Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content since 02/24/2021 in all areas

 1. 15 points
  Merhaba , Son biten figürüm epeydir sürünüyordu mecburen hızlıca bitirmek zorunda kaldım iyi forumlar sağlıklı günler dilerim.
 2. 15 points
 3. 14 points
  Eski bir taraktör, toprak hurdalarla dolu berbat,, kurumuş ağaçlar. Traktörü şirin bir robot kullanıyor, toprağı sürüyor. Etrafta yaşam belrtisi yok ama, robot gene de toprağı sürüyor. Aklımdaki sahne bu. Kit bu: Bandai kalitesinde bir snap kit değil ama idare eder. Snap olduğunu farketmeden yanlışlıkla aldım. Astar, boya eskitme yapacağım: Robot, çöp parçalardan:
 4. 12 points
  Elimde birde sürpriz var. Onu da bitirince güncelleme yapacaktım ama. Güncel olmayan hali şu halde. daha devam ediyor. İlk resimde arkada görülen ama 2. resimde görünmeyen ıvır zıvırlarda boyandı. Araya başka bir ufak şey (sürpriz) sokayım dedim. Ama çok emek ve zaman harcatan bir iş olduğundan kasaya koymayacağım. Onun için başka bir şey düşünüyorum. Kaldığım yerden kapsamlı bir resim silsilesi gelecek ama şu an zaman bulamadım En son atılacak Mat vernikten sonra güncelleme düşünüyordum. Müzevir herif yüzünden bir şeyler atma ihtiyacı hissettim.
 5. 11 points
  Merhabalar herkese. Üretim aşamaları (her adımı paylaşmaya vakit bulamadım ama yine de link dursa iyi olur sanki): Genel olarak temel basit bir kit. Parçalarda çok fazla çapak vardı, biraz da birleştirmede boşluklara sebep olan uyum sorunu vardı. F/P açısından güzel bir pratik yapma kiti oldu benim için. İlk başlarda sakin, güzel başladım, sonlara doğru masa başına oturduğum süreler kısalınca biraz acele ettim sanırım. Yine hatasıyla kusuruyla bitirdik diyelim. Maskeleme bandından kemer detayı, şeffaf artık parçalardan navigasyon ışıkları, bakır kablodan kanopiye tutamak, iniş takımlarına, radyatör içine gibi bir kaç detay eklemeye çalıştım. Işıkların altına boya kaçması, chipping'de accık çuvallamam, kanopiyi yapıştırırken batırmam ise en canımı sıkan hatalar oldu. Fotoğraflama da ortam kurmaya çalıştım ama ışık sorun oldu bu sefer de. Bu bahanemi de araya sıkıştırdıktan sonra fotoğraflara geçeyim.
 6. 11 points
 7. 11 points
  Çilekli jel ve ev temizliğinden fırsat buldukça uçağı finale yaklaştırıyoruz şu an artık imalat ve ana boya işlemi bitti,vernik ,dekal,yıkama bir kaç eskitme soldurmanın ardından muhtelif parçaların ilavesi ile final,şimdilik bu kadar kalın sağlıcakla
 8. 10 points
  Herkese merhaba. Astar-Boya-Vernik işlemini hem iç hem dış parçalar olarak en az 2 kez yapmama sebep olan vernik pütürleşmesi ve maskeleme sıvısı sorunları nedeniyle şu ana dek üzerinde en uzun süre harcadığım model oldu. Bu kitle bir kez daha anlamış oldum ki Revell bu modelleri sanırım hiç bir şekilde üretim sonrası bir kişiye bile hadi inşa edin bakalım olmuş mu demiyor. Modelin gövdesi ile alt/iç kısım birleşmesi yoğun 502 ve çokça bastırma/kastırma içerdiğinden endişe düzeyi de haliyle tavan yaptı. Krom gösterge panelini üst ve alt kırmızı plastik ortasına istendiği gibi yapıştırılmasına karşın bitmiş dashboard haliyle iç kısma montajlandığında iki yanlardan alta ve üste doğru olan çıkıntılarını ayarlamak işkence,en sonunda uçlarını kesip öyle oturttum. Ön cam oturması gereken krom parçaya tam uymuyor boşluklu. Bu ön cam/kromaj bütünü dashboard -silecek arasına tam oturmuyor, oturunca silecek boşlukları kapanıyor. Velhasıl kelam yine sıkıntı/sorun/sinir dozumuzu doldurarak bir modeli daha bitirdik, sıradakiler Meng Fujimi ve Hasegawa., bakalım bu kitler neler getirecek. Herkese sağlıklı ve model keyfi ile dolu günler.
