Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content on 05/10/2019 in all areas

 1. 2 points
  Bu arada kite ekleme yapmak istedim. Yukardaki resimde yakıt bidonlarının bulunduğu bölümü yapıp yapıştırmak istedim. Öncelikle modelin artan malzemelerine yatay olarak şekillendirip yapayım dedim ancak bir uzun kenarı bile şekillendirmem uzun sürünce başka bir yol aramaya başladım. Kürdanı zımparalayıp köşeli şekil verip yapayım dedim. Tamiyanın yapıştırıcısı yapıştırmadı. Birde ahşapta boya nasıl olur emin olamadığım için bu yöntemi de atladım. Son olarak aklıma eski kredi kartı geldi. Kesip biçtim vs ama yapıştırdıktan sonra en ufak bir yanlış tutuşta dağılıyor. Şuan ki aşamamı aşağıya ekliyorum. Bunu yapmak için başka ne kullanabilirim siz tecrübeli üstadlarımdan fikir bekliyorum.
 2. 2 points
  Teşekkür ederim Bayram Bey. İşte aranılan yorum Erhan Bey, rengin koyu olduğu konusunda katılıyorum. İstediğimi yakalayamadım. Bu yüzden Buff ile üzerinden geçtim bir tur. Bu da oldu mu emin değilim açıkcası. Pütürlenmeler içime sinmiyor. Fotoğrafları ekliyorum.
 3. 2 points
  Boyama fotoğraflarını baştan sona çekmeyi atladım. Özellikle başlangıç bölümü yok. Astar ve iç boyama sonrasında Pre Shading sonrasında Desert Yellow ile dışını boyadım. Ancak gözüme çok koyu geldi. Bu model bana çok şey öğretti diyebilirim. Mesela parçaları monte etmeden boyamak işimi çok daha kolaylaştırırmış. Bundan daha da önemlisi boyadan önce camların monte edilmemesi gerekiyormuş. Yukarda gördüğünüz gibi bazı noktalarda pütürleşme oldu. Bu pütürleşmenin astardan kaynaklandığını düşünüyorum. Bunu geçirebilmek için Tamiya zımpara ile zımparalamak istedim ancak en son fotoda gördüğünüz gibi çok kötü iz kaldı. Boyayınca geçeceğini düşünmüştüm ancak geçmedi. O kısma lastik geleceği için pek gözükmeyecek ama bu izi nasıl yok edebilirim? Onun haricinde renk koyu geldi. Aşağıda M1A1'imle aradaki ton farkını görebilirsiniz. Aslında Buff ile Desert Yellow'u karıştırıp kullanabilirmişim. Bu rengin üstüne hafiften Buff ile geçtim. Onun da resimlerini paylaşacağım. Çalışmaya devam ettikçe fotoğraf atmaya devam edeceğim. Şimdilik iyi akşamlar.
 4. 2 points
  Fazlalık putty temizlendi ve egzozların üst kısımları oturtuldu. Küçük bir kısım hasar görünce düzeltmek yerine isabet almış görünümü vermeye karar verdim.
 5. 1 point
  Merhabalar, BTR 80'imi bir şekilde tamamladıktan sonra uzun süredir boyanmayı bekleyen Humwee'me başladım. Arşivden yapım fotoğraflarını da buldum. Sırayla gidelim. Bir sonraki post boyama ile devam edecek...
 6. 1 point
  Çok sağ olun İsmet Bey,ama tezgahtaki plastikten soğumayın siz yine de
 7. 1 point
  Başta söktüm, sonra bir katmandakini üstünde bıraktım. O kısım içte kalacak şekilde bişey yaptım şimdi. Putty ile dolgu yapmaya çalıştım. Başarılı olursa fotoğraf atarım hocam. Demin beğenmediğim yerlere hafiften zımpara yaptım. Komple sökmek çılgınca geliyor Nasıl sökülüyor peki?
 8. 1 point
  Tam hortlasin..?.. Yahu krem tüpü arar oldum evde vallahi. Kenan Bey, emeginize sağlık. Tezgahimdaki plastiklerden soğudum yeminle....
 9. 1 point
  Bulut hocam çok sağ ol,aslında ben ondan görüp yapmıştım ama onun yaptığı özellikle kapaklar sallamasyon olmuş Ahmet ben klonladım herifi aslında Mehmet çok sağ ol,belki bir gün bir yerde tekrar kapı kulpu pencere pervazı yaparım
 10. 1 point
  Hazır hortlamışken yazayım :). Uzak kaldığım dönemde ara sıra bakıyordum foruma ama bunu kaçırmışım. Ders niteliğinde olmuş vallahi komutanım eline gözüne sağlık.
 11. 1 point
  Diğer model için gerekli parçaların yurt dışından gelmesini beklerken uzun zamandır aklımda olan UH-60 projesini tezgaha koymaya karar verdim. İtaleri'nin biraz çapaklı bir kalıbı olsa da pek uyum sorunu çıkarmadı şimdilik. Tabanı boyadıktan sonra kabin zemininde olan kaydırmaz şerifleri maske bandını keserek tabana yapıştırdım ve boyadım.
