Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content on 03/28/2021 in all areas

 1. 6 points
  Merhaba herkese! 'Zvezda' firmasının son modelleri iyi. Memnuniyetle bu tank yapıyordum. Weathering yapmadım.O temiz daha hoşlanıyorum.
 2. 6 points
  Biliyorum modelcilikte gerçekten lüks olan bir şey varsa o da sprey astarlar ama tertemiz bahçede sabah attım geldim
 3. 3 points
  Yine yanar dönerli, alevli bir projeyle karşınızdayım. Genelde istediğim gibi bitti, bir iki nokta var içime sinmeyen. Fırçalarımın hepsi öldüğü için neredeyse tamamı sentetik fırça ile boyadım Figür güzel, bunun büstünü de yaparım ileride. Bu sefer fotoları fena çekmedim (galiba)
 4. 3 points
  Bir video var. Silemiyorum Teşekkürler. Koronavirüsten kaçamadım. Şu anda sağlamım ve sizinle tekrar birlikte olmaktan mutlum.
 5. 3 points
 6. 2 points
 7. 2 points
  Panel yıkama sonrası soldurma için tuz uygulaması..
 8. 2 points
 9. 2 points
  Alperen çok sağ ol,Baky çekmastıra model maket beğendirmek,deveye bale papucu giydirip dans,salsa,vals yaptırmaktan on kaplan gücünden de zordur zoru başardığımı zannediyorum sanırım zannımca Çok sağ olun Osman Bey
 10. 2 points
  Öncelikle teşekkür ederim Murathan. Dio'da zemini kısaca anlatmam gerekirse, sand tonlarında akrilik boya ile boyadım. Sonra rastgele yerlere pva sürüp üstüne yoldan topladığım farklı kalınlıklarda kumlardan döktüm. Kuruyunca sand, dark earth tonlarında boyamaya devam ettim. En son da kahverengiye yakın bir tonda yıkama ile taş, kaya diplerini, çim diplerini kimi rastgele yerleri gölgelemeye çalıştım. Çimlere gelince, hazır ürünler belki en iyi seçenek ama ben daha başlarda onlara para vermek istemedim. Nette talaş veya jüt ipi gibi malzemelerle çim yapımı tarifleri var. Bende jüt ipi vardı(trailer'daki halatı da ondan yaptım) ondan denedim ama hoşuma gitmedi hacim veremedim, daha sonra tekrar deneyeceğim. Bu zeminde kullandığım malzemeyi aslında öneremiyorum 🙂. Yolda kaldırım taşları arasında çıkan yosunlardan toplayıp pva ile yapıştırdım. Sonra boyadım, kendi doğal renginde bırakmadım. Ama yine de canlı bir varlıktı. Bundan 1 ay sonra içten içe çürüyüp büzülür mü ne olur bilmiyorum. Eskitme için de bence 35 ölçekten daha zor değil. Sadece ölçek dışı kalmamak için dikkat etmek lazım. Youtube'da Plasmo'nun yaptığı çok güzel 1/72 tank modelleri var. İzlemediysen bak derim. Afv'de eskitme diyince nightshift'i tek geçerim ama o pek 1/72 sevmiyor sanırım. Ama yine de olması lazım 1 2 videosu.
 11. 2 points
  Çok teşekkürler Kesim matım aslında antika Tamiya - A3 ,10 yıldan fazla olmuştur böylece ne kadar üretken olduğum belli oldu
 12. 2 points
 13. 2 points
 14. 1 point
  Herkese merhabalar. 1/72'e kısa bir ara . Önceki çalışmamda tatmin hissi yüksek olunca, yeni projede stoğumun gözbebeği bir kutuyla devam etmek istedim. Umarım güzel biter. Kit Hayao Miyazaki'nin Porco Rosso filminde ana karakterin uçağı. İzlemeyen dostlarımız varsa şiddetle öneririm. Çok güzel bir hikaye. S.21 aslında gerçek hayatta da olan bir uçak ancak kitteki versiyonu filmden alınma ve gerçek uçakla pek alakası yok. Hayao Miyazaki çocukluktan aklımda kaldığı kadarıyla çizdim demiş bu uçak için. Bu yüzden kurgu araçlar kategorisinde açtım konuyu. Kutuda 4 ağaç var, biri küçük motor parçaları. Kokpit güzel detaylı. Mini bir şeffaf parça var. Ağacın üstünde kokpite oturtmalık bir küçük Porco var. Bir de 1/24 sanırım daha büyük yanında ayrıca figürü de var kitin. Bir de küçük bir ayrıntı var, kitapçık japonca Herkese iyi haftasonları. Porco'nun ikonik repliği ile mesajı sonlandırayım. "Better a pig than a fascist"
 15. 1 point
  Selamlar, Bir başka hafta sonu kitlerinden Tamiya'nın Type 90 kitine başladım Tamiya her zaman olduğu gibi kolay ve harika parça uyum kalitesi ile güzel kit..
