Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content since 06/29/2020 in all areas

 1. 23 points
  Herkese Merhaba, Yapımına uzun zaman önce başladığım fakat bir türlü bitiremediğim Trumpeter'ın Stryker kitini yaptım. Parçaların üzerinde çok fazla kalıp izi vardı, aslında eski kalıp maketlerle kıyaslarsak normal fakat bu seviyede bir kitin daha iyi olmasını bekliyor insan. Yapım kılavuzu da keza beni tatmin etmedi. Bunun dışında hiç bir sorunu yok verdikleri tekerlekler PE parçalar gayet güzel. Ekstradan figürler bile çıkıyor kitten. Bir iki ufak eklemeyle bitiridm kiti. Eksik gördüğünüz veya iyileştirilebileceğini düşündüğünüz yerler olursa lütfen yazın. Hepinize bol maketli günler.
 2. 20 points
  Rahmetli Can abinin anısına yaptığım bir kit olan 206 wrc kit kalitesi olarak çok güzel ancak yine bir tamiya klasiği olarak dekalleri biraz sorun yarattı. Özellikle arka çamurluk üstü 206 yazıları beni benden aldı. Bir tarafı 4 parçaya ayrılmasına rağmen uyguladım ancak diğer taraf maalesef kurtarılamadı Öncelikle kit kutu içeriğiyle başlayıp daha sonra bitmiş halinin fotoğraflarıyla devam edeceğim... Ve finish sonrası fotoğraflarımız...
 3. 18 points
 4. 16 points
  Herkese selamlar İlk modelimi bu forumdaki ustaların bilgilerinden faydalanarak bitirdim. çok eksiğim olduğunu biliyorum, bir şekilde başlamak gerektiğini düşünerek siz ustaların görüş ve önerilerini alarak bir sonraki modeli daha iyi yapar düşüncesindeyim. Eleştirileriniz için şimdiden teşekkür ederim...
 5. 15 points
 6. 15 points
 7. 14 points
 8. 14 points
 9. 13 points
 10. 13 points
 11. 12 points
 12. 12 points
 13. 11 points
 14. 11 points
  Sevgili Cihan' ın hediyesi, çok sevdiğim bilim kurgu dizisi Orville' ın gemisi.
 15. 11 points
  A few words in brief, but everything can be seen in the picture! All doors open, engine fully built, complete upgrade of all our own production, chassis and suspension and the full built trunk! The decoration is your own idea! Inside every seat belt you have! Tüm kapılar açık, motor tamamen inşa edilmiş, şasi,süspansiyonlar tam olarak inşa edilmiş bagaj komple ve emniyet kemeri eklenmiş.
 16. 11 points
 17. 11 points
 18. 11 points
 19. 11 points
 20. 10 points
 21. 10 points
 22. 9 points
 23. 9 points
 24. 9 points
  Yarışmamız yarın itibari ile resmi olarak başlıyor ! Yurt dışı katılım ile birlikte bol modelli, bol kategorili ve bol ödüllü bir etkinlik olması dileği ile bütün modelci dostları yarışmamız da görmekten mutluluk duyarız.
 25. 9 points
  Dekalleri uygulandı,ardından az bir yıkama ve bazı yerlere akıntı efekti yapıldı. Dekaller bir hayli kalın sayılır,yıkama sıvısı olarak,beyaz ve gri yerlere siyah,siyah boyalı yerlere de siyah beyaz kuru pastel tozundan yapılan yıkama sıvısı uygulandı. ( Yağsız kuru pastel boya tozu,iki damla bul.deterjanı,az miktar su ile yapılan ev işi yıkama sıvısı )
 26. 8 points
 27. 8 points
  Bazı özel nedenlerden dolayı bir süre aktif olamadım, kusura bakmayın. Gemiciğin tesviye işi biraz can sıktı, macun işi her parça birleşim yerinde gerekli idi. Kılavuzda sadece Humbrol için boya kodları verilmiş, mr. hobby karşılığını bulup astarsız bir kat boya attım ama referanslara göre gözüme biraz koyu geldi. Özellikle üst güverteyi biraz daha açacağım. Polonya donanma gemilerinin üst güverte ve gövde rengi aynı o yüzden biraz tekdüze görünüyor.
