Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content on 10/13/2021 in all areas

 1. 7 points
 2. 2 points
 3. 2 points
  Herkese merhabalar. Hobiye daha ilk heves ettiğim zamanlarda aldığım kitlerden birini daha rafa kaldırdım. Ucuz, basit ve üzerinde birçok deneme yanılma uygulamasını yapabileceğim kitler olarak almıştım. Nitekim de öyle oldu. Yapım aşamaları konusu açmamıştım. Çünkü dediğim gibi bu kutuyu deneme amaçlı açmıştım. İstediğim gibi gitmeseydi yedek parça olarak kaldırmayı düşünüyordum. En azından amatör sevindirir bir son yakalayabildim. Bu kitte tek hedefim aldığım bir de kendi yaptığım riveter aletleri denemekti. Green Stuff World'ün riveterini almıştım. Bir de yedek parça niyetine sakladığım, eski kurmalı saatlerimden birini harcayarak denediğim daha alfa sürümü olan kendi yapımım riveterim oldu. Montajı tamamlayıp kanatlarda perçinlere giriştim. Kanatlar bitince olmadı gibi düşünüp alt tarafa vs. devam etmedim. Bu da böyle bitiversin deyip boyayıp kaldırmayı düşündüm. Boya vs.'den sonra gözüme fena gözükmedi keşke tamamını bitirseydim dedim böyle de yamalı bohça gibi oldu. Yapım aşamasından 1-2 fotoğraf öncelikle. Aslında çok çok hata var, bunu ben yaptım diye övünülecek model değil ama uzun süredir hava aracı yapmadığım için, yaparken keyif aldım. Bu yüzden sizlerin de değerli görüşlerinize sunayım dedim. Herkese bol modelli günler.
 4. 2 points
 5. 2 points
  Referanslarım buradan bu kitaptan referans resimler dede egzoz yukarda duruyordu
 6. 1 point
  Herkese selamlar, Yeni eve taşınma ve iş güç derken biraz ara verdim. Bu arada forumu okumaya çalışsam da çok yazarak iştirak edemedim. Artık yavaştan geri dönmeye başlıyorum Bu maket geçen yıl hediye olarak gelmişti. Aslında kendisi KV-1'in hormonlusu gibi bir şey. Sovyetler burada yeni şeyler denemek istemişler. Zaten 1 adet üretildiği için çok fazla referans fotosu bulamadım. Mantıken KV-1 temelini taşıdığı için oradan gelen referanslarla idare etmeye çalıştım. Meşhur Russian 4BO rengi ile bitirmeyi planlıyorum. Kaynak işlerinde hala istediğim seviyede değilim, ama elim alışmaya başlıyor sanki. Maket genel olarak toparlandı. Birkaç kaynak detayı eklendi birazı da kaldı. Gelişmeler oldukça buraya eklerim.
 7. 1 point
  Merhaba dostlar, bu yakışıklı arkadaşa da final demenin zamanı geldi Son dönemin öne çıkan firmalarından birisi olan Ryefield Models'in bu kitini kesinlikle tavsiye ederim. Hiç bir uyum problemi olmayan, doyurucu detay seviyesi ile çok tatmin edici bir kit ve ne yazık ki olumsuz tek tarafı fiyatı (bir de namlu montajına dikkat). Gelelim benim neler yapabildiğime Yanlış boya tercihini saymazsak montaj ve boya bölümünü kabul edilebilir seviyede yaptığımı düşünüyorum. Yıkama, yağlı boya (dot filter) ve dökülme (chipping) uygulamaları da fena olmadı. Yeni yeni öğrendiğim eskitme işinde ilk gerçek çamur denemem (G6 Rhino'yu saymazsak ) bu modele kısmetmiş. Üç-dört farklı detay ürünü kullanarak bir şeyler yapmaya çalıştım. Mükemmel hatta orta seviye bile olmadılar ama çamur işinin matematiğini kısmen anladım diyebilirim. Bir sonraki denememin daha iyi olacağına eminim En son mat vernik ve genel toz uygulaması ile eskitmeyi tamamladım. Anten, farlar, çeki halatları gibi son detaylar da eklendikten sonra model görüşlerinize hazırdır efendim. Her zaman olduğu gibi atış serbest, hunharca eleştirebilirsiniz
 8. 1 point
  herkese merhaba. 2021 in ilk maketi . zvezda nın 2016 ve sonrası kitleri çok kaliteli bence. plastik kalitesi ve parçaların uyumu harika.dekalleri uygulamada tek sorun yaşadım. tüm marka solüsyonları denesem de modele yapışmada inatçılardı. ferdinand genel olarak muharebede çok kullanılan bir tank olamamış. sebebi ise savunma. kara piyadecilere karşı savunmasız oluşu ve süspansiyon sisteminde meydana gelen arızalar. yani sahada pek kirlenmeye zamanı olmamış . sanırım dünyada müzelerde sergilenen bir kaç ferdinand kalmış. madem kirletememişler ben de pas içinde bırakayım dedim. aslında bu çalışmaya model üzerinde deforme olmuş parçalar eklemeliydim . ama yine cesaret edemedim. o konuda zamana ve tekniğe ihtiyacım var. sizlerin değerli yorumlarını bekliyorum. herkese selamlar sevgiler.