 9. 10 points
  Selamlar hobidaşlar yine kes biç yapıştır dönüştür procesi ile karşınızdayım Bir zatı muhterem kardeşimizden ele geçen bu kitimizi konyalı ve adanalı sanyi ustalarımızın çılgın projelerinden ilham alarak havada uçan uzayda kaçan denizde her türlü hava şartında kuğu gibi süzülen çılgın bir proce olarak tasarladım.Yok efendim böyle blohm voss olmaz boyle bir şey uçmadı uçamaz kaçamaz çamura batıp yan yatamaz gibi önermelere kesinlikle kapalıyızÇılgın proce dedik. Aya sahip olacağız marsta devre mülk yapacağız klingonlarla kız alıp vereceğiz Kiti ameliyata alıp gövdeyi ayırdık 35 ölçeğe göre kokpit inşatına başladık test plotumuzla kontrolü yaptık eldeki hurdalardan pe lerden kokpit deteyları tamamlandı eccük daha amelyat edip çılgın procenin gövedesini topladık Sonra sıfır karbon atıklı süper çevreci motorumuzu imale başladık yerine taktık (bir kaç kontrol kablosu ve boru ilave olacak) kanatları tasarladık ve plastik plakadan hazırladık şimdilik böyle görüşmek üzere
 10. 10 points
 11. 10 points
 12. 10 points
 13. 10 points
 14. 10 points
 15. 10 points
 16. 10 points
  Tekrar herkese merhaba, Eskitme işlemleri için gerekli olan alt boyasını uyguladıktan sonra ( ALC. Steel ) vernik atarak boyayı korumaya aldım ve daha sonra referanslara göre uygulamalara başladım. Dayak yemiş bir MİG olacağı için bir hayli fazla referans fotoğrafları incelemem gerekti ve bu sayede elimde güzel bir arşiv oluştu. Bulduğum atıl durumda olan 25'lerden yola çıkarak bir derleme yapmaya çalıştım. Aşamalar halen devam ediyor bittiğinde, yıllardır bir köşede bekleyen üzerinde graffiti olan pislenmiş,solmuş kanopisi sararmış bir bolşevik olacak. Final için planladığım örnek fotoğrafı. Gövde üzerinde gerçekleşen yıpranmalar. ve son durum. Bu hafta da tezgaha oturabilirsem ciddi bir ilerleme gerçekleştirebilirim. Nozzle ve Egzoz bölümü metal tonlamalarına devam ediyorum. Daha bolca kirlenip, pislenip tonlanacak
 17. 9 points
  Pandemi sayesinde haftasonu yine fazlaca çalışma fırsatı bulabildim Referanslara göre ilerlemeye çalışıyorum son durum fotoğraflardaki gibi ve daha çok fazla işi var ama bu weathering konusu derinleştikçe ayrı bir keyif verdiğini de söylemeden geçmeyeyim.
 18. 9 points
 19. 9 points
  Montaj aşaması genel olarak bitti. Kit genel anlamda güzel detaylara sahip, fazla bir sıkıntı yaşatmadı. İçinden, taret sepeti için Lionroar firmasına ait PE seti, resin çantalar ve MRE (Meal Ready To Eat) olarak adlandırılan askeri erzak kolileri de çıkıyor. Taret önündeki CIP panellerini elde imal ettim. Yine taret etrafını saran infrared tanınma bandını maskeleme bandı kullanarak elde ettim Sarı renkteki tüm parçalar ise daha önce yaptığım RMF M1A1 Abrams kitinden temin ettim. Komutan, yükleyici ve sürücü periskoplarında ise kırtasiyelerde rahatlıkla bulunabilen, renkli parlak bantları kullandım. Yükleyicinin makineli tüfek standını elde üretip, üstüne piyade tipi M240 Makineli Tüfeği taktım. Antenlerde ise uygun incelikte yay kullandım.