 28. 8 points
 29. 8 points
 30. 8 points
 31. 7 points
 32. 7 points
 33. 7 points
 34. 7 points
 35. 6 points
  Aslında çok bir şey yapmadım tanka. Saten vernik attım. Bulut'un söylediği yıkama artıkları kabak gibi ortaya çıktı. Bir kısmını ekstra döküntü olarak değerlendirdim. Absürt yerlerdeki döküntülerin nedeni o. Kalanları da pigment filan çalışıp ileride yok ederim diyorum. Yedek paletleri paslandırdım biraz. Onun dışında pek bir değişim yok modelde.
 36. 6 points
  Yine Alper Akkurt Hocamın yardımı ile B-25 lerim ve I-400 denizaltım geldi. Diaormada havada 6 B-25 olacak. Pervanaler pek hoşuma gitmedi. PE mi bulsam?
 37. 5 points
 38. 5 points
  ASKERİ KARA ARAÇLARI ASKERİ HAVA ARAÇLARI OTOMOBİLLER / MOTOSİKLETLER / KAMYONLAR BİLİM KURGU FİGÜR DİORAMA ASKERİ DENİZ ARAÇALARI
 39. 5 points
 40. 5 points
  Birkaç gündür başına oturamamıştım, hafta sonu zımpara işlerine başladım. Ortalık toz duman:)) Diecastcinin olmazsa olmazı, çakma dremelle giriştim. Arkaya mesh koyacağım için kesmeye başladım. Ön kaputu da mesh için doğradım. Dremel girmeyince daha doğrusu riskli görünce old school doğradım. Sonra çamurluk içlerinden başlayarak hizalama, formların simetrik olması için zımparalamaya giriştim. Arada fazla incelen yerlere ilave sunfix macun takviyesi yaptım Tamiya smooth surface puttyim geldi ama kullanmaya kıyamadığım için emektar sunfixle yola devam şimdilik:) Bu sunfixin en güzel tarafı da bu, hiç toz bırakmıyor, kendi kendini temizliyor:)
 41. 4 points
  İşe mühimmat ve yakıt tanklarını kesmekle başladım. Kesmeden kalan düzensizlikleri zımparaladım. Boşlukları macunladim. Zımparalama kaynaklanan yok olan detaylarla birlikte yetersiz kalan detayları da açmaya çalıştım ama bazı yerlerde bıçak hattan çıktı,detaylar kıyıma uğradı Ovalık içeren detayları bıçakla belirginleştirmeyi yapamadım. O tur detaylar için yuvalak üçlü detay açacağı gerekiyor sanırım Kılavuzun dekal sayfasında dekallerin nereye yapıstiracagini gösteren cizimlerde kanat uçlarına mühimmat takmamış,pylonu bos bırakmış. Internette yapılan moddelrde işe mühimmat takmışlar. Kılavuza güvenip paylonu boş bıraktım Iniş takımı kapaklarını taktım Bir iki küçük boşluk var onlarida macunlasiktan sonra astara geçeyim mı. Zımpara tesviye yapmam gereken göze batan yet var mı
 42. 4 points
 43. 4 points
 44. 4 points
  Bir süredir evdeki işlerden dolayı makete zaman ayıramıyordum. 3-4 günlük bir zamanda ancak bu parçayı yapabildim.
 45. 4 points
 46. 4 points
  Senin figürlerin yüzünden kaç kişi hobiyi bıraktı haberin var mı?
 47. 4 points
  Bir kaç gündür sadece geminin üzerinde diğer iskelet kısımlarını yapmaya ayırdım zamanımı. başka pek bir parça yapamadım ne yazık ki
 48. 4 points
  Çok çok az kaldı sonra ver startı,kırbacı koşsun,mister dörtnal Çok sağ ol abi,az kesede attım zalıma titredi,geldi kendine yarışır diyorsun da piyasada ultra Hd modelci kaynıyor,misal 55'' 4K Ultra HD let Baky var onu ne etcez bana kalsa fişini çekerim de seveni var
 49. 4 points
 50. 4 points
  Sonrasında taşıma sırasında içeriye doğru çökebilecek yerlere destekler ekledim Ardından geminin alt parçalarını tamamıyla kesip yerlerine yerleştirdim. Sonrasında ise sırasıyla yapıştırdım. Rudder ve Pervaneleri yapmaya başladım. Bunlara pervane mi deniyor emin değilim ama Orjinal olarak gelen turuncu renkleri hoşuma gitmediğinden biraz daha açık bi turuncu sarı karışımı renge boyadım. Bunlarla beraber geminin gövdesi neredeyse tamamlanmış oldu. Birkaç küçük ayrıntıyı sonradan ekledim.
×