Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content on 06/22/2022 in all areas

 1. 3 points
 2. 3 points
 3. 3 points
 4. 1 point
  Bu kiti yine kendime göre yorumladım...
 5. 1 point
  Herkese merhabalar. Yine maddiyatı çok zorlamayan (en azından ben aldığım zamanda) bir 1/72 revell kiti ile çalışmalara devam ediyorum. Revell'in Maco'dan topladığı kitlerden. Kısmen yeni bir kit, plastiği temiz, çapaksız, detayları tatmin edici. Problem bende miydi bilemiyorum ama montaj aşamasında 1-2 minör boşluk bıraktı. Biraz vallejo putty ile çalıştım, bir de referanslara göre uygun yerleri kaynak izi ile kapatmayı denedim. Paletleri de ayrıca boyamak üzere birleştirdikten sonra astar aşamasına geçtim. Siyah astarı önce fırça ile uyguladım. Figürlerde denemek istediğim zenithal shading uygulamasını sprey gri astarla bu modelde de uyguladım. bakalım boyama bitince bir fark olacak mı? Bu haftalık gelinen nokta bu kadar. Herkese iyi bayramlar dilerim.
 6. 1 point
  Sona yakın güncelleme: Fotoğraftan bakınca eksik ve hatalar daha net bir şekilde göze çarpıyor. O yüzden bitiriyorum demeden önce sizlerle yine paylaşmak istedim.
 7. 1 point
  Selamlar, Kutudan çıktığı gibi temiz hızlı bir model yapmak istedim. Gözüme Tiger Models'in T-90MS'ini kestirdim. Kit çok güzel hani çerçevelerin koyulduğu poşetler bile farklı hissettirdi.. Umarım hızlı ve temiz bir sonuç çıkar Araç içinse, Armata tankı bana ne kadar itici geldiyse, bu tank bir o kadar tipi hoşuma gitti.. T-90 tankının bu versiyonu baya güncel sayılır ve genel olarak referanslar Expo'lardan olsada haberlere baktığımda rus ordusu 2019 yılı gibi envanterine girmesi bekleniyormuş belki sahada kendi gösterir.. Biraz montaja başladım.. Genel olarak Tiger cok iyi kitler yapıyor gerçekten özellikle Pantsir 'i yaparken çok keyif almıştım ama gel gör ki hatasız kul olmaz, plastik kit için garip garip montaj aşamaları , ufak tefek kılavuz hataları vs. ..
 8. 1 point
  mini update .. Pinlerin üzerinden geçtim biraz daha ortaya çıkmaları için ..
 9. 1 point
  a.mümtaz yıldız

