleri ilginç diğer kitlerde aynı durum söz konusu mu bilmiyorum ama palet tekerleri aşağı yukarı şekilde esnek bir şekilde hareket ediyor. Diorama yapıp altına kaya gibi bir şey yapsam palet şeklini almada zorluk çıkarmaz gibi geliyor. Palet tekeri iç kısımlara yeşil çamur efektleri yapmadan önce dış yzeyi ise siyah yaptım Deneme amaçlı kuleyi taktım, topu ise daha yerine tam olarak oturtmadım nasıl duracağını merak ediyorum. Paletlerde ise burada öğrendiğim bir yöntem ile yapmayı deneyeceğim.
 13. Merhaba arkadaşlar kitimiz biraz eski fakat yapım işlemi bakımından kolay bir kit olarak geldi şimdiye kadar. Tanktan fazla bahsetmeye gerek yok hepimizin bildiği gibi 2. Dünya Savaşının Amerikan orta tankı. 55 000 adet üretimle Amerikalıların savaşı kazanmasında önemli bir etkisi olmuş. Fotoğraflar telefonla çekildiği için fazla net değil ilerledikçe daha net fotoğraflar koyacağım. Hızlı bir şekilde gövde de ilerledim. 76 mm namlu Namlunun arka ve kama kısımlarını çelik rengi boya attım üzerine yağ ve barut görünümü vermeye çalışan siyah boya biraz fazla suyla karıştırıp biraz koyultuyorum. Burada görüldüğü gibi namlunun yayın bulunduğu kısımlarını siyahla belirginleştirdim. Niyatim tankın kapaklarını açık yapmak. İç kısım görülebilsin diye.
 14. Stok - küçük stok

  Ben yaptım bu modeli çapak sorunum olmadı fiyatına göre kalitesi fena değil. Parça oturmada fazla sorun yaşamadım fakat gövde detayı orta. İlk yaptığım ve boyadığım tank modeliydi acemiliğime denk geldi fakat tank maketi yapmada iyi olan birinin elinde iyi şeyler ortaya çıkacaktır.
×