 20. 8 points
 21. 8 points
 22. 8 points
 23. 8 points
 24. 8 points
  Ufak bi update, İlk denememi yaptım, 3D baskı ile ilgili supportları biraz daha iyi yerleştirmek gerekiyor. Bir de tamamını tek parça olarak üretmektense, 3 parçaya bölmek daha mantıklı geldi. Yivset biraz silik çıktı. Ölçekli olunca bazı detaylar kayboluyor, haliyle abartmak gerekiyor bazı yerleri. Yarın bi deneme atışı daha yapıcam. Buralar boş kalmasın diye denemeyi ekleyeyim dedim. (printerdan çıkan parçayı siyaha boyadım, detayları daha iyi anlaşılsın diye.)
 25. 7 points
 26. 7 points
  Deniz gene tek düze oldu o kadar alttan tonlara renklere rağmen. Ama içime sinen bir dio olarak aklımdan çıkıp rafa oturdu.
 27. 7 points
  Eline sağlık. Ablanın şarjı ne kadar gidiyor merak ettim. Bu kadar kabloyu bağladıklarına göre baya yakıyor gibi.
 28. 7 points
  Yazdıklarımı yanlışlıkla kapatmışım. Yeni bir postta değil eskisini editlerken yaptığım için tüm yazdıklarım silindi 😭😭😭😤😤😩😩 Baştan başlayalım. En son arkadaki decallerin yok olması ile yeni bir çözüm arayışına girmemle bırakmıştım. Çözüme sıradan bir çıktıyı dekupaj tutkalı ile uygulamamla eriştim. Bununla ilgili açtığım konuyu yukarıda paylaştım. Kısaca sıradan 80gr 1.hamur kağıda (dosya/fotokopi kağıdı da deniyor) sıradan bir lazer yazıcı ile çıktı alıp bunu dekupaj tutkalı ile modele yapıştırıyoruz. daha sonra su ile kağıdı dikkatlice kazıyoruz. Sonuç; Alta AK'nın Light Dust Deposit'i ile hunharca giriştim. Sonra Terebentin ile ıslanmış fırça ile kah vurarak kahta (lımıçı) sürerek etkiyi dağıttım yaydım. Ön tarafa da aynı ürünü ama etkisi daha az olacak şekilde terebentin ile incelterek uyguladım. sonra daha dikkatlice NEMLİ fırça ve pımıklı çıbık ile sildim. Ürünü yer yer sıçratarak uyguladım. (Sonra etkisi hafifletildi) Kasa içinde kenarda köşede birikmeler fazla olur diye düşündüm (zaten içi dolu olacak zerre gözükmeyecek ya neyse) Arada işe Sandy Yellow Deposit, Afriaka Korps Dak Vehicles, africa dust effects de bir yerlerde giri verdi. Tekerler ve ufak tefek aksesuarlar da deposit ürünlerinden nasiplendi. Genelde inceltilerek uygulandı. İşler buradan sonra biraz sarpa sardı. En baştan beri planım modelin altına Wilder ve Vallejo texture'ler ile toprak yapmaktı. Gördüğüm bir çok referanslarda vardı. Birindeki çamura girmiş ama çölün kavurucu sıcağında o çamur çok pis kurumuş etkisi sevmiştim. Kuzey Afrika genelde çöl ikliminde ama çok fazla da sulak ve yeşil alan mevcut. Ve bu alanlar çok iç içeler. Neyse sorunuma geleyim. Sadece bir kez ürüne bakmak için açtığım Wilder Dark Brown Texture Earth ürünüm kurumuş ve neredeyse katı denebilecek bir hale gelmişti. Lanetler okuyarak Vallejo Earth Texture ürünümü açtım. Hasssssss talavista o da kurumuş.... İçlerine Su döküp canlandırmaya çalıştım, olmayınca alkol yine olmayınca sentetik tiner de denedim. Biri bir şekilde işe yaradı. Wilder Texture berbat kıvamda da olsa fırçaya gelecek şekli aldı. İçine biraz vallejo açık toprak rengi atarak (hangisiydi acaba) Bir şekilde modelin altına uyguladım. Bol bol su ile onu yaydım. Ürün kuruyunca modelin üstüne iri şeffaf tuz tanelerine benzer kristaller oluşturdu. Sulanma derecesine göre kristaller de artıyordu. Fırça ile büyük kısmını zorlayarak modelden söktüm. ama yine de bir miktar yüzeyde kaldı. Vallejo da bir miktar gevşeyince onu da denemek için kullandım. Normalde kullanılacak durumda değildi ama sinir biraz mantığı geri plana itiyor. Birazda pintilik diyelim. Para verdim kullanayım hesabı gerçi sonunda elim titreyerek vallejoyu çöpe attım 😣😪😫gettiiii paracıklar... Bir sürü resim arasından bir bu sağlam kaldı Aynı çamuru az az yanlarda da kullandım. Bu arada Defalarca ama defalarca çeşitli parçalar kırıldı. yeniden yapıştı Arada bir ne halt yediğimi unuttuğum bir sürü aşama daha var. BİRİ (İsmet hariç) İLERİDE BANA BU TOW İŞARETİNİN İÇİN TURUNCUYA BOYAMAM GEREKTİĞİNİ HATIRLATSIN. kesin unuturum bunu Şu son halini bir yayınlayımda maazallah yine uçar kaybolur. ben kafayı yerim Devam edeceğim...