 16. 1 point
  Herkese merhabalar. Hatası, kusuru bol oldu ancak tamamlandı diyebileceğim bir projeyi sizin görüşlerinize sunmaktan mutluluk duyuyorum. Ufak tefek parçalar eklemek gibi keyifle yaptığım şeyler denedim. Figür boyamak gibi canımı sıkan bir yeni alanı da denemiş oldum. Gerçi boyutu da bu kabusta büyük pay sahibiydi. Figür, trailer, malzemeler falan olunca insanın eli istemsiz zemin yapmaya da gidiyor. Böylece ilk defa zemin yapmayı da denedim. O da çok acemice ve kusuru bol oldu ama öğrendiklerimi kar sayıyorum. Yapım aşamasında yol gösteren herkese teşekkürler. Bu haline de gelecek yorumlardan çok şey öğreneceğime eminim.
 17. 1 point
 18. 1 point
  Aklıma geldi hasar ve hasarın oluşturduğu duman için az bir siyah elyaf/pamuk da kullanılabilir.
 19. 1 point
  Fırça ile dokun yeter bence. öyle çok zor ve geniş bir alan değil ki.
 20. 1 point
  Pervaneyi niye büktün ki. Bir yere çarpmazsa GENELDE böyle bükülmez. Motor hasar aldıysa sadece durur... Direkt isabet almış hali.
 21. 1 point
  Hücum yüzlerindeki siyah alanı mı kastediyorsun? Onlar belirgin bence. Not: Renkleri belli etmek için sıkıştırdım.
 22. 1 point
  Yapacak bişey yok. Atacaksın artık o modeli... Normal tuzla olmaz hehehehe
 23. 1 point
  Şu sarı kapaktan bahsediyorsun değil mi? Asıl fotolarsa SANIRIM yok öyle bir sarılık. En azından ben görmedim. Bu şekilde sarı bir motor kapağının siyah beyaz resimlerde bile bir ton vermesini beklerim. Böyle bir ton farkı göremedim ben. Uçakların çoğunun vurularak değil. Yakıt bitmesi sonucu düştüğünü unutma..
 24. 1 point
  Tahminimden iyi oldu. Yine de ustalarım eleştirsin. Şimdi hasar almış motorların duran palleri siyah boşanacak ve yapabilirsem kanat önlerine siyah şerit çekilecek. Motor kapaklarında sarı şeritler varmış ama sanırım o iş olmaz. Akabinde parlak vernik, dekal, dekal Üstü vernik, panel yıkama, pallerin dönme efektleri, hasar efektleri ve finale kadar kutusunda bekleyecek.
 25. 1 point
  Sola yapışık olan denizaltı kitinden çıkan uçağın izi. Eski yerine yapışmayınca kaydırdım. İşin gücün hinlik, ortalık karıştırmaca, allem kullem senin de mi? Muzur ehtiyar.
 26. 1 point
 27. 1 point
 28. 1 point
  Ben bazı resimleri göremedim sanırım. 1. resim ile 2. resim arası bayaaaa bir boşluk var. Sayfanın kodlarına bakınca orada video olması gerektiğini gördüm ama bende çıkmıyor. 2. açılan bölüm bende komple boş. Aynı sıkıntıyı yaşayan var mı? Arada görmediğim birşeyler mi var. Ben konu hakkında bilgi sahibi değilim. Önce peşinen geçmiş olsun diyeyim. Sonra ne oldu diye sorayım... Ne oldu? Model gelince ; Weatering özellikle istemediğini söylemişsin. Onu göz önüne alıp bir iki şey söyleyeyim. Arkadaki sarı saplı çekice keşke biraz dokunsaymışsın. Tankın üstündeki ahşap saplar gayet iyi mesela. Paletler çok parlıyor. Biraz daha mat vernik iyi olabilir miş. Ellerine sağlık Viktor. Her ne olduysa tekrar geçmiş olsun.
