Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content on 10/30/2021 in all areas

 1. 4 points
  Mick

  1/48 | IS-2|Tamiya|Mick

  Ready for painting..... Cheers Mick
 2. 2 points
  Iı günler hobi arkadaşlarım! Yeni modelimi sunuyorum
 3. 2 points
  Levent Burak Kara

  Airbrush temizliği?

  Bende iki adet Iwata var. Ikisinde de katlar arasında temizlik yapmiyorum. Az boya kalmışsa dibinde siseye geri dokuyorum (Alclad, Hobby Aquous, Tamiya acrylic icin sadece. Testors enamellerde bunu yapmıyorum). Geri kalanını bir havalandirici pervane ile disari püskürtüyorum. Sonra yeni boya neyse onun tineri ve boyasını koyuyorum. Bir tek metalik boya atmmissam onu hazneye laker tiner koyup temizliyorum. metalik partikuller diger boyaya gecmesin diye. Ama bir oturum seansından sonra airbrushi sokup temizliyorum. Igneyi vs. cekip ayrıca temizliyorum ve geriye koymuyorum. O son temizlik takribi 1 veya 1.5 dakika sürüyor.
 4. 2 points
  Evet okyanusumuz bu şekilde bitti, biraz koyu olmasi gibi hatalar mevcut tabi her zamanki gibi Artık uçağı tezgaha almanın vakti geldi
 5. 2 points
  Bulut Solmaz

  Airbrush temizliği?

  Söyle bir zımbırtı. Dolar anasının nikahına talip olmadığı o güzel eski günlerin birinde Çinli Ali amcadan almıştım. İçine su/alkol/tiner/ispirto vs dolduruyorsun. o ses dalgaları ile gıpraşıp boyayı filan söküyor.
 6. 2 points
  Tüm arkadaşlarımını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlarım. Ey Büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, durmadan yürüyeceğime ant içerim.
 7. 1 point
  Bende o örnektekinin yanından geçemem muhtemelen. Ama denemeden de öğrenilmez. Zaten Örnekteki etki sadece Medium Jel ile verilmiş değil. O noktaya gelinceye kadar, öncesinde bir kaç kat farklı çalışma var. Daha en başta, kil seviyesindeyken bu efekt için hazırlık yapılmıştı.
 8. 1 point
  daha üstüne biraz medium jel tarzı bir materyalle çalışmadın galiba. parlaklık etkisini arttırabilir.
 9. 1 point
  Açıkcası istedigimde birkaç ton koyu oldu ama yinede memnun oldugumu soylemeliyim. Tamamen mantiksal yaklaştığimda bu kadar kötü bir havada bir uçağın çok alçak uçuçta mach hızlara çıkacağınıda sanmam . Ama olaya tamamen "aslına uygun olmalı" kuralı ile yaklaşmadığımı itiraf etmeliyim. Biraz estetik kaygılarda güdüyorum açıkcası. Tabi amatörlüğümün izin verdiği ölçüde
 10. 1 point
  Bu renk işi tamamen yaratıcısının ne istediği ile alakalı. Bana koyu gelen senin hayalindeki çalışmada olması gereken olabilir. sonuçta uçağın gövde rengi gibi sabit bir renk ile uğraşmıyorsun Koyuda yapabilirsin. Açık da Benim düşündüğüm bu kadar dalgalı bir yüzeyde (ölçeğe göre) suyun yüzeyinde istediğin etkiyi verebilecek misin? sen memnun kaldın mı, kafandaki renk bu muydu? asıl soru bu.
 11. 1 point
  Bulut Solmaz

  Airbrush temizliği?

  Ben katlar arası hızlı bir temizlik.... ki çokda hızlı olmuyor. Kup'u temizler, ucu tıkayıp geri tepme sağlarsonra yüksek basınçta bir kaç kez sıkar en sonda iğneyi söker ayrıca temizlerim. Normalde bu kadar uğraşmaya gerek olmaz ben ama yine de yapıyorum. İki boya arasında Cup'ı boşalt, bir iki yüksek basınçta sık, iğneyi temizle normalde yeter. Heeee ucu her zaman temiz tut. aynı boyayı atarken bile uç temiz olsun. Birikme yapmasın detaylı temizliğe ihtiyacım olduğunu düşündüğümde komple söküp Ultrasonic temizleyiciye sokuyorum.
 12. 1 point
  Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun
 13. 1 point
  Viktor Hocam çok güzel bitmiş. 72 ölçek tam usta işi. Elinize sağlık.
 14. 1 point
  Tarihten silinmek istenen bir milletin cevabıdır 29 Ekim... Gerisi de teferruattır. Bayramımız kutlu olsun...
 15. 1 point
 16. 1 point
  Parlak vernik, ve tamiya clear blue uygulamalrından sonra gelinen son durum, Sırada bir kat daha parlak vernik, ve beyaz köpük gibi ince işler var
×