 29. 6 points
  Kit aslında Revell'in üçlü "Bundeswehr Vehicles" isimli kiti. İçinde 1/144 ölçekli kamyonet, HS-30 ve M47 Patton var. Ancak bunların içinden en çok M47'nin detaylarını beğendiğim için onu yapmayı tercih ettim. Belki diğerkileri de sonra yaparım. Eskilerden kalma bir kit olduğu için decalleri maalesef bulamadım, ayrıca montajını da çok önce yaptığım için birkaç fark etmediğim birleşme izi var. (kulenin sol tarafındaki gibi) İlk kez bu kadar küçük ölçekli bir tank yaptım, ilginç ama keyifli bir modeldi. Herkese keyifli modeller
 30. 6 points
  Bittimi sandınız yooooo devam ediyor ama az kaldı. Modele genel bir filtre/yıkama arası bir şey uyguladım. En baştan beri diyorum. Arkasını fullll dolduracağım diye (Arap çok bulunca hesabı ) Başlarda da bu aşağıdaki Value Gear setlerini paylaşmıştım. Onlara yakın bir şeyler düşündüm. Bir çok yerleşim şekli denedikten sonra bu aşağıdaki hali bana daha uygun geldi. Malzemelerin çoğunu kendim döktüm. Aklımda arkadaki 6'lı varil setini komple branda ile kapatmak vardı. Ama Burak az bir yanı gözüksün diyince onu dinledim. Bu yüzden o varillerin görülecek yerlerini eskitmeye karar verdim. Aslında hiç gereği olmadığı kadar gereksiz bir emek verdim. Ama amaç bir şeyler denemekti. Tecrübe edinmekti. Bu yüzden gözükmeyecek bir yere çok fazla uğraştım. Aslında yapılması gereken ana boya, üstüne çok az chipping di ama şu saç spreyi tekniğine takmış durumdayım. tekniği çalışmak adına bu yöntemi tercih ettim. Aradaki bir kaç aşamanın resimlerini kaybettim Az daha sabredin sona yaklaştık Brandaya başladım. Brandanın altına hediye kağıdının arkasını koydum ki sonra rahatça söküp çöpe atabileyim. Peçete + Bol Sulu beyaz tutkal. Arada kururken fazla suyu aksın diye bir bir yönü iyice yüksetmiştim. Kurumaya bıraktım geldiğimde variller kaymış branda deforme olmuştu. yeniden yaptım. aklınızda bulunsun. Bir yanı açık bıraktım. Ana boya Boyadan önce varilleri sıvı maske ile maskeledim. Bu iş için rich markasını kullandım. Vallejo sıvı maskeme Bilin bakalım ne olmuş? evetttt kurumuş.... 😱😰🤧🤪😵😭😭😭😭 Rich sorun çıkartmadı... Yıkama Kuru fırça birazda normal boyama. Altta bir kaç kalas da var. tahminen 10-15 tane kalas çalıştım. Malzemeler 3mm dekota, 5 mm dekota, balsa, çay kaşığı vs. bazısı zımparalanıp ahşap dokusu verildi, bazısı maket bıçağı ile çizildi bilmem ne de bilmem ne. Her birinde bir şeyler denedim. Üstlerine daha sonra sand deposit ve dust effect ile bir yıkama daha yaptım. Modelin üstüne yerleştirmeye başladım. Daha yerleri orası mı tam belli değil... Uyku tulumu renk farklılığı oluştursun diye yeşil tercih edildi. Yukarıdaki resimde yeşil çok çiğ gözüküyor (ıspanak mış) biliyorum üzerinden den hafifçe bir geçildi. kısmen adam edildi. Bazı malzemeleri boyadım Aküler mesela. bu aküler yine benim döktüklerimden Ama bazı hataları var. Dökümde çıkmayan yerleri var. ama döküm malzemem çok iyi değil ve bozuldu. Yenisine de bu kadar az bir şey için para harcamak artık istemiyorum. Bu