  V E D A

  Değerli arkadaşlarım yaklaşık 25 yılı bulan plastik modelcilik geçmişimle yüzlerce model yapmaya çalıştım. Hataları ve ufak tefek yanlışları ile tamamladım. hem şahsi, hem de sağlık sorunlarım sebebi ile bir müddet bu sevdiğim hobime, 1/35 / Lkw gl Leicht "Wolf" / Revell'i tamamladıktan sonra ara vermek istiyorum. Hepiniz haklarınızı helal ediniz. Sizlerden ricam formumuzu yalnız bırakmayın ve bu güzide hobimizi lütfen yaşatın. Hepinize en derin selam,saygı ve sevgilerimle, bol maketli Günler dilerim
 10. 1 point
 11. 1 point
  Airbrush -da 0.3 Procon'a geçtim çok mutluyum Ufaktan kamuflaja başladım .. (Aşağıdaki base renk Buff 3 seri incelterek attım geçişler baya yumuşadı ..
 12. 1 point
  Tükürme, tıkanma, ne aksiyon varsa başıma geldi airbrush ile .. Güzel başladım yan panellere sonrasında airbrush da dertler başlayınca sert geçişler, yerine yumuşak geçişli pireeşedinkk oldu
 13. 1 point
  Yani varya,sen bir Barlas iki insanı kahrından öldürürsünüz Muhteşemmi desem perfectomu desem bilemedim.Ellerin dert görmesin. Ülkemizde modelciliğe yeni ufaklar açan 3-5 kişiden birisin adaşım.Tebrik ederim.Çok beğendim.
 14. 1 point
  Astar öncesi ve sonrası .. Bu arada biraz referans ararken ukrayna t-90M ler görülmeye başlanmış ..
 15. 1 point
  Paletler de tamam.. Pazartesi'nden Cuma'ya gece mesaisi ile genel olarak montaj bitti .. Fena gitmedik ..
 16. 1 point
  Bak yaaaa Namluları da delmiş Bazı resimlerde kamo renkleri halen biraz baskın. Resimden mi? orjinalde de öylemi bilemiyorum. Renkler halen BirAZ (HAFİF) bir soldurma kaldırımış gibi. Arkadaki branda vs için daha çalıştığını var sayıyorum. Onların rengi / gölgesi konusunda birşey yapacaksındır. Havada kalan parçayı sende görmüşsün zaten. Tuğla ve duvar renkleri ile de oynayacak onları tozlayacaksındır... daha sırası gelmemiştir bana kalırsa varili öyle 45 derece açı ile sandıklara dayalı konumlandırma. Ellerine sağlık Şerif. Güzel gidiyor.
 17. 1 point
  Genel olarak aracı toparladım .. Geriye paletler vs. kaldı..
 18. 1 point
  Kitin üstünde çok güzel, efsane detaylar var ama bir o kadar da minikte olsa baskı hataları var ve bunlar direk görünen kısımlara denk geliyor... Genel olarak keyifli model ..! Aklımda iki ürün var tavsiye etmek için atlamak istemedim direk paylaşıyorum .. Bu greenstuff in wax kalem nefis bişi ya minik PE ile uğraşırken cok yardımcı oluyor.. Farklı farklı bir sürü fifirmanın ve türlü türlü zımparaları var ama mr.hobby nin bu kesilmiş halde olanlar cok başarılı ve boyutları da cok iyi, şiddetle tavsiye ederim..
 19. 1 point
  çok teşekkür ederim ben de tekrardan girişimleriniz için. Güncelleme: vernik ardından dekalleri uyguladım. sonrasında var yok arası drybrushing, ardından yağlı boya yıkama, bir de sarı tonda filtre uyguladım. sanki bir tık daha kabul edilebilir oldu gibi geldi kamuflaj. chipping eser miktarda uygulamaya çalıştım. biraz da modele canlılık katabilmek adına ve üzerinde bazı yerleri kapatarak görünür alanları azaltmak adına biraz stowage ekledim. (ekleme: o çuval olduğunu iddia eden arkadaşın alt kısmı araca tam oturmamış, fotoya bakınca farkettim, yerini değiştireceğim.) İlk ve afv vinyetimi willys için yapmıştım. bu modele de çok yükseldiğim için bunun için de bir zemin tasarlamak istedim. Şöyle başlamıştım ama geometri biraz yanlış geldi gözüme, biraz modifikasyona uğrattım. duvarı karşı kenara alıp biraz dibinde hareket olsun istedim. kirletmeler, tonlamalar vs daha tabi bir sürü iş var. bu arada 3d baskı varil, bidon için @Muhteşem Fırtına Özçınar 'a ayrıca teşekkürler.
 20. 1 point
  Herkese tekrar merhaba, RF-84 ile uğraşırken arada F-100 için de zaman ayırmaya çalışıyorum. Resin burunu oturtmak ve bir takım ufak tefek düzeltmeler ve eklemelerle devam ediyorum. Uçaksavar silahlarının çıkış yolları kapalıydı onları açtım. Kanopi açık olacağından dolayı fırlatma sandalyesinin arkasında bulunan boşluk için farklı bir planım var onu da ilerledikçe paylaşacağım. Astar atıp tekrar kontrol edeceğim.
 21. 1 point
  Öncelikle @Göktuğ Berk Çakı arkadaşımıza teşekkür etmek istiyorum. Kendisi daha önce sanırım boyalarından bahsetmişti forumda. Alman üç renk kamuflajında onun boylarını denemeye karar vermiştim. Boyalar gayet kullanışlı bana göre. Her ne kadar fırça boyamada alıştığım vallejo kıvamından biraz farklı hissettirse de 1 2 deneme sonrası alıştım diye düşünüyorum. Ancak hard edge camo'da boyadan bağımsız olarak biraz zorlandım. Geçişler biraz kötü oldu. Belki filtrelerle biraz daha toparlarım diye umut ediyorum. yine de vernik atmadan varsa eleştiri cankulağıyla dinlerim.
 22. 1 point
  Harika olmuş. Çok beğendim. Ellerinize sağlık.
 23. 1 point
  Umarım beğenirsiniz... İyi çalışmalar...
 24. 1 point
 25. 1 point
 26. 1 point
 27. 1 point
 28. 1 point
 29. 1 point
 30. 1 point
 31. 1 point
 32. 1 point
×