 9. 1 point
  Teşekkür ederim Mümtaz abi.
 10. 1 point
 11. 1 point
  ellerine sağlık olsun Şerif
 12. 1 point
 13. 1 point
 14. 1 point
 15. 1 point
 16. 1 point
  Çok teşekkür ederim Çok sağolun. SMK'yı biraz araştırdım, bu tankta bahsettiğimiz türden bir zırh olmadığını anlayınca bahsettiğiniz uygulamayı yapmaktan vaz geçtim. Yoksa ben de planlamıştım Küçük bir update, 3D printerdan bir güvercin çıkarıp makete eklemeye karar verdim. Hem ironik olması hem de boyamasının kolay olması sebebiyle güvercini beyaza boyadım. Bir de sovyet bayrağı ekledim ama tabi sadece yıldız olan bir sovyet bayrağı yok. Bu da biraz what-if mantığıyla oldu diyebilirim. Aynı zamanda biraz da toz ekledim. Üst gövdede işim bitti gibi. Alt kısımlara hiç dokunmadım. Sonraki adımlar alt kısımlar, tekerler ve paletler olacak gibi.
 17. 1 point
  Valla ho görseller çok faydalı oldu şimdilik bu kadar arkası yarına artık
 18. 1 point
  Şimdilik bu kadar yeter arkası yarın😁😁
 19. 1 point
  Astar atıldı ve panel cızgilerini çizildi
 20. 1 point
  Epeydir bişeyler yazamıyordum. Ama yinede bir yandan makete devam ettim. Küçük bir güncelleme yapayım dedim. - Hairspray chipping tekniği ile iki ton 4BO rengi uygulandı ve solma efektine benzer bişeyler yapıldı. - Aynı teknikle yer yer paslanmalar eklendi - Yağlı boyalarla inceden bir renk mödülasyonu yapıldı - Pinwash yapıldı - Bazı yerlerde ufak pigment uygulamaları var Paletlere daha hiç giremedim. Maket büyük olunca bütün boyayı yedi, yenisini sipariş ettim. Sonrasında da bikaç aksesuar gelecek. Ayrıca bazı yerlerde pinwash biraz kaçmış, onlar enamel tinerle temizlenecek tabiki.
 21. 1 point
  Oilbrusher ile dot dot, sonra wash en son da azıcık pas
 22. 1 point
 23. 1 point
  Çok sağol Bulut Abi, biraz yavaş gidiyor bu aralar ama ilerliyorum en azından Çok teşekkürler Hasan hocam Çok sağolun Kenan komutanım Abi çok teşekkür ederim. En son fotoğraf çekme teknikleri ile ilgili güzel bir video koymuş, gerçekten güzel şeyler yapıyor. Aynen dediğin gibi box art baya cezbedici Kalan kaynak detayları eklendi, maket üstündeki bütün parçalar toplandı. Sadece tekerler ve paletler kaldı. Bundan sonraki aşamamız boya olacak gibi.
 24. 1 point
  Kaynak izleri çok güzel dokunuş .. Kolay gelsin
×