 12. 1 point
  Büyük ihtimalle küçük çapta diorama olacak. Operasyondan sonra bir afganistandaki amerikan üssüne dönmesini konu almasını planlıyorum.
 13. 1 point
  Teşekkür ederim Volkan...
 14. 1 point
  Kutu içeriği malzeme bol, malzeme bol olunca detay da bol... 3.5 lt. 240 bg lik 6 silindir canavar ile başlayalım.. Şanzımanı da yukledik; Chrome parcalarin goruntusu cok yapay olduğu icin kaplamayı sokup allclad 107 ile tekrar boyandı.. Manifoltlar....
 15. 1 point
  Modelle 2. kat parlak vernik attıktan sonra kuru pastel karışımı ile yıkama yapıldı. Ardından Humbrol Satin Code verniğini Lacquer tiner ile 2/1 oranda inceltip modele uyguladım. Son durum aşağıda ki gibidir.
 16. 1 point
  Organizasyon da açtığımız Miniafv sergimizden bir kaç kare. Gökay abi desteklerin için tekrar teşekkür ederim Benim için de 72 ölçek için de güzel bir etkinlik oldu.
 17. 1 point
  Tebrikler abi, Gürkan abinin modelini forumda gördüğümde çok beğenmiştim hak ettiği ödülü almış keza aynı şekilde senin yaptığın motor da öyle tekrardan tebrik ederim her ikinizi de
 18. 1 point
  Organizasyonun ilk saatlerinden son saatlerine kadar icinde aktif olarak 36 saate yakın bir süre görevdeydim... Klübün geçmiş yarışmalardan, olumsuzluklardan sıyrılarak daha az problem, daha mutlu katılımcı anlayisiyla herkes elinden geleni yaptı.. Sahne ye çıkan her "Hobimaket" t-shirt u taşıyan arkadaşlarımı, kardeşlerimi yürekten kutluyorum..
 19. 1 point
  Geldim yettim müzevir melehat ardımdan atıyor gene
 20. 1 point
 21. 1 point
  Güzel bir etkinlik oldu,emeği geçen herkese teşekkürler.
 22. 1 point
  Haftasonu boş durmayıp gövdeyi birleştirdim böylece boyadan önce macun işi kaldı.İniş takımı yuvası gövdenin birleşmesini engelliyordu dolayısıyla yuvanın duvarlarını biraz kesip zımparalayarak oturttum.Gövde birleştikten sonra gövdenin arka kısımları tam uyumlu otururken burun radom oturma kısmında sol gövdenin 1-2 mm daha ileride olduğunu farkettim orayı da zımparalayarak iki tarafı da eşitledim.Tip tanklarda problem yok gibi radomda ise işler ciddi anlamda kötü iki tarafta da büyük bi hendek var Kanatlarda sizden fikir almak istiyorum.Flaplar oynar parçalar olduğu için düşüncesiyle aradaki boşlukları ve yüksekliği başta pek önemsemedim ancak kötü durduğunu farkettim.Sizce kanat üstünde macunla oynama yapmalı mıyım?
 23. 1 point
  " Black Hawk Down " akla geliyor. Diaroma mı olacak acaba? ..
 24. 1 point
  Kite başlarken biraz aceleci davranıp "pek uyum sıkıntısı yaşamadım" demiştim. İşler sonradan pek öyle ilerlemedi. Gövdeyi kapatmak çok zorlu oldu. Egzozlar ve hava alıkları da pek iyi şekilde hizalanmıyor. Bol bol puttyli bir model olacak. Egzozların üst kısmı dümdüz kalas gibi verilmişti. Referansta işaretlediğim şekilde olması için kesildi ve egzozun etrafı düzeltildi putty ile. Referanslara bakmışken biraz daha detay eklemeye karar verdim. Şimdilik bu kadar bu hafta sonu en azından astar aşamasına gelmeyi istiyorum.
 25. 1 point
  Herkese selam, bir fotoğrafçı arkadaşım vasıtasıyla fotoğrafladığımız dioramalarımdan biri. İstanbul Balat'ta bulunan terkedilmiş bir ev.
 26. 1 point
 27. 1 point
  Kapı ve pencerenin imalatına geçildi.3 mm kalınlığında forex ve balsa ağacından kasa gövde çerçeve vb.şeyler yapıldı.1x1 mm lik plastik çubuk ile cam çerçeveleri kapı fitilleri yapıldı.Ayrıca kapıdaki pencereye lazer kesim bir korkuluk yaptırdım umarım iyi olur.
 28. 1 point
  Tuğla duvarın örme işi bittikten sonra aralardaki derzler,beyaz renkli fuga ile sıvandı.Kuruduktan sonra 180 numara zımpara yapıldı.
 29. 1 point
×