şekilde idare edecek. İsmet..... şimdiden söyleyeyim kuru fırça var üstünde. resimde gözükmüyor. çok ufak şeyler resimde düzgün çıkmıyor. resimleri olmayan yağ ve tekerlerdeki gres akıntıları vs de var. Bazı metal parçalara çok az metal renk ile dokunuldu. Bakayım şimdilik çektiğim resimler bitmiş. OOOOH şükürler olsun dediğinizi duyar gibiyim. Bende aynı şeyi düşünüyorum. Eklenecek yapılacak azda olsa daha işi var. tekerlere pigment gibi. Şu an bir yan ürün ile uğraşıyorum. Onunla başıma iş aldım... o bitince ayrıca konu açacağım.
 31. 6 points
  Bu yaşlı ve antikayı kaldığı yerden devralıp eski paslı da olsa güneşli günlerine geri götürmek için çalışmalara başlıyorum. Tamamen kırılmadan dökülen parçaları yapıştırmak ile başladım
 32. 6 points
 33. 6 points
 34. 5 points
 35. 5 points
  Çok sağolunuz efenim,beni ziyadesi ile fonfişyon ettünüz walkwaylere gel iyi mi veririz dokuyu henüz bitmediydi Enes çok sağ ol,sıkıntısı sıfır bir maket ile valla henüz karşılaşmadım illa ki bir yerlerinde çıkıyor kıymık İsmet çok sağ ol,saysın dursun senin kanka zubaha kadar Tenku cınım,sinsei Baky yoda zaten gözüne takılmayan bir şey olsaydı şaşardım,o gözüne takılanlar orada takık kalsın mister sen yap bir fantor da eller görsün,gözler kanayıp pörtlesin ben de düğmelerimi ters ilikleyip koltuğa kalkıp sana alkış çiçek demeti ikram edeyim ye çilekli
 36. 5 points
  bu hafta sonumuzu kanatlarla geçirdik.kutsal krem tüpünden koroyucu zırh hurdalardan bir kaç zozik biraz preçin biraz panel bir kaç kapak yaptık Huysuz çerkezköy paşası bulur takacak klup ama vız gelir tırıs gider Şimdi sıra gövde üstündeki perçinlerde
 37. 5 points
  Artık bu namlu meselesine bi nokta koymak lazımdı Çok sağol İsmet Abi Ufak bi update; 3 parçalı olarak yaptığım tasarımın çıktıları daha başarılı oldu. Support yapısı daha düzenli ve modele zarar vermeyecek yerlere eklendiği için daha başarılı bir çıktı alabildim. Montajı da nispeten kolay oldu. Kitin orijinal namlusuna göre baya bi ilerleme var. Ufak tefek zımpara ihtiyacı olan bölgeler elbette var, ama ham olarak fotolarını ekliyorum. Detaylar daha iyi anlaşılsın diye siyah pinwash yaptım sadece. Yapım aşamasındaki fotoları telefonla çekiyorum. Süper kaliteli değiller ama bitince makineyle çok daha iyi fotoğraflarım artık. Bu da orijinal olan namlu;
 38. 5 points
  Çileksiz kuıllandım sade bendeki bu:
 39. 4 points
  Basit yelken yapımı: 1. Akşam çay keyfimizden artan çayı bir miktar suyla karıştırıp bir kaba koyuyoruz. İçine de beyaz erkek atletinden bir parça kesip yatırıyoruz: 2. İyice sarımtırak renk alan kumaşı ıslak haliyle kalıp olarak kullandığımız kit yelkenine yatırıyoruz. Sonrasında kolalı su yaparak bir miktar daha ıslatıyoruz. Kola dediğim çamaşır kolası bu arada içtiğimiz kola değil: 3. Tamamen kuruyan kumaşı nerelerden keseceğimizi işaretleyip kalıptan ayırıyoruz. Mükemmel bir yelkenimiz oldu: Rengin açıklık koyuluğunu çayda beklettiğiniz süre belirliyor. İsteğinize göre siz belirlersiniz süreyi.
 40. 4 points
 41. 4 points
  İyice barzosunu bulursanız, çaya gerek kalmadan da güzel bir sarımsı renkte atlet sahibi olabilirsiniz
 42. 4 points
  Sana kulpların en güzelini takarım ben üzülme hiç mister Baky bey efenim koroyocu zırh yerine antişilöpsel varyantif zif zif yapsaydın,o yaptığın zoziklerin şintel zıplarına az daha gigazırt ekle,böyle çok avel olmuş krem tüpünün dışını kullandın da içindekinleri nerelere sürttün ihtiyar dizlerine sıvasaydın iyi gelirdi romantizmalarına
 43. 4 points
  bunu kullan çok iyi parmaklarını yersin vallah billah
 44. 4 points
  Allah beni bildiği gibi yapsın. Hay dilim tutulaydı da şunun aklına iş düşürmeyeydim ya Rabbim ya... Adamın içinden küçük küçük bulutlar çıkıyor, coştukça coşuyor. Şimdi işi gücü bırak bunları eleştir, yerin dibine sok.. oooof off. 2 gün de yasak var. Mecbur bakacaz...Bittim ben bittim....
 45. 4 points
  Teşekkür ederim... Teşekkür ederim Bulut abim, çanta branda boyalı, pek tonlama yapmadım onlara fark yaratamadı ellam Teşekkür ederim Kenan abim. Sarı disko topunda özel bir işlem yok aslında ama tek olayı şu; fırça ile sürerek değil de dokundurarak bolca uyguluyorum. Şeffaf, pürüzsüz ve kalın bir katman oluşuyor böylece. Parça şeffaf değilse eğer, önce silver ile boyayıp sonra ilk dediğimi yapıyorum, hemen hemen aynı neticeye varıyor... Senin kutsal krem tüpünü bilmeyen yoktur canım, yakında krem tüpünden Baky abinin bir kopyasını yapacağından endişe etmiyor değiliz hani
 46. 4 points
 47. 4 points
  Ya biz namlu delik mi değil mi goy goyu yaparken yiv set imalatı nasıl bir şey ya?.. 😂😂.. 13. Yüzyılda mı kaldım ne noluyo? Emeklerine sağlık. Kolay gelsin...
 48. 4 points
  Kolay gelsin ellerine ve beyin cücüğüne sağlık,sana kit verende kabahat,imalat değil,imhalat yapmışsın bayefendi şümendifer Baky o test pilotu oturtacaksanız ne demeye kemer kayış toka yaptın muhterem bir de o pilotumsucuğun işaret barnağını kırarım haaa kimi ispitliyor göstererek motorda çok cılız olmuş beyim,az daha kablo çek senin işin o zaten,motordan çok yan yatmış çöp kovasına benziiiyr şimdilik eleştirilerim bu kaaa dozunda bırakayım çozutma sonra
 49. 4 points
  Teşekkürler ederim, beğenmenize sevindim Şemaya göre maskelendi Boyama Daha sonra da kamuflajın ikinci rengi olan USN Ocean Gray 5-O da modele uygulandı. Sırada bir tek siyah kaldı. Güvertenin sadece 5-O boyalı olacak bölgelerine maskelemeden boya uyguladım, borda ve karina bitip güverte mavisi 20-B yi uygularken maskeleme yapacağım.
 50. 4 points
  Bu hafta iniş takımlarını detaylandırarak ve zımpara yaparak geçti
×