 29. 1 point
  Eline sağlık Viktor Hocam. Uzun bir aradan sonra güzel bir final ile gözlerimiz bayram etti. Bu arada geçmiş olsun diyorum tekrar.
 30. 1 point
 31. 1 point
  eline sağlık abi çok güzel olmuş gerçekten.birkaç sorum var.ilk olarak dioramadaki toz efektini ve çimi nasıl verdiniz?.ikincisi bu kadar küçük ölçekte eskitme zor oldu mu ben de elimdeki 1/35 lik bitsin 1/72 panther düşünüyorum.
 32. 1 point
  Eline sağlık abi. Seyri çok hoş bir model oldu. Zırhtaki o rastgele tonlar çok hoşuma gitti.
 33. 1 point
  Kenan Bey, ellerinize gözlerinize sağlık. Harcadığınız emeğin sonucunda harika bir çalışma ortaya çıktı.
 34. 1 point
  Baki abi bile bahane bulamayıp taaruza geçememiş ellerine sağlık Kenan abi bi saldırıyı daha çok güzel savuşturmuşsun
 35. 1 point
  Bende boyamıştır dedim ama fotoğraflarda çıplak bakır kablo gibi durunca acaba! oldu
 36. 1 point
  Eline sağlık abi. Bakla paletlerin oturması hariç iyi bir model olmuş. TOW kablolarını boyamadın mı?
 37. 1 point
  ismet güralp

  Hayalim...

 38. 1 point
  Denizaltı da bulundu. I-68 setin içinde i-370 de var ama 44 de denizde olduğundan sadece i-68 kullanırım. Ahmet Hocam bir kontrol eder gene.
 39. 1 point
  Planlamaya başladım. Sol ve sağ üst köşelerdeki liman sularında romörkörler olacak. Sağ al köşede bir havaalanı pisti. Bina ve yakıt tanklarına bir kaç ilave. Sağda solda gemi parçaları vb. yüzer dubalara el yapımı bir şeyler ilave edeceğim. İş çok.
 40. 1 point
 41. 1 point
  Hımmm Bilmem Abi... niye olur ki? Abi, Gugıl'a baktım senin için... uzun süre yüksek sese maruz kalma, orta kulak iltihabı, orta kulakta sıvı birikmesi, gibi şeyler olabiliyor diyor...
 42. 1 point
  Diaroma içeriğini çoğaltmak için Harbour setten kalıp denemesi Bu binadan 3-4 tane düşünüyorum. Silikon ve reçine üretiminde küçük gramajlı kalıplarda hassas ölçmek için mini terazi kullanıyorum. Kesinlikle öneririm. Eski işimden (!!!) kalma vakum pompası 😂😂 silikon ve reçinedeki havayı almak için çok işime yarıyor. Hava almak için eski bir tencereye pleksiden kapak ve vakum pompası saat hortumuna bağlamak için 1/4 adaptör. Ürünü genişçe başka bir kapta ( hacmen asıl hacmin min 5 katı) bu tencerede havasını alıyorum. Küçük parçalar için bu wax kabı çok ideal. Kabın dibine kalıp çıkaracağım parçayı küçük birkaç noktalardan yapıştırıp kalıp ayırıcı sprey sıkıyorum. Sonra gramajını hesapladığım silikonu döküyorum. Donunca çıkarıp reçine ile parçayı döküyorum. Tabi önce kalıbın içine de sprey uyguluyorum. Sonuç bana göre tatmin edici.
 43. 1 point
 44. 1 point
  Hafiften panel yıkama denemesi yaptım. Haç için net karar veremedim. O yüzden üzerinde yıkama yapmadım daha. İyi duruyor gibi.
 45. 1 point
 46. 1 point
 47. 1 point
 48. 1 point
  Fieseler Storch ilerlerken yine tezgahta bekleyen projeye devam ediyoruz. İlk defa PE yapıyorum. Hoşuma gitti. Gerçekten modeli değiştiriyor. Sanırım kesenin ağzını açıp biraz daha (vinç vb) ilave edebilirim diye düşünüyorum. Normalde merdiven yoktu. Ölçü hatası yüzünden koydum. Fena da durmadı.
 49. 1 point
  Hakan abi çok güzel, emeklerine sağlık
 50. 0 points
×