Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal

Ahmet GÖKÇİÇEK

ÜYE
 • Content count

  166
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Ahmet GÖKÇİÇEK

 1. Herkese selamlar, Tamiyanın U.S.M60A3 105mm Gun Tank modelini TSK versiyonu olarak yapmak istiyorum siz üstadlardan montajını kısmen bitirdiğim tank üzerinde yapmak gereken ekleme veya çıkarma ile ilgili görüşlerinizi bekliyorum şimdinden herkese teşekkür ederim. Bir de son olarak aşağıdaki şekilde ve kamuflaj renklerinde bitirmek istiyorum acaba bu kamuflaj renkleri hakkında bilginiz varsa renklerin isimlerini verebilirmisiniz.
 2. 1/35|M60A3 |Tamiya| Ahmet Gökçiçek

  Ben forumda aramıştım ama bulamamışım bu konuyu link için teşekkür ederim. Erhan beyin sizin yapmış olduğunuz modelin linkini vermesi benim için epey faydalı oldu sizin yapmış olduğunuz model bana her konuda referans olacak teşekkür ederim.
 3. İlk 1/72 denemem eskitme biraz ağır oldu gibi, umarım beğenirsiniz, hepinize iyi modeller.
 4. 1/72 | Tiger I Early Production | Zvezda | Ahmet Gökçiçek

  Teşekkür ederim, evet bazı yerlerde iyi taşırdım fırça kullanımında epey yol katetmem gerek. Yorumunuz için teşekkür ederim kompresörüm deposuz, basınç ayarı olmayan giriş modeli bir kompresör bunun etkisi vardır diye düşünüyorum (yada tabancayı iyi kullanamıyorum)o yüzden istediğim incelikte atamadım boyanın istenmeyen yerlere taşması benide rahatsız etti. Umarım zamanla daha temiz işler çıkarabilirim. Teşekkür ederim . Tamiya XF-59 Desert yellow boya kullandım.
 5. Daha önceden yapılmış modellerde var olduğu için montaj ve boya aşamalarını fotoğraflamadım. Elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalıştım, İyi modeller.
 6. Teşekkür ederim elimde olan malzemelerle elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalıyorum ama hala bazı uygulamalarda eksiklerim var umarım zamanla daha iyi modeller yaparım. Açıkcası elimde fazla pigment yok elimde olanlarla idare etmeye çalışıyorum. Balkondaki saksıdan aldım eledim ama evet yine de iri taneli kaldı. Figür işi bencede epey emek isteyen zor bir iş bu ilk figür denemem oldu. Yorumlarınız için teşekkür ederim.
 7. Dehşet ötesi güzel bir model ve işçilik elinize sağlık
 8. İlk kamyon denemem olacak boyumdan büyük bir işe kalkıştığımı kutuyu açınca anladım nasıl yapacağım hakkında pek bilgim olmadığı için önce bütün parçaları tek tek toplayıp ana montajdan önce boyamayı düşünüyorum yapım klavuzuna bağlı kalmamayı tercih ediyorum kamyon parçalarının montajı bitti temiz güzel bir ürün çok fazla çapak ve oturma problemi ile karşılaşmadım çok az putty ve zımpara işinden sonra astar atıp eksik boyalarımı sipariş edicem hafta ortasından itibaren şehir dışında olacağım için 5-6 gün yatacak daha sonra devam edicem taşıyıcı kısmını kamyon ile ilgili işim bittikten sonra başlıcam kutu resmi topladığım bütün parçalar hep bi arada kupa ve kabin içi yakıt ve hava tankları, takım kutusu ve vinç hidrolik sitemi çamurluklar ve ön ızgara motor ve şanzuman şase ve hava filtreleri jantlar ön ve arka akslar ben çekmeyi unutmuşum başka bi siteden buldum Şimdilik bu kadar ...
 9. Teşekkür ederim sizin modelinizde benden daha iyi bir işçilik ve model olacaktır mutlaka. Tam hatırlamıyorum ama sanırım o boşluğu kapatamadım kupa daha aşağıya inmiyordu.
 10. Bu da uzun zaman önce montajını bitirdiğim yeni boyayıp bitirdiğim bir model. İyi modeller.
 11. 1/35 │ 3.7cm ANTITANK GUN PAK35/36 │ Tamiya │ Ahmet GÖKÇİÇEK

  Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim aslında mat vernik attım ama hala çok parlak duruyor bende farkındayım başka bir mat vernik alıp tekrar vernikleyeceğim. Teşekkür ederim söylediklerinizi fırsat bulduğumda yapmaya çalışacağım.
 12. Teşekkür ederim.Evet foto çekmek için zaman bulamadım hediye olarak verdiğim için sergileme kutusunun içine koyduktan sonra çektim. Teşekkür ederim, airbrush ile boyamaya çalışıyorum elimden geldiğince, biraz acele bitirmek zorunda kaldım o yüzden kalıp iticilerinin izleri bazı yerlerde kaldı maalesef. Çok teşekkür ederim elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalıştım.
 13. İşlerim dolayısıyla uzun zamandır paylaşımda bulunamadığım tank taşıyıcısının yaklaşık 6 ay önce bitirip hediye ettiğim ve vermeden önce çektiğim resimlerini paylaşmak istedim umarım beğenirsiniz.
 14. 1/32 Vintage VW Beetle Rally Cars

  Emeğinize sağlık çok güzel olmuş
 15. Revell'in sayfasında maketim yayınlandı...

  Tebrik ederim emeğinize sağlık gerçekten çok güzel görünüyor
 16. Biraz daha ilerleme kaydettim; astar öncesi.
 17. Teşekkür ederim. Biraz ağır ilerliyor ama bitince İnşallah güzel olur elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalışıyorum.
 18. Tam adı Glider Plane Segelflugzeug Duo Discus; Pek araştırma yapmadım kutuları olmayan iki model yapım klavuzundaki gibi bitirmeyi planlıyorum sanırım ekleme yapmam olduğu gibi bitiricem. Bir arkadaşım Hava Kuvvetlerinin sergisinde 2 adet almış birleştirme ve boya için bana verdi bende elimden geldiğince yapmaya çalışacağım, bol decalli alternatif çok; iyi modeller.
 19. Teşekkür ederim evet gerçekten garip ve şekilsiz bişey
 20. Taşıyıcı kısmın montajı ile devam ediyorum
 21. Epey uzun bir aradan sonra sonunda bitti pek içime sinmedi ama artık olduğu kadar diyip paylaşıyorum.
 22. Biraz daha devam edelim Aynalar, silecekler, vernik yok daha sonra dorse ile beraber tamamlamayı planlıyorum ama önce araya arkadaşımın planörlerini almam gerek uzun zaman oldu hala teslim edemedim önce onları sonlardırmam lazım daha sonra devam edeceğim
 23. Uzunca bir aradan sonra tekrar bişeyler paylaşmak istedim hemen hemen bitti ama kalan eksiklerini taşıyıcı dorseyi de bitirdikten sonra tamamlayacağım Motorda eskitme veya kirletme yapmadım belki daha sonra yapabilirim.
 24. Evet biraz çirkin duruyor ama güzel olacak